Fyzicky namáhavá práce v těh. Kdy jít na nemocenskou?

petra123
10. led 2009

Mám otázku,pokud tady jsou holky co dělaly namahavou práci jako ve fabrice,restaurace,kuchyně,prodavačky atd...za jak dlouho jste šly na nemocenskou když jste zjistili,že ste těhulky??
Pořad totiž přemýšlím kdyby se povedlo ,,JEDNOU" ☹ tak jsem rozhodnutá jít hned na nemocesnkou dělám ve fabrice a 8H stojím nebo lítam kolem stroje a je to dost namahavé.
Díky za Vaše odpovědi 😉

linka
10. led 2009

ahoj peti 😉

tiez robim fyzicky namahavu pracu v stoji a uz to trosku vplyva asi aj na psychiku,keby som sa dozvedela,ze som tehotna,isla by som okamzite na PN,nestoji mi to zato,keby som nedaj boze potratila,lebo u nas tehotne nie su chore,takze kludne mozu aj stat,tot vyjadrenie od hlavnych najvyssich 😖

misicka455
10. led 2009

Ahojky P"ěti já bych hned druhej den šla na neschopenku 😉 Sice nemám zas tak namahavou práci, ale je to psychisky stresující plus můj zdravotní stav a není co řešit 😉

petra123
autor
10. led 2009

linka ahojky tak to jsme na tom dvě pořad stojím ale šla bych hned mě se už stalo že jsem potratila ale jak mi DR řekl že tam je gestační váček hned jsem mu řekla že chci nemocenskou ale stejnak jsem za 4 dny na to potratila samovolně ☹ bylo to v dubnu 08 a od té doby marně čekam na dvě čárky na testu a nic ☹

petra123
autor
10. led 2009

Miško čau to věřím pošta to je stresující statní ústav to máš pravdu ☹ taky žádná sranda ☹

Ty naposledy jsi napsala do naší diskuze ty a já a od té doby nic tak proto jsem vytvořila nové,bo mi připadá že zde chodí jen holky co dělají spočítači a v kanceláři a normal dělnice nic ☹

misicka455
10. led 2009

Já taky dělám rukama , pusou i nohama sice s počitačem, ale s kanceláří se to nedá srovnat 😀 😀 😀

petra123
autor
10. led 2009

Miško a hlavně usměv víš jaké to je když ti šefka řekne usměv 😀 ne vím žadna sranda a za směšné prachy nevím jak je to za přepáškou ale jako pochuzkářky to maji hodně slabé ☹

misicka455
10. led 2009

Zdravit usmívat se a být milá i když mě někdo posilá do prdele 😀 😀 😀

ywushka
10. led 2009

Ja podstupuju umele oplodneni a jako zdravotni sestra jsem po celou dobu doma-to znamena uz od konce rijna-jeste tehu nejsem,ale nesmim tuto praci vykonavat ani pri tomto,takze i kdybych otehotnela prirozene,tak bych odesla na PN okamzite

labell
10. led 2009

petra123: ahojky..já šla na neschopenku hned po první kontrole a potvrzení těhu

spagatice
10. led 2009

Ahoj Péťo, já sice nejsem "normal dělnice" (jak píšeš) 😉 , mám své místo v kanceláři, ale denně objíždím firmy a instituce (většinou do cca 100 km, ale někdy i víc). Při sobě tahám počítač a papíry a na místě nosím šanony apod. Takže taky přemýšlím, jestli mám riskovat a až se jednou "snad" zadaří, tak pracovat dál, nebo radši být doma. Ale protože mě čeká CAR, tak mi stejně asi bude doporučeno být doma 🙂

petra123
autor
10. led 2009

Spag ahojky tetka jak je??a to máš pravdu to je namahavější práce bo nesedíš celou dobu na jednom místě a neklepeš do klavesnice,ale je to tak proč ryskovat ja bych si chtěla těhotenství na plno užít i když třebas ty začátky nejsou sladké ale i tak a ryskovat zdraví sebe a dítka nechci to je jen o povaze co kdo vydrží,ale ja vím že to nedám hned jak budu vědět že jsem těhu valím za gyndařem a jsem doma a pokud mě nenechá doma oc nechá mě doma můj obvodák stím se dá domluvit na pohodu 😉

misicka455
10. led 2009

Mě taky nechá doma obvodačka 🙂

petra123
autor
10. led 2009

holky viděli jste ted na TV NOVA jak matka pomohla porodit doma dítko své dceři a ještě malé mělo jen 1 a půl a ještě nožičkama napřed ale bylo to super až mi slzička ukapla.Jak ja ji zavidím ☹

spagatice
10. led 2009

Tak já tedy nevím, jestli někoho přemluvím. Ale kamarádka otěhotněla po umělým a té to doporučili tam hned. A to otěhotněla hned na první pokus a umělé oplodnění měla proto, že nemá vejcovody. Tak si myslím, že dopadnu stejně.
Jinak se mám dobře, jen začínám mít strach z té operace, která mě čeká ☹
A jak se máte vy holky? A co naše budoucí maminka?

