Fyzicky náročná práce a 12 hodinové směny

magdalena48
16. črc 2019

Ahojte. Potřebuju poradit. Před pár dny jsem zjistila podle těhu testu, že jsem těhotná. Jelikož jsem úplně na začátku a mám taky panickou hrůzu ze samovolného potratu, nechci to ještě veřejně roztrubovat. Problém je, ze na gynekologii jdu až za 2 dny a mám před sebou dvě dvanácti hodinové směny jako pečovatelka v domově důchodců. Je to celkem fyzicky náročná práce. Lidi se tahají v lůžku, na vozík, do sprchy. Bojím se, aby se mi pri te zátěži něco nestalo. Mám ty dva dny raději zůstat doma a zkusit poprosit o dovolenou a počkat do vyšetření? Nevim, jestli by mi nějaká výmluva třeba o bolavých zádech před kolegy pomohla. Nebo se nemám čeho bát? Děkuji moc

caverina
16. črc 2019

@magdalena48 udelej to tak jak to citis ty...nekdo rekne ze by doma nebyl a nekdo ze ne...

verunkanatalka
17. črc 2019

Ahoj, já bych to určitě řekla staniční s tím, aby to zatím nikde neříkala. Vím co to je za dřinu, pracovala jsem tam 10 let. Staniční by to měla ulevit.

drep
17. črc 2019

Já jsem těhotenství zjistila asi v šestém týdnu, ale rovnou jsem odběrem hcg. Měla jsem akorát před 4 24hodinovýma službama na resuscitačním oddělení. Taky jsem nechtěla nic veřejně vytrubovat, takže jsem to vždycky ráno řekla šéfovi služby, aby mě neposlal na embolektomii (kde se hodinu kontinuálně svítí rentgenem) a aby mi na stanici nedal někoho s otevřenou tuberou nebo vím já co. Tak hned o první službě se mě pokusil poslat intubovat na infekční oddělení člověka s meningokokovou meningitidou 😂 a pak jsem požádala o přeřazení na nerizikové pracoviště.

konidana
17. črc 2019

@magdalena48 ja bych to asi neřešila, takhle hodne na začátku se podle mne plod vyvíjí a nevyvíjí nezávisle na vlivu okolního prostředí

mikes48
17. črc 2019

Myslím, že záleží opravdu na tom, jestli se na ty služby cítíš. Mě také čekaly dvě služby do první konzultace na gynekologii po pozitivním testu a raději jsem zůstala doma. Mám fyzicky náročnou práci, tahám těžké lidi, čemuž bych se nevyhla a navíc jen málokdo nemá MRSU či něco jiného. A hned se mě pak gynekolog ptal, jestli bych raději nechtěla zůstat úplně doma, vzhledem právě k náročné práci, věku a taky tomu, že jsem dlouho nemohla otěhotnět.

haniplanetka
20. zář 2019

@magdalena48 po tom, co jsem zažila se svým potratem, bych to neriskovala, nestojí to za to.