• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak oznámit zaměstn. nástup na RD+žádost o čerpání dov.?

22. srpna 2015 
Dámy, tak já teď čumím jak péro z gauče - dneska mi oznámili z práce, že mám nárok na proplacení 25 dní dovolené - jsem doma už 4. rokem, 3 roky s dcerou a teď mám 6ti měsíčního syna, vybrala jsem mateřskou a teď jsem na rodičovské dovolené a ouha - já mám nárok na proplacení 25 dní dovolené? to je prima zpráva...prej si mám napsat nějakou žádost, ale nevím, jakou...poraďte :grinning: :sunglasses:
9. led 2015 ve 14:21  •  2 děti - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já psala před 5 lety a budu psát letos zase:slight_smile:
oznamuji vám, že ukončím čerpání peněžité pomoci v mateřství dne... a žádám Vás o nástup na dovolenou ode dne...
11. únor 2015 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych si nežádala o čerpání dovolené, napsala bych žádost o čerpání RD a pak bych napsala žádost o proplácení dovolené. Zaměstnavatel Vám dovolenou musí proplatit, nehledě na to, že Vám jí měl proplatit v poslední výplatě před nástupem na mateřskou.
20. únor 2015 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anieb Tak to je fakt rada nad zlato, jak přijít o dovolenou... dovolenou je třeba vyčerpat, nejde proplatit. Jediný okamžik, kdy je možno proplatit dovolenou je při skončení pracovního poměru, ale to by pak zase nemělo smysl žádat o RD, pokud neexistuje pracovní poměr.
20. únor 2015 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i
Tak to se omlouvám za chybnou informaci, mě zaměstnavatel dovolenou proplatil, ale nejspíš to bylo tím, že byl v insolvenci.
14. bře 2015 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anieb Tak to je ten případ konce pracovního poměru, kdy to jde :slight_smile:
14. bře 2015 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
zdravím maminky:slight_smile: potrebuju poradit..Jsem tet na nemocenske (kvuli tehotenstvi) a mam prozbu mam 40 dnu dovolene.A nevim jak mam zadat o proplaceni dovolene.Potrebuju poradit kdy si mam pozadat o proplaceni dovolene zda po materske (jak jsem nekde cetla nebo pred)vubec nevim.dekuju za kazdou pomoc:slight_smile:
16. čer 2015 v 09:30  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karinatom Ahojky, já se taky na toto téma informovala, dovolenou smí zaměstnavatel proplatit pouze v případě, že jsi dostala výpověď. Dovolenou Ti musí umožnit vybrat, třeba až po skončení mateřské - než nastoupíš na rodičovskou dovolenou a poté pak budeš čerpat rodičovskou dovolenou. Ale jestli máš 40 dnů dovolené tak to se na to raději informuj třeba na sociálce, oni Ti určitě poradí, já jak jsem si volala na rady, tak byli moc hodní a vždy mi poradili. Tak hodně štěstí a hlavně ať jsi Ty i miminko vpořádku :slight_smile:
16. čer 2015 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@anieb Co má sociálka společného s dovolenou? To je jak ptát se na ni na finančáku...
16. čer 2015 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
děkuju moc:slight_smile:
18. čer 2015 ve 13:32  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
můžu se zeptat. když z RD nastupuji plynule na další MD, mám po je jejím skončení nárok na čerpání dovolené? naše účetní moc nekomunikuje a šéfová je škrt, ta co nemusí, tak nezaplatí...
21. srp 2015 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@argo1 Ano máš, ale musíš písemně požádat o její čerpání.
21. srp 2015 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@j.a.n.i Dekujj. Takze za dobu materske ( cca 6 mesicu) mam narok na dovolenou tzn. cca polovinu dni dovolene?
22. srp 2015 v 05:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@argo1 Ne, počítá se to jinak, ale potřebovala bych vědět, termín té MD, od - do, datumově.
22. srp 2015 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek