Druhé dítě a mateřská. Kolik budu brát?

janulle22
6. srp 2008

ahoj chtela by jsem se zeptat mam 13mesicniho syna a ted cekam mozna dalsi mimi...tak by me zajimalo jak to budumit s materskou...?kolik budu brat na druhy dite...?dekuji...

z359
7. srp 2008

jinak já jsem taky z dvojčat a moje maminka na nás v r.1985 pobírala 1200 + 600, takže o polovinu víc, než měli maminky s jedním dítětem, což mi přijde spravedlivé, protože je pravda, že dvojnásobek už by byl zase nespravedlivý vůči maminkám s jedním dítětem
Je to hrůza, ty nahoře tohle řešit nemusej, protože mají peněz víc než dost ☹ , to je na týhle zemi nejhorší

campi
7. srp 2008

zetko: to tě moc lituji, že nemáš děti za komunistů.

evamik
7. srp 2008

Z, proboha, to snad nemůžeš srovnávat ne!! Životní úroveň tenkrát byla navíc mnohem nižší!
A myslím, že teď záleží na každém, kolik vydělá... Předpokládám, že Tvůj partner pracuje, takže nejsi na dávkách existenčně závislá!
Campi, to je trefný! 😀

meleri
7. srp 2008

Holky, fakt si nestěžujte 😅
Já žiju ve Francii a budu mít menší přídavky než vy! A to tady věci na mimi stojí 2x 3x víc než v česku...
Tady je akorát slušné porodné, a tím to hasne...
Mnoho ženských tady jde po půl roce do práce, některé i ve třech měsících, protože je třeba manžel neuživí..stát přispívá na chůvu nebo na jesle...ale je to drsné takhle brzo dát dítě do jeslí..
Já mám taky stresy jak to zvládnem, a to je jenom dítě jedno..
Já bych aspon chtěla třeba po půl roce nějakou práci na doma....

campi
7. srp 2008

No, moje babička jezdila za dávných dob za 150 Kč na dovolenou do Tater, myslím. To byli lidumilové ti komunisti, takhle se starali, aby si pracující lid mohl ve volném čase odpočinout.

Mel: a od současného zaměstnavatele by Ti žádnou práci na doma nedávali?

Opět ovšem opakuji, že nechci zpochybňovat, že je to s dvojčaty finančně mnohem náročnější a že si myslím, že by se to mělo v dávkách zohlednit, ale nadávat tady na ty nahoře... A co Ti brání se do politiky dát taky? I když dle mého politici zas tak moc neberou.

meleri
7. srp 2008

Campi,

jo, překlady, ale to není ještě jisté..nějaký klient chce v ČR založit firmu, a že bych mohla občas překládat...

jo Campi, to byla super cena za dovču, můj tatík vydělal 2400 měsíčně, to se žilo!! 🙂)

Panebože, komunisty ani nevzpomínat, mamka mi ted často mluví, jaké to bylo- její porod...na pokoji byla s 9 ženami!! Dítě vzali a odnesli, kojit ho dali kdy oni uznali za vhodné, pak měla velké problémy s prsy, že ji natékaly a bolely, ale to nikoho nezajímalo...před porodem zabouchli dveře, a starej se sama jak to dokážeš, a nějaký manža v nemocnici?? Ti měli zákaz vstupu...

campi
7. srp 2008

No, manžové stáli v době návštěv pod oknama a mávali🙂)). Haha, zdá se mi to jako nějakej pravěk.

A věci jsou ve Francii fakt 3x drazsi? V Nemecku je zase vsechno o 40 % levnejsi... A vcera bylo v jednom casopise porovnani ruznych artiklů, pleny cca o 100 Kc levnější, stejne jako rohlíky. Jedeme ted do Korutan, tentokrát žádný potraviny nebereme, všechno nakoupíme tam.

meleri
7. srp 2008

Campi,

hrůza, radši na to nevzpomínat..naštěstí že to skončilo!

