Zbytečnosti ve výbavičce. Podělte se o info

hupcza
9. dub 2009

Taky jste po porodu zjistily, že jste nakoupily mraky věcí v souladu s doporučenými výbavičkami a polovinu věcí jste vůbec nepoužily? Nebo jste je použily jen proto, že už byly doma, ale vlastně byste se bez nich obešly? Podělte se hlavně s budoucíma mámama, aby si ušetřily nějakou tu korunu 😉

Já zatím nominuju
- zavinovačku se zpevněnými zády,která je tak mohutná, že manipulace s dítětem v níje takřka nemožná, nakojit jejlze taky s obtížemi, protože mezi mámou a dítětem je hamatná vrstva látky a molitanu
- polštářek a peřinku do kočárku
- pokud se narodí dítě v termínu a průměrné velikosti, pak oblečení velikosti 56

(další věci máme ve sříni, ale říkám si, že jejich čas jistě přijde 🙂)

2hanah
28. únor 2015

Mně přišla zbytečná a nevyužívali jsme nakonec plastovou vaničku, rychle tam chladla voda, nebyla pořádně kam dát, bolela mě záda z toho věčného vylévání vody, syn trpěl na prdíky, takže se stejně koupal na podložce ve vaně, kde jsem mu mohla masírovat bříško teplou sprchou. Pak jsem nikdy nepotřebovala rektální rourku, kterou jsem ale vzorně podle nějakého trapného seznamu koupila, u prvního dítěte jsem také napoprvé koupila úplně nevyhovující lahvičku na mléko a hlavně spoustu věcí jsme dostávali tak, že byly na léto, ale to byly veliké a v zimě se nedaly nosit, látkových plen by mi stačilo 10 a vůbec bych nic moc už nikdy nekupovala a dokoupila si to až podle potřeby přímo na miminko až by to bylo aktuální, dneska jsou přece obchody i nonstop a dá se nakupovat i přes internet a přijde to přímo domů. Také jsem nevyužila kojící polštář, byl sice super, ale nakonec jsem si zvykla u kojení ležet, v sedě mě bolela záda.