Kdy je nejvhodnější jít na nemocenskou?

weronikad
4. dub 2016

Holky kdy je nejvhodnější jít na nemocenskou? Vím, že je na to těžké odpovědět, každá je na tom jinak..Ale kdybych šla třeba mezi 6-7měsícem, aby bylo miminko v klidu, je nejidealnější že? V práci teď dělám jen ranní 8čky, dali mi "lehčí" práci, ale říkám si, že pak už si prostě nikdy neodpočinu, že alespoň na ty dva tři měsíce bych měla jít na nemocenskou, ale zase ty peníze na nemocenské jsou slabé a my zrovna kupujeme větší byteček, aby mělo mimi pokojíček, takže každá korunka dobrá no...

andy80
4. dub 2016

Já pracovala při všech třech až do konce. Na MD jsem šla 6 týdnů před TP. Pokud ti nic není, nevidím důvod jít na PN.

lady_giraffe
4. dub 2016

Ahoj, přiznám se, že nevidím důvod jít na nemocenskou, pokud Ti dali lehčí práci a zvládáš, tak proč? Samozřejmě, když Ti nebude dobře, práce bude moc vyčerpávat, tak pak ano. Ale to takhle nenaplánuješ dopředu, to prostě uvidíš. Já dlouho přemýšlela, zda si dát kratší úvazek a na konec jsem do toho šla. Takže v 6. a 7 měsíci těhotenství nechodím na 8,5 hodiny do práce, ale jen na 6,5 a jsem spokojená. Neříkám, že bych to nezvládla, ale mám víc klidu a času a jsem za to ráda. Dost lidí se podivovalo nad tím, proč to dělám a proč nejdu na nemocenskou a já vždy odvětila, že přeci nejsem nemocná, tak proč bych na ni měla chodit? Nehledě na to, že je pak člověk limitován nějakými omezenými vycházkami a nemůže nikam jet. Já si takhle jela minulý týden (ve 28.tt) na týden na dovču. Na víkendy jezdíme někdy k mamce, nebo ke známým a nemusím řešit nějaké papírovačky s přehozením neschopenky jinam😉

ireniq
4. dub 2016

Taky jsem byla prevedena na lehčí práci, pracovala jeem az do MD a pěkně mi to uteklo, byla jsem ráda mezi lidma, doma bych se akorát pozorovala a stresovala...

monikagurthova
4. dub 2016

Ja jsem taky pracovala az do MD, byla jsem na neschopence na zacatku kvůli zdravotním problémům a upřímně malem me svihlo, ono byt izolovaná doma není nic super. A těhotenství není nemoc....

kami1984
4. dub 2016

Nemocenská je od slova nemocná, ne si užívat klidu. U prvního jsem byla od 2.měsíce doma a i když jsem se chtěla vrátit,tak dr.řekla ne. Pokud máš lehčí práci,tak buď ráda a stejně pak 8.-6.týdnů budeš před porodem doma. A buď ráda,že ty i mimi jste ok a nemocenská není třeba-mimo to bys stejně musela dodržovat max.6h vycházky.

silvie1982
4. dub 2016

Ahoj,já šla na nemocenskou v 6 tt.Pracovala jsem jako poštovní doručovatelka.Práce je to těžká jak fyzicky tak psychicky.Lehčí práce pro mě nebyla.Peníze to zase tak mizerné nejsou záleží na příjmu já byla měsíčně ztratná 2.000 kč,ale dost mi vrátili zase v ročním vyučtování daní.Kontrola mi nikdy nepřišla.Přeji hodně sil a zdraví.

anelamates
4. dub 2016

Nějak nechápu, když nejsi nemocná, proč bys měla jít na nemocenskou? Pokud má práci, kterou v těhotenství dělat nesmíš, musí tě zaměstnavatel přeřadit na jinou. Ale jinak - těhotná není nemocná. A neboj se, klidu si ještě užiješ dost, až půjdeš na mateřskou. A izolace od lidí taky, až budeš doma s děckem.

petullka927
4. dub 2016

Ja myslim ze na nemocenskou muzes jit kdykoliv kdyz ti ji doktor napise 🙂 ale musis tedy pocitat se ztratou na prijmu + - 2000,- a casove omezeni na vychazkach 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru