Sterilizace/vyvařování lahviček a odsávačky. Jak často?

danca81
4. črc 2007

Ahojky maminky,
chtěla jsem Vás poprosit o radu ohledně sterilizace (vyvařování)kojeneckých pomůcek. Začala jsem používat lžičku na podávání vitamínů malému a taky to vypadá, že v nejbližší době budu muset použít odsávačku, protože malej se napije z jednoho prsu, u kterého usne a druhý pak nechce. Chci se Vás zeptat, zda je nutné vyvařovat lžičku, odsávačku a taky lahvičky vždy před každým použitím, nebo stačí vyvařit jednou a pak už jen umývat jarem? Děkuji Vám mockrát za odpověď

berenika39
14. led 2010

Já jsem nikdy nic nevyvářela, vážně, vůbec. jen nové věci, poprvé, a pak už nikdy. Když byl hodně malý, umyla jsem všechno zvlášt v hodně horké vodě, nechala oschnout. Kolem osmého devátého měsíce myju všechno společně v myčce.
Sterilizace možná jo u novorozenců, láhve od mléka, dudlíky...ale pak si myslím že je to naprosto zbytečný, ve třech měsících - asi i dřív - sahají na všechno, my saháme na ně, jenom třeba oblékání - všechno někde leží, ocucají kde co, takže si myslím, že sterilní láhev to neřeší.

lenca30
16. led 2010

dakujem za nazory
sunea...daujem, velm si mi pomohla s tou parou

susisus
17. led 2010

Ahojte, tak ja zatial sterilizujem po kazdom pouziti, ale ulahcila som si to tym, ze som kupila asi tak 8 flias, tak to vychadza na raz denne, ale flasku ma vzdy sterilnu 😉 Tak na pol roka s tym prestanem, ale myslim si, ze kedze mlieko sa rozklada, tak to vyznam ma !

pia22
17. led 2010

Nechapem, aky to ma vyznam sterilizovat, ked nie je sterilne vsetko, s cim pride dieta do styku, vratane vlastnych ruk. Ja flasky umyvam hned po pouziti v teplej vode, aby nedoslo k rozkladu mliecka, cumliky len oplachujem a maly sa este nestazoval😉.

chruminka
18. led 2010

tak my zatial vyvarame normalne v hrnci ale len kazdy druhy den a pomalicky to budeme skracovat,tiez som nazoru ze ked deticky vselico chytaju a potom sup rucicky do pusinky a nic sa im nestane tak potom naco vyvarat?Podla mna staci ked sa to poriadne umyje horucou vodou.
Ked zacneme s prikrmami tak prestaneme uz uplne vyvarat,vsak tie misticky na prikrmi sa nesterilizuju.Moja mama tiez hovori ze vyvyrila len raz ked boli flasky a dudle nove a potom uz len oplachovala a umyvala ,no a som tu nic sa mi nestalo 😀

pia22
18. led 2010

Ja tiez flasky a cumliky pred prvym pouzitim vyvarim, predsa len to kadekto chytal😉 a ked je flaska mastna z UM, len preplachnem horucou vodou. V porodnici bol maly 3 tyzd. a ked sme odchadzali domov, tak nam sestricka hovori, "doma sterilizujte, my nesterilizujeme, nemame sterilizator" (rizikove novorodenecke odd. )😀😀

sunea
18. led 2010

Mna to akurat stale bavi (asi deformacia zo zamestnania, robila som v labaku... 😀 )

pia22
18. led 2010

Tak to mozes 😉, ja som vychovavatelka, chudatko moje male 😀

sunea
18. led 2010

pia22: 😀 HAHAHA

pia22
18. led 2010

😉

sixtine
10. únor 2010

Ahojte maminy, chcem sa opytat na jednu prakticku vec. Prave si pripravujem vybavicku pre babatko a tasku do porodnice. V porodnici mi odporucili priniest si vlastnu odsavacku, klobuciky na bradavky a pod. Tak to chcem teraz vysterilizovat, len ma napadlo, ako to mam potom skladovat a prenasat do tej porodnice, aby sa to znova neznecistilo. Ako uchovavate babatkovske veci po sterilizovani, najma ked ich potrebujete prenasat?

sunea
10. únor 2010

My sme napr. pred cestovanim vyvarili, utreli cistou plienkou a dali do kvalitne tesniacej krabicky (Lock&Lock).

lenka1smejka
10. únor 2010

Mne to manzel priniesol v obycajnom igelitovom sacku

lucinka4
10. dub 2010

ahojte,vzdy ked vyvaram flasky alebo odsavacku tak tam zostane povlak..je jedno ci to vyvarim vo vode z vodovodu alebo v dojcenskej?mate skusenost s niecim takym? vzdy to potom este oplachnem vo vode ale zda sa mi to divne,ved to vyvaram aby to bolo ciste 😠

jasmia
10. dub 2010

Je to povlak myslím z minerálů, já to mám taky a není to na závadu.