Jo jsou...např. bodýčka jsem koupila krásné za 62 korun a tady to stojí 9-15 euro..bryndáček ten nejlevnější 2,90..trochu pěknější, s motývkem 4,90.a můžu pokračovat....a nejvíc ze všeho stojí hadry na těhotné..naštěstí nám moda přeje a všecko je se zvýšeným pasem a naštěstí ne moc úplné jinak fakt nevím co bych koupila..
V německu?? To jsem netušila, myslela jsem že je to taky pálka...Kde jsou Korutany?

janulle22
autor
7. srp 2008

no jako s tema dvocataam je to horsi ze musis mit vsechno 2x...byla bych radeji kdyby se maminam s dvojcatky prilepsilo...

meleri- tak se vrat do ceska a budes brat vic a dyl budes doma..

meleri
7. srp 2008

Janulle,

já si nestěžuju, věděla jsem do čeho jdu! 😅 Jen je to sranda poslouchat, jak si některé holčiny stěžujou... 😅

Jo s těma dvojčátkama to musí být fakt záhul...

meleri
7. srp 2008

jenže v tomhle si člověk fakt nevybere, bud je má nebo ne! 🙂

evamik
7. srp 2008

Mel, vy zůstáváte ve Fr. napořád?
Ale ty bodíčka za 62 Kč jsou asi spíš výjimka... To, co já mám zatím vybráno, tak odpovídá těch fr. cenám. 😉

laola
7. srp 2008

Evi, ty seš rozmazlená 😀

evamik
7. srp 2008

Lao, 😝 Ty jsi takovej špeh! 😀 😀

laola
7. srp 2008

😀 😀 Já vím 😀

meleri
7. srp 2008

Evamik,

jsem z Ostravy. Tam jsou na vyber dve veci: Tesko a C&A. A tam to fakt tak stalo!! Nakoupila jsem jich habadej, pac jsem si rikala, kupuj dokud muzes! 🙂 Zas utracet za neco co ponosi tri mesice a pak to pujde pryc.... 😨
za ty prachy radsi nakoupim kvalitni jidlo nebo mensi vylet...

z359
7. srp 2008

Tak to já budu vše kupovat u vietnamců, ty mají body za 29,- nic jiného mi ani nezbývá ☹

Evamik: jj, můj partner sice pracuje, ale má jen 11500,- a loni jsme si museli vzít hypotéku, abysme měli kde bydlet a nemůžeme si dovolit ani větší byt, bydlíme v garsonce a teď co jsem na neschopence mám 5700,- tak to bude opravdu super to s dvojčatama utáhnout. Ty máš peněz asi dostatek, viď ?
Navíc, já jsem srovnávala jen to, že dřív na ty dvojčata dostali něco navíc a dneska ani prd

janulle22
autor
7. srp 2008

ja jsem taky nakupovala u vetnamcu...ale jak co...ze zacatku nee ale ted kdyz ma ada rok tak nema cenu mu kupovat lepsi hadry kdyz se vali v pisku a po zemi...hned ma vse znicene...koupila jsem mu jarni bundu nike a mel ju na sobe jen asi 4x...je jak nova a uz mu je mala..hruza...Z-klidne kupuj stoji to par supu a nektere jsou vazne hezke .. 😉

evamik
7. srp 2008

Mel, jasně, to chápu!
Z, já teda nevím, jsem taky na neschopence, ale mám 11 tis., a to jsem neměla nijak vysoký plat...
A Tvůj partner si nemůže najít nějakou líp placenou práci??? Nemyslím to špatně, ale nedovedu si představit, že bych byla doma s dítětem a manžel nosil domů 12 tis.! Ale je to samozřejmě vaše věc...

campi
7. srp 2008

A já nemám žádnou nemocenskou... Tak mám sice rizikové, ale makám doma, jinak bych furt žebrala u manžela. Kamarádka, která zůstala s dvěma dětma doma, roznášela po ránu poštu. Jiná kamarádka prodávala Avon. Taky se dá chodit uklízet do domácností, dítě můžeš nosit s sebou. Vždycky se to nějak dá. Vždyť na tom nic není, mít bodýčka od Vietnamců. Dnešní doba je skvělá v tom, že když na sobě lidi pracujou, tak mají. Jenomže Češi jsou rozmazlení, pořád něco nejde, nemůžou a furt se budou vymlouvat a budou se vymlouvat.

