Dítě 7měsíční - jít nebo nejít do práce? Hlídá babička

kacenka1111
5. led 2013

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Mám teď nabídku na brigádu, která je ovšem časově náročná. Tak 6h denně úklid. Každý den. Musela bych malou dovést k mojí mámě, cesta mi trvá tak 40 minut ráno a to samé večer. Počítám i dojít na bus atd. Teď navíc budou ty mrazy atd., kdy se s dítkem nesmí ven. avíc bych domů přijela např. ve 20-21hodin. Kde je koupání, kde je režim atd. Máma k nám každý den nemůže. Musela by ji hlídat u sebe. Jenže malé je sotva 7 měsíců. Jen si začala uvědomovat kdo je máma, táta atd a hned bych ji odstavila. Peníze by se hodily, ale kdybysme se uskrovnili a setřili, mělo by to jakžtakž stačit. S odřenýma ušima. A teď - v tomhle případě, šly byste do práce, nebo nešly? Jou mámy, co chodí do práce už ve 3m a taky ty, co chodí až ve 3 letech. Nevím si s tím rady, jít nebo nejít?

leni78
6. led 2013

@kacenka1111 Já šla do jeslí v 9 měsících. Možná proto nejsem úplně normální .-))

kacenka1111
autor
6. led 2013

@leni78 😀

veruska007
6. led 2013

@kacenka1111 V tomto pripade nesla. Ja teda pracuju, skoro od porodu - ale jen narazove, treba 2x/mesic po trech hodinach odpoledne a neco malo z domu. Ta odpoledne hlida deti manzel. To mi prijde v pohode, deti nemaji naruseny rytmus. Kdyby bylo Tvemu ditku pres rok, tak bych rekla, ze v zahranici je taky casto materska rok, ze to neni takova krize. Ale v sedmi mesicih, to mi prijde brzo, kdyz by Ti to zabralo cca 8h/den.