germik
10. dub 2010

my sme mavali povlak na flaškach vždy ked som bola u našich na Slovensku a tam som vyvárala, flasky boli až uplne biele, nie priesvitné 😕 Ale naši majú velmi chlorovanú vodu, tak je to asi tým, ked som u nich vyvarila flašky s vodou z konvice Brita /nie z vody z vodovodu/, tak boli pekne priesvitné
Vyvarovala som tak do 5-6 mesiaca, potom si myslím že to nebolo treba lebo malá aj tak všetko dávala do pusy /a len raz bola chorá/

rainee
10. dub 2010

germik my v BA mame to iste, na vode plava po vyvarke flias alebo zovreti vody chlor ci co to je 😖
preto kupujeme lucku /tu co sa nemusi prevarat/ a flasky vyvaram kazdy vecer, nie po kazdom papani. to len umyjem horucou vodou alebo jarou. tiez si myslim ze prilisna hygniena skodi a dieta este vsetko moze v zivote poje 😀

gilmorka
14. kvě 2010

Ahojte. Chcela by som sa poradit, akym sposobom narabate so sterilnymi flaskami. Kupila som si elektricky parny sterilizator, ale co potom, ked dosterilizuje? Nechavate flasky uschnut v nom alebo kde a ako ich aj sterilne uchovat? Niekde som citala v knizke, ze nechat uschnut na papierovej kuchynskej utierke.
Chytate potom tie veci nejakymi kliestami na to urcenymi, ci normalne cistymi rukami? Chcem si nachystat veci do porodnice, ale ako napr. aj s odsavackou, mozem ju vysterilizovat, nechat na zduchu uschnut a potom dat do noveho mikrotenoveho sacku?

ichbinich
14. kvě 2010

Ja necham bud v sterilizacke (mam tu do mikrovlnky) alebo mam jednu velku umelohmotnu doznu, vylozenu ozehlenou utierkou, v ktorej mam flasky, cumliky atd.
Chytam normalne cistymi rukami, vsak ani prsia si nesterilizujem 😉
Ano, ako pises, nechat uschnut a dat docisteho sacku je urcite v pohode.

gilmorka
15. kvě 2010

Asi si teda tiez zozeniem nejaku dozu, kde budem skladovat sterilizovane veci 😉 Dakujem za radu

sunea
15. kvě 2010

Ja som flasky utrela cistou plienkou a uschovavala som ich v krabicke Lock&Lock. Ale 100% sterilita nie je nutna, ved ani prostredie, v ktorom si ty a bude babo, nebude sterilne, tak ziadne obavy.

julietka
15. kvě 2010

gilmorka, odsavacku mi v nemocnici vysterilizovali pred prvym pouzitim. V kazdej nemocke maju sterilizacku..
Doma mame tiez parny sterilizator a po sterilizacii vyberieme veci na klasicku tacku na ktoru som polozila obycajnu vypratu utierku. Robim tak odkedy sme prisli z porodnice, mame teraz 3 mesiace a sme zdravi 😉 Prilis sterilne prostredie si myslim, ze je skor na skodu. Uz druhy mesiac nesterilizujeme kazdy den,ale obden, alebo kazdy treti den,ako sa nam chce.
Priznam sa ze keby sme nedostali ten sterilizator do daru, tak by som len raz do tyzdna prevarila v horucej vode vsetky dudliky a flasky. Kedysi ani sterilizacky neboli a nase mamy vyvarili len pred prvym pouzitim a sme tu zivi a zdravi 😵

mkr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andika10
20. srp 2010

@julietka suhlasim stebou netreba to preháňať, aj bacili sú potrebné pre život

bublina88
24. srp 2011

Ahoj, nevíte náhodou někdo jestli se lahve Avent vlezou do jakéhokoliv sterilizátoru do mikrovlnky? Děkuji předem za odpověď

ined77
7. led 2014

Ahoj milé maminky 🙂 ,

do naší WIKI knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/sterilizator/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a podělíte se o své zkušenosti se sterilizátory i s ostatními maminkami, které třeba váhají, zda si takového pomocníka pořídit, či ne. Vaši pomoc jistě hodně ocení 🙂.
Své postřehy, rady a zkušenosti můžete psát přímo pod článek do okénka "Moje zkušenosti s ... ".

Mockrát děkuji a přeji všem krásný den 🙂 .
@bublina88 @andika10 @julietka @sunea @ichbinich @gilmorka @lucinka4 @sixtine @chruminka ... a další 🙂