Fyzicky náročná práce na tři směny při snaze o miminko - může mi to rozházet biorytmus?

anetahozakova1
13. bře 2019

Ahoj, mám možná pro některé zvláštní dotaz..
S manželem se snažíme o třetí miminko ale dělám v celkem dost fyzicky náročné práci na tři směny takže celkově biorytmus nebo jak nazvat rozházeny...
Pro přiblížení náročnosti prace, za první tři měsíce jsem tam zhubla 15.kg a na rukách a břiše se mi udělaly svaly které jsem u sebe viděla poprvé :D Mám trochu obavy že než bych zjistila že jsem tehu tak by se mimco třeba neudrželo nebo něco podobného... A ještě jedna věc, chtěla jsem začít měřit bazální teplotu ale jak když se má měřit každý den ve stejnou dobu? 🤔 Moc děkuji za případné odpovědi 🙂 🙂

lachtanice86
13. bře 2019

Pokud je těhotenství v pořádku tak to vydrží.

anetahozakova1
autor
13. bře 2019

@lachtanice86 to jsem chtěla slyšet :D děkuji 🙂 Manžel říkal že plaším a už vymýšlím hovadiny a asi má pravdu :D

malinkaelinka
14. bře 2019

Před otěhotněním jsem tvrdě posilovala, velké váhy, cardio... V práci ten největší předvánoční stres, denně 2 hodinky přesčasů, pracovní víkendy navíc, spánek tak 6 hodin denně a to byl luxus... a za těchto okolností jsem otěhotněla. Snažili jsme se rok a trictvrte, bylo tam plno pohodových období a já do toho vlitla ve chvíli, kdy jsem to fakt necekala...

petulejan
14. bře 2019

Moje mamka dělala do čtvrtého měsíce na stavbě,vozila kolečka s cihlama,buď úplně v klidu. Z kraje to pozná málokterá a stejně se prcek udrží. Pak už tě doktor nechá buď doma nebo ti v práci vymyslí něco lehčího 😉

matkacekatelka
14. bře 2019

Já jsem změnila práci po 6 letech. Snažili jsme se o miminko skoro rok. V nové práci jsem byla 2 měsíce a hned jsem otěhotněla. Byla to lehká práce, takže jsem mohla dělat prakticky až do porodu. U mě to bylo hlavně tím, že mě bývalá práce deptala a psychicky sem na tom nebyla dobře

hermij
14. bře 2019

Pokud je Tvé tělo zvyklé, tak by to mohlo být ok, uvidíš, jak se ne/bude dařit. Klidně začni i se sledováním hlenového příznaku (v průběhu dne na WC na kalhotkách/toaleťáku) a můžeš zkusit i měřit teplotu, ale zaznamenávej na papír, ne do aplikace, abys tam měla teplotu, hlen i okolnosti - v kolik jsi měřila, kolik jsi naspala. Pokud jsi po noční, přijdeš z práce, vyspíš se a změříš v posteli, než vstaneš (klidně odpoledne). Pokud máš denní, měříš ráno. Pak to akorát zkonzultuj s nějakým školeným lektorem, na koníkovi tu je přímo skupinka "symptotermální metoda", tam by někdo mohl být certifikovaný lektor. Pokud budeš ovulovat, mít dostatečnou druhou fázi cyklu, tak by to mohlo být v cajku. Plodnost je ale vždy společná, tak kdyby se nedařilo, tak hned nehledej chybu v sobě ;)

drep
14. bře 2019

Otěhotněla jsem při 320 hodinách měsíčně v práci v 32 letech ihned po vysazení antikoncepce. Z nasazení jsem výrazněji polevila až v druhém trimestru. Dceři jsou dnes tři měsíce. Takže bych neplašila).