Jakou práci vykonávat, když je dítě často nemocné nebo v karanténě?

montelvina
29. kvě 2021

Holky mate podobnou zkušenost .Syn když nastoupil do školky začal často marodit ,tehdy jsem si našla noneveho zaměstnavatele a jelikož byl syn často nemocný neprodlouzily mi smlouvu .Ze začátku jsem byla na úřadu práce tet jako matka pečující o dítě do 7 let na pojišťovnu to nic nemění na tom ,ze muž chce abyh šla do práce prý to neutahne .Jsem přes rok doma pomohly dost rodiče a kamarád ale takhle to dal nejde .Muž se nechce moc uskromnit i když jsem přesvědčena ze by to ještě chvíli šlo ,nehledě na to že mě žádný zaměstnavatel nechce .Jakmile zisti ze mám dítě a nemám hlídání hned mi narovinu řekne ze i díky karantenam me nezaměstna.Měla jsem zájem i o noční zatím bez úspěchu .Na chuvu by šel cely plát .I když mám v plánu ji zkoušet kdyby se mi podařila ta noční

journals
29. kvě 2021

@montelvina A tvůj muž ví, že si půjčuješ peníze ve svém okolí?

montelvina
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
montelvina
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
journals
29. kvě 2021

@montelvina To je trochu divné, ne? Dlužíte rodičům a kamarádovi a splatíte jim to "jednou, až..."? Muži to nevadí, že něco někomu dlužíte? Protože v rodině se nehraje na moje a tvoje, ale na naše a je to i váš společný dluh. Stejně jako peníze nejsou (neměly by být) tvoje a jeho. Tak asi jsi dávala peníze ne muži, ale na fungování domácnosti, ne? Nebo tomu špatně rozumím?
Ona vlastně celá ta situace s prací je u vás možná ten nejmenší problém :-/

montelvina
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
michaela_2
29. kvě 2021

@montelvina kamarádka je samozivitelka se 2 dětmi, po večerech rozvazi autem jídlo pro jednu pizzerii
V naši firmě, ve výrobě, máme hodně maminek od malých dětí, které si střídají směny s manželem, aby jeden vždy byl u dětí.
Jiná kamarádka si udělala kurz na masáže a privydelava si tím.
Já pracuji 90% z domova od počítače, ale k tomu jsem se nějakým způsobem musela dopracovat, to ti asi z krátkodobého hlediska moc nepomůže, abych nějak radila.

Maminka jednoho kamaráda nasich dětí, ma zase nasmlouvane uklidy domácností, které si casove také přizpůsobuje a peníze za to nebývají špatné.
Večerní směna za barem, jízda želvou (taxik ve dvou, pokud by se ženská bála jezdit v noci sama), pomoc v kuchyni v restauracích, hlidani dětí....

llluckaaa
29. kvě 2021

Hele, já souhlasím s holkama, toto byste měli probrat hlavně doma a ujasnit si vaše priority, protože každá to má nastavené jinak.
Protože já bych třeba neakceptovala, že mi chlap řekne, že mi nebude dávat peníze a já si půjdu půjčit k rodičům. A ani bych neakceptovala, že péče o dítě je jen moje záležitost. Pokud by byla, tak bych trvala na tom, aby on plnil roli jediného živitele, já se budu mít jako v bavlnce a nebudu u něho muset škemrat o peníze.
Jinak teda k těm možnostem - úklid, žehlení, výpomoc v domácnosti, hlídání dětí, vybalování zboží a další práce v supermarketech (o víkendu nebo večerech, kdy je chlap doma a může zastat dítě), práce, která se může dělat z domu (copywriter, překlady,...).
Asi ti moc nepomůže, když ti napíšu, co jsem dělala při RD nebo dělám teď, když musím být doma kvůli dětem, ale pro příklad, aby bylo vidět, že pracovat se dá i s 3 malými dětmi 😉 . Při RD jsem měla nutriční poradnu, dostávala jsem provize za autorská práva z prodej fotek, plánovala jsem jídelní lístky do krabičkové diety a teď dělám v back officu v bance (což je práce, která se má dělat v kanclu, ale naštěstí mám možnost ji dělat i z domu, když to potřebuju, takže nemusím chodit na očr nebo nemocenskou).

