Spolehlivá chůvička. Máte tip?

14. črc 2022

Ahoj, sháním spolehlivou chůvičku pro miminko. Nechce se mi do ní vrážet velký prachy ale levný aušus taky nechci.
Požadavky:
- velký dosah - alespoň 500m vzdušnou čarou, v praxi mezi zdmi a baráky to pak dá o hodně méně. Zkrátka abychom třeba mohli jít k sousedům na zahradu/domů a mohli být v klidu.
- aby šlo kontinuálně slyšet, co se v pokojíku děje. Ne aby se sepnula pouze za přítomnosti zvuku.
- aby se dala zapojit jak do zásuvky, tak na baterky.
- máte někdo zkušenost s chůvou z Aliexpressu? Ono co si budem, veškerá elektronika, co koupíme v ČR je vyrobená v Číně, jen je mnohonásobně navýšena zdejším obchodníkem. Takže nákupu na tomto webu se nebojím. Když tak prosím o tip.
- ideální cena do 1000 Kč.
Děkuji mnohokrát!

nikjean
14. črc 2022

Za tu cenu novou chůvičku opravdu nepořídíš. Rozhodně ne s takovými požadavky. Já mam teda jednu z těch nejlevnějších od značky TrueLife (cca 1800,-) a jsem spokojená.

nitii
14. črc 2022

My měli takovou z Geeku.. Dosah má ale menší než pozadujes.. Jinak my s ní byli fakt spokojený, kdykoliv jsem se mohla na miminko podívat, aniž bych lezla do ložnice a riskovala probuzení 😁

elesse
14. črc 2022

Za tu cenu mám truelife https://www.alza.cz/maxi/truelife-nannytone-vm1..., ale má dosah 500m (ale reálně jsem ráda, že má dosah po domě, dosah do vedlejšího domu je absolutní scifi, pokud jí dám na okno a jdu na zahradu, tak ok) a spolehlivě se spíná jen když se něco děje. Za tu částku nic moc lepšího nepořídíš. Ale některé pojišťovny přispívají, tak by možná navýšení limitu pomohlo...

kubesovaadelka
14. črc 2022

Máme chůvičku, ale už ji nemůžu najít, podobnou nabízí Tesla.. vypadá jak zajíček nebo kočička, jenže Tesla je dražší, my se vlezli do té tisícovky. Je na Wi-Fi, takže dokud máš data nebo WiFi, tak máš dosah všude, přítel se připojí přes data i z práce 😂 jen teda je jen do zásuvky, né na baterky, leda vyřešit powerbankou nás napadlo i

novamamina
14. črc 2022

Na co potřebuješ kontinuální zvuk? Staci když se něco děje ne? 🤔
Já mám motorolu a je super. Dosah do vedlejšího domu, přes celou zahradu.. V pohodě.

autor
14. črc 2022

@novamamina Abych měla jistotu, že obě strany fungují. Když se nespíná, může to být z důvodu, že dítě hezky spí, což je ok, ale taky se nemusí zkrátka sepnout - třeba kvůli vybité baterce, vypadnutí ze zásuvky, vypnutí proudu atd. A taky se to děcko může neslyšně zvednout, odejít z postele a brečet v jiné místnosti mimo dosah chůvičky, zatímco si rodiče bezstarostně užívají volného večera 😀 Tohle všechno se nám bohužel stalo a už to nikdy nechci podstupovat. Když budu slyšet pravidelné oddechování a veškeré zvuky v místnosti, budu klidná 🙂

elesse
14. črc 2022

Tak to musela byt dost dobra chuvicka🙂 ta nase obcas bere i prevalovani v posteli. A kdyz odchazim do jineho patra, zamykam mistnost, lepsi, kdyz bude kricet nez kdyz pujde ze schodu sam

me_druhe_ja
14. črc 2022

Všechny požadavky by měla splňovat kamera Xiaomi. Akorát není na baterky, ale to se dá vyřešit třeba powerbankou. Pokud máte doma nějaký nepoužívaný smartphone, date si tam obraz i zvuk a můžete koukat celý vecer. Žere to teda hodně baterky, ale podle mě by to bez problémů vydrželo nonstop i celou noc.

dasipe
15. črc 2022

Zrovna dneska jsem četla na fb komentáře pod příspěvkem ohledně chůviček, který stály 8500,- a několik maminek psalo, že mají normálně webkameru, která přenáší zvuk, obraz, některé mají i noční vidění a cenově úplně někde jinde, než tyhle drahé vymoženosti, tak mrkni na netu, určitě najdeš diskuze, taky nad tím přemýšlím, že asi pořídím spíš tu webku než klasický chůvičky za hromadu peněz. Hlavně to frčí přes internet, dneska už má pomalu každý v mobilu data, takže za mě super nápad

autor
15. črc 2022

https://www.alza.cz/maxi/philips-avent-audio-mo...

A co tahle? Ta mě zaujala. Máte s ní někdo zkušenosti? Zajímal by mě hlavně reálný dosah...