Jak si zařídit v těhotenství práci z domova?

holly1
29. kvě 2008

Ahoj, vím, že v jedné diskuzi o tom jedna těhulka psala, že si se zaměstnavatelem domluvila práci z domova. Nejste na tom někdo podobně? Jak v takovém případě postupovat? Asi se jedná jen o dobrou vůli zaměstnavatele a ze zákona taková povinnost nevyplývá? Prosím napište mi osobní zkušenosti, poslední dobou mě to v práci ničí. Na neschopenku ale jít nechci. díky

holly1
autor
29. kvě 2008

nikdo? ☹

lisounek
29. kvě 2008

ahoj holly, ja pracuju z domova, ale u me to tak nejak bylo jasne, ze to pujde, kdyby nahodou a stejne jsem odkazana na posilani prace od ostatnich, takze nekdy jen cekam a cekam....ale je to maximalni pohoda to teda musim rict...jenze ja jsem u te firmy pracovala na zivnost, kterou porad mam a oni zatim tu vypomoc potrebuji, takze se to hodilo obema stranam..nekdy to ale tezko pak jde pracovat z domova 😎

holly1
autor
29. kvě 2008

ahoj, no já pracuju ve státní správě, sice bych si taky mohla vzít v pohodě spisy domů, ale myslím, že mi tady těžko vyjdou vstříc, všechno je zkostnatělé ☹ Mám trochu obavy se vůbec zeptat.

lisounek
29. kvě 2008

hmm to tezko rict, je fakt, ze statni sprava je statni sprava...ale zase za zeptani nic nedas...a predpokladam, ze vedi, ze jsi tehu?? 😕

holly1
autor
29. kvě 2008

nevědí, není to na mně ještě vidět, první těhu nedopadlo dobře, takže u tohohle jsem to chtěla říct, až budu mít nejistotu za sebou. Tu největší asi ano, ale nějak na to teď vůbec není vhodná příležitost, je tu hodně "blbá nálada", kterou ještě nechci zhoršovat ☹ Cítím se tu poslední dobou fakt hodně zle.

lisounek
29. kvě 2008

hmm tak to je blby...u me to taky tak do toho 16 tt nebylo videt....ale pak to zacne byt videt....v tom pripade fakt nevim, jak bys to udelala, kdybys chtela byt doma, tak co bys udala za duvod nooo 😕 zase ale bys nemela mit stresik...a neschopenku Ti dr. neda nebo ji spis nechces a radeji bys tu praci doma??

holly1
autor
30. kvě 2008

no já bych to samozřejmě předtím řekla, stejně už je nejvyšší čas. Čekám, až se vedoucí vrátí ze služebky, zatím to vědí nejbližší kolegové. Jako důvod bych samozřejmě postavila to těhu, mám celkem náročnou práci, denně dojíždím 2 hodiny MHD dopravou, jsem unavená a v práci to není fajn. Neschopenku by mi doktor určitě dal, ale já nechci, potřebuju něco dělat, to vím. Ale díky za reakci 🙂