O rok dříve do práce - budu tím špatná máma?

sromulenka
20. říj 2015

Ahoj holky,
dostala jsem pěknou pracovní nabídku v dětské ambulanci. Měla bych nastoupit v lednu, kdy syn bude mít 2 roky a 3 měsíce. Občas chodí do jeslí, když mám jinou prac. příležitost, takže bez mámy je zvyklí. Někdo mi tvrdí, že mám zůstat doma a užívat si, dokud je syn malý. Já jsem ovšem ta z maminek, která má více aktivit a jen tak doma by nevydržela. U první dcery jsem šla o půl roku dříve. Ráno budeme v práci, děti ve školce a v jeslích a odpoledne je vyzvednu a stejně budeme spolu. A hlavně si děti budu užívat o víkendech, kdy v předchozím zaměstnání - nemocnice, to při nepřetržitém provozu nešlo. Co myslíte? Jste na tom některá podobně? Děkuji za vaše názory. Marta

lucyp13
20. říj 2015

@sromulenka co já bych za to dala!!!! určitě jděte, naopak si myslím, že malé odloučení prospěje oběma stranám...o děti nepřijdete a ještě neztratíte nic z oboru. já jsem taky aktivní a mít takovou možnost šla bych, neuznávám x let na mateřské...

maagda
20. říj 2015

určitě jděte. Hlavně taková příležitost už nemusí přijít. Malý pak pude normálně do školy a vy by jste se třeba musela vrátit jen do nemocnice a tohle je jedinečná příležitost.

zuzka_b2
20. říj 2015

Bezte, uz je velikej. Mozna bych ho ted zkusila davat do jesli pomalu casteji, aby si zvykal postupne.

veruska007
20. říj 2015

Já bych šla, moje nejmladší je podobně stará a taky už si hledám práci. Celou MD/RD si přivydělávám, děti jsou zvyklé na školičky, za půl roku školy vychrlí absolventy a co pak 😉. Navíc pokud je Vaše dítko zvyklé na jesličky, není co řešit. A možnost vyměnit ambulanci za třísměnný provoz, berte to všema deseti a nekoukejte na závistivé škarohlídy.

sromulenka
autor
20. říj 2015

Holky, děkuji všem za pěkné příspěvky. poslechnu vás a přijmu nabídku. Ještě přemluvit manžela,aby mi místo oken koupil malé autíčko (jesle - práce). A od nového roku, nová etapa. Děkuji a přeji hezký den s rodinami 🙂

teeerez
20. říj 2015

Sla bych bez nejmensich vycitek! Snazim se do prace sem tam utikat uz ted a to ma mala rok :D A rozhodne si nemyslim, ze ji to skodi - ma zmenu, je rada ve spolecnosti, nijak pri hlidani neplace a kdyz si ji odpo vyzvedavam tak je cela nadsena, ze me vidi :D A ja mam mnohem vic energie a taky nalady na to se ji 100%venovat a hrat si s ni, kdyz jsme pak spolu. Kdyz jsem byla doma 24 hod / 7 dni v tydnu tak uz jsem tu naladu na hrani si proste nemela a strasne jsem se premahala, kdyz obcas utecu do prace tak mam pocit ze jsme spolu paradoxne mnohem vic 🙂

blondynka400
20. říj 2015

@sromulenka já to měla podobně u obou dětí a nelituji ani náhodou (u první jsem šla ve 2 letech na zkrácený a u druhé o něco později,ale zase na plný) . Bylo to nejlepší rozhodnutí, co jsem mohla udělat pro obě strany 🙂

nebivka
20. říj 2015

Určite ano, ja tiež riešim podobnu situaciu a od listopadu nastupujem do prace a malemu su 2r.3m. Stretla som sa s reakciami typu zostan doma a s drobcom a uzivaj si ho. No ponuku na pracu mam teraz a potom byt nemusi. Je lepsie vyuzit sancu,ktora sa ponuka nez potom doma lutovat,ze nebola vyuzita. drzim palce 🙂

nerreidda
20. říj 2015

Neváhala bych. Taky jsem dělala v nemocnici a ted bych byla rada za ambulanci. Ale takové štěstí jako ty MIT nebudu 🙂. Určité to vyuzij. A špatná teda rozhodne nejsi 🙂