Výbavička pro letní miminko, kolik čeho?

joslynka
10. pro 2012

Ahoj, čekám první miminko a zajímala by mě vaše zkušenost s nakupováním. Kolik čeho, chci začít trošku s předstihem a nechci, abych nakoupila zbytečnosti. Nebo mám počkat až mi doktor řekne, kolik mimi měří před porodem a nechat to na pak?

martyina
28. pro 2017

@bejusenka já mám malou 29.5. a vynosili jsme dlouhý rukáv výjimečně kratky rukáv ve vedrech s krataskama ale máme dům a tam chladněji takže záleží jak máte doma v létě.

mku
28. pro 2017

@bejusenka mam miminko 20.7. A trika s kratkym rukavem jsem vyuzila max jako spodni triko... takze za me rozhodne dlouhy rukav. I kdyz mel jen plenku a ponozky tak douhy rukav vzdycky.
Urcite vyuzijete tenke cepicky, bavlnena katata ci dupacky a ruzne tenke/tluste kabatky.
Nam se hodne osvedcila takova ta deka/zavinovacka. Jako malinky ji mel na zavinku, od podzima ji mame jako deku do kocarku do ted.
Co se tyce velikosti tak zalezi jaky odhad bude miminko mit. Ja mam o tri tydny mimco driv a malinke, takze velikost 56 jsme vyuzivame od cervence do ted a teprve ted mu to je male a davam 62/68...

sarkar
30. pro 2017

@semanren děkuju. Akorát že mladšímu synovi už táhne na tři a plenku má už jen na spaní v noci a i tak už si jí v noci občas sundá a radši se počůrá do postele 😀

vali1
30. pro 2017

My chytly téměř celé léto v r. 2015 35 stupńů, takže si pamatuju, že jsme musely být s dcerou přes den zavřené, malá jen v plence a to jsem ji ještě ochlazovala vodou. Teda narodila se 29,5.

bejusenka
30. pro 2017

@martyina Sestra má dvě děti, jedno dostal dubnu a druhé v květnu a ty mě bylo jasnější jak oblékat, když bylo chladněji jak v létě, jen to léto vůbec nevím :(

bejusenka
30. pro 2017

@mku I v červenci jste jej měla v zavinovačce? Máme rodinny dům a nesvítí nám vůbec do hlavních místnosti, takže máme příjemne v létě, takže pro miminko to bude chladnější.

mku
30. pro 2017

@bejusenka jj... obe moje deti milovali po narozeni hodne teplicko... nemela jsem tu klasickou zavinku, ale takovou tu na suchac ala deka... a tenkou cepicku mel na hlave taky porad...

mku
30. pro 2017

@bejusenka
Takhle nabalenej spinkal 29.7. 🙂

i_v_c_a
30. pro 2017

Kup si zavinovaci body (nejlepsi jsou z hm nebo lindex, ten je drazsi, ale ma dve rady patentku v rozkroku - 56 holka nosila pres tri hm velikosti), na prvnio dva mesice jsou super overalky.osobne bych brala klidne 4-5ks. Body pres hlavu az od 74, to uz je mimino tak rychle, ze je jednodussi oblekat ho pres hlavu. Kratky rukav moc nekupuj, prinesou ti ho navstevy (vkastni zkusenost, mam toho hromadu). Cepickx dve, rukavicky nekupuj, dej misto nich ponozky + hodnw overalku se da prehrnout pres ruce. Latkove pleny jsou fajn xkko, jsou docela huste, hodi se 10-15 ks (otirano, podlozka pri prebaloani, odkrknuti...). Mikinu/svetrik 1xteplejsi, 1x tenci, oboji na knofliky nebo cvocky. Kalhot hodne, ty pliny miminum porad protekaji :D. Lahvicky a odsavacku nekupuj, pokud chces kojit, usetrene penize si dej straniu na laktacni poradkyni. Nekdy je to kojeni boj.

bejusenka
31. pro 2017

@i_v_c_amoc děkuji, musím si to sepsat a zacit se dívat. A určitě tedy pořídím i zavinovačku, ikdyz jsem si říkala že je zbytečna když bude v létě. Moc děkuji

vladienka
31. pro 2017

@bejusenka ahoj, dcera sa narodila 28.6. a od 4. Tyzdna bolo v byte 30 stupnov takze mala bud kratky overal, alebo len kratke body alebo casto bola len v plienke. Neviem si predstavit davat jej capicu alebo zavinovacku. Ale velmi zlehi na dietati, ona je fakt horkokrvna a aj na tom ako mate doma. Srpen sme pretrpeli s placom, cez den ani nemohla spat kvoli tomu teplu, len plakala, ja som vesala po byte mokre osusky a chodila ju ovlazit do umyvadla, hruuuuza

andiienka
14. led 2018

Určitě overalky s krátkým rukávem a ponožtičky 🙂 Jinak na horké dni asi nic extra, mít nachystané látkové plenky, Bepanthen na zadeček..a zavinovačku si nejsem jistá, každé mimčo na ni reaguje jinak 🙂