Nevim, ale mně spoustu věcí nabízí kamarádky zdarma nebo k zapůjčení nebo za symbolickou cenu. A děti podle mého tolik věcí nepotřebujou.

janulle22
autor
8. srp 2008

ja kdyz jsem cekla Asu tak jsem byla studentka tudiz bez jakehokoli prijmu...do skoly sem chodila az do 6tydnu pred porodem.My jsme nastesti meli spolecne penize meli ikdyz je vydelaval jen pritel a kazdej mesic co jsem se dozvedela ze cemkame mimi nakupovala aspon neco,ale pritel mel 20tis mes...tak kupuj kazdej mesic neco a neco tinekdo da a babicky taky neco nakoupijou urcite..🙂neboj nejak to zvladnes...

meleri
8. srp 2008

Campi,

je to pravda, že v česku, když jsi po IVF nebo IVF ISCI tak se to bere jako rizikové? Tady teda ne..pěkně jsem mazala po transferu do práce.. 😕

Hele u vietnamců za 29 kč! Vyzkouším! 😵

Evamik,

však jo... 🙂 každý máme zájem v něčem jiném..teda chci tím říct, že každý šetří na jiném místě..já jen doufám, že se mi to nerozpadne a vydrží to ještě na druhé dítě! 😅

meleri
8. srp 2008

Sice jsem si říkala, že půjdu v říjnu už domů, ale vidím to spíš tak že tam ztuhnu do toho 25 listopadu jak mi nařídili ze zákona... 🙂 páč...každá korunka neboli euro dobré... 🙂

evamik
8. srp 2008

Meleri, ono je to asi v každém CARu jinak - hodně holek nechali po ET rovnou doma, některé šly do práce - asi taky záleží na domluvě.

meleri
8. srp 2008

jo tak...tady nám řekli, že je to těhotenství jako každé jiné..akorát jsem pak přišla o dvojče, tak jsem krvácela, nechal mě týden doma, a to mi fakt bodlo!

bustik
8. srp 2008

Holky, k těm bodýčkám - v Tescu od Cherokee, když koupíte takové to balení po 3 (nebo i více), tak tuším jedno vyjde na 35,- Kč. Materiál se mi zdá o dost lepší a příjemnější jak u těch od vietnamců 😉

evamik
8. srp 2008

Meleri, tak to je docela krutý!

janulle22
autor
8. srp 2008

bustik-no nevi jestli to vyjde na35 kc ale taky to neni tak hrozne...ja sem sice kupovala u vetnamcu v tescu ale na botech rozhodne nesetrrim...sandalky jsem mu kupovala 400 a uzavrene boty 360 a myslim ze jsou kvalitni...kamoska sve dcerce koupila sandalky u batu za 900kc coz uz mi prijde prehnane nemyslim i ze tam paltila za kvalitu ale hlavne za znacku...

meleri
8. srp 2008

Bustik,

tý vogo..tak to je zadarmo! 😵 Vidím, že v česku budu řádit jako černá ruka po tesku, a ostatních vymoženostech, co tam máte!

Evamik,

no já lítost nepotřebovala, ale spíš asi víc oddech v těch začátcích...tedkom je to už pohoda, ale ty první 3 měsíce...

Janulle,

boty je jediná věc kterou bych u vietnamců taky nekoupila...ale ten zbytek mi přijde slušný....mám od nich kabát a pár triček, a je to pořád jak to bylo, tedy kvalita asi srovnatelná s ostatními obchody..

janulle22
autor
8. srp 2008

meleri-ja si taky vetsinou kupuju u tamanu ale ryfle spis ve znackovych vic vydrzi ale taky jak ktery...a boty taky...a malymu taky 😀 ten to potrebuje vic jak ja...🙂...a kdyz ada neco znici tak me to nemrzi jak kdyby to byly nike teplaky za 600kc treba...takze v poho..