spagatice
10. led 2009

já to neviděla, kouknu se na tncz

petra123
autor
10. led 2009

spag:jaká operace laparoskopie?neboj taky jesli neotěhotním tak si ji vyřvu i když mam vejcovody a dělohu v pořadku cystama netrpím ale mrcha mě zlobí posledního půl roku 8-10 dní zpoždění ☹ ale příští měsíc objednané a už na poště uložené ovu testy tak jsem zvědava jesli mam vůbec ovuli pač jich mam 10kusů tak není možné aby to ted nevyšlo a nebo ukazalo že ovuli nemam ☹

spagatice
10. led 2009

jj, je to laparoskopie a hysteroskopie, já mám ms jeden měsíc po cca 36 - 39 dnech a další měsíc cca po 65 - 70 dnech za pomoci injekce, takže pracuje asi jen jeden vaječník; navíc manžel nemá nejlepší spermio; doktor tedy rozhodl, že bude operace a pak rovnou CAR; ovu testy jsem si ještě nikdy nedělala, ani nevím, kdybych ji vzhledem k mým cyklům mohla čekat ☹

petra123
autor
10. led 2009

já jsi dělala ovu testy minuly rok v létě a ovulka byla ale ja ji asi propásla kvůli tomu že jsem dělala ob den a tak jsem se rozhodla že jsi jich vezmu rovnnou 10 a od 12 dne začnu a není možné 🙄

spagatice
10. led 2009

tak jestli ti to vyjde jo, tak já to příští měsíc zkusím taky 🙂 to bych měla mít ten kratší cyklus bez injekce 😉
a s tím propásnutím, tak např. tento týden měl manžel odpolední (vrací se v půl jedenácté) každý den a já každý den vstávala v pět nebo v šest, takže jestli byla ovu, tak jsme propásli určitě, protože pusou na dobrou noc asi neotěhotním 😀

spagatice
10. led 2009

Péťo já to nemůžu najít, tak počkám až daj do archivu dnešní zprávy a kouknu se na ně

petra123
autor
10. led 2009

jj mrkni se na to je to pěkné 🙂

Jinak ted jsem si dala do albumu metr na mrchu a podle toho mam mít ovulaci až za 9 dní ☹ i když mam pocit že už proběhla no nic nechám se překvapit napsala jsem si že mam cyklus 37 dní tak nevím nevím 🙄

rona2
10. led 2009

Tak se k vám přidám taky podstupuji umělé opl.a od samého začátku jsem doma na PN,stačí mít rozumného doktora a jde to.Dělám v domově pro seniory a taháme se s ležákama až až,tak to by asi při umělém oplod.nebylo moc dobré a asi by to bylo i zbytečné.

spagatice
10. led 2009

Ahoj rona2, jak jste s umělým daleko? Já zatím jen přemýšlím do kterého centra půjdu. Tak tahat nemohoucí lidi, to musí být tedy záhul, tam by ti měl dát neschopenku i nerozumný doktor ne 😉

petra123
autor
10. led 2009

rona ahojky tak to je mazec to je opravdu těžka práce pač někteří jsou opravdu hodně těžcí a nebo víme jak je to s člověkem který je jako guma a zvednout se nedá ☹ jj to chápu to je fakt těžká práce aji na psychyku a druhé umělé tak hodně štěstíčka at už se povede hned jak to podstoupíte a máte koncečně klid a pohodu 😉

nika
10. led 2009

ahojki vespolek, já sice dělám v kanclu jak píšete, že to není namáhavé, je méně ale dojíždím cca 50 do práca zpět každej den, tahat šanony a krabice s papíry a co je pro těhu nejhodčí je kontakt s lidmi, dělám s různými klienty a není to slast. obě kolegyně co byly těhu to vzdaly na počátku a šly na namocenskou ikdyž nedojížděly.
právě kvůli zvýšenému kontaktu s lidmi a dlouhodobému sezení, to taky není záviděníhodné.

určitě pokud to půjde tak co nejdříve než si vyčítat. 😒

petra123
autor
10. led 2009

nika to jo je to práce s lidmi spíše to je o psychyce to ano a než si vyčítat pak že jsem zůstala no to je pravda

petra123
autor
11. led 2009

jste tu někdo?? 😉

xsuzzi
11. led 2009

Péti já šla hned🙂

luucia
11. led 2009

Tak já dělala jako zdr. sestra a do práce sem chodila do 34.tt, pak sem normálně nastoupila na MD 😉 Pracovala sem tam na vlastní riziko, pže jinak to není možné, jenom sem nesloužila noční 😉 Tenkrát mi to nepřišlo, byla sem ráda, že sem mezi lidma a těhu mi utíká 🙂 Až ted si uvědomuju rizika, co se mohlo stát 😖 Takže už bych to nikdy neudělala a doma zůstala hned 😉

zajdla
11. led 2009

Ahojky.Já jsem taky zdravotní sestra.Pracovala jsem do potvrzení těhu.Pak jsem zůstala doma,prtože jsem dělala na oddělení.Kde byli samí ležící pacienti a tahat se s nima není nic pro těhulku.Nikdo mi nenabídl na jednu směnu a noční jsem nezvládala.Jsem pořád unavená.