montelvina
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
te_reza
29. kvě 2021

Proč všechny odpovědi mažeš? Najít si brigádu na doplnovani zboží najdeš v každém marketu, i na pár hodin, teď třeba i restaurace. Záleží co umíš

montelvina
autor
29. kvě 2021

@te_reza protože už nevím co bych řekla ,ano jistě najdu a našla jsem ..nestihla jsem ani nastoupit syn hned onemocněl ..ale to proste chápou matky co to zažily ...dělala jsěm od 18 let jen pecovatelku ...práce rukami mi nevadi ..

te_reza
29. kvě 2021

@montelvina já měla první rok holku taky pořád nemocnou, je velice často nemocná i teď. Ale jestli po tobě chlap chce, aby si pracovala, musíte probrat možnosti spolu. Je jasné, že když někam nastoupis, nemůžeš být pořád na ocr

llluckaaa
29. kvě 2021

@montelvina Tohle ale zažívají skoro všechny matky, že mají děti často nemocné, když nastoupí do školky, ale s tím rozdílem, že buď jim dítě pohlídají babičky nebo mají podporu chlapa, když jdou pracovat. Nevím, kde by dlouhodobě fungovalo to, že jim budeš odpadávat na očr a víc pracovat nebudeš než budeš...
Ty máš těžkou startovací pozici - chlap chce, abys vydělávala, ale podpořit tě v tom nehodlá ☹ Promiň, ale toť můj pohled na věc, který může být samozřejmě mimo, protože já s vámi nežiju a soudím jen z toho, co tu píšeš.

montelvina
autor
29. kvě 2021

@te_reza to je právě ono ...nabitka práce je hodně a v tom pečovatelstvi v domově seniorů vždy člověk najde spis potřebuji vyřešit kdo mi pomůže s prckem

michaela_2
29. kvě 2021

@montelvina manžel, kdo jinej 🤷‍♀️ A pokud staví víkendové koníčky navrh, pak pro nej asi tvoje práce tak prioritní nebude ;)

montelvina
autor
29. kvě 2021

@llluckaaa nemám problém pracovat ...dokonce bYch fakt byla rada za změnu ...ale je pravda ze mi to muž neulehcuje ...v noci se nevyspi když bude malý nemocný ..v neděli ma koníček ...přes den byl byla částo na paragrafu a to Fakt nemůžu čekat ze to někdo pochopí aby se strhly ...měla jsem jedinou myšlenku odestěhovat se na Moravu kde mi pomůže babička dědeček Segra neteř a dokonce i partner segry ..bohužel muž mi rekl ze se stěhovat nebude ...syna mu brát nechci ...když budu sloužit noční musím se stihnout vrátit domu aby muž stihl práci ...lituji ze jsem se lépe neucila že krom práce pečovatelky nic dělát neumím ....prostě neumím podnikát ani nevím kde a jak začít

montelvina
autor
29. kvě 2021

@michaela_2 no říkala jsem v amazanu jsou práce na víkend dobrý peníze začal mi to vymlouvat prej buzerace ...říkala jsem Prosimte a kde dělníky nebuzeruji nemyslíš ze v domově seniorů jsem vycvičena vždyť stařici a příbuzní jsou hrozny ..někdy hodně ...no jde mu o koníček ...říká ze zeměstnavatele musí pochopít ze budu často na paragrafu ...on si nechce pripoustet vůbec nic a poradit si asi musím sama ...říkám je to hodný chlap hodný táta ale v tom je zvyklý ze se ženská porad i sama jako to dělala jeho máma protože táta nefungoval ...ale zase měla hodně hlídání babičky

te_reza
29. kvě 2021

Teď koukám, že máš ještě o měsíc staršího - kdy nastupoval do školky, že je ještě pořád nemocný?

llluckaaa
29. kvě 2021

@montelvina Ty zníš, že jsi hodně pracovitá a hodná. Ale chlap by potřeboval proplesknout, aby se probral. Nemusíš si poradit sama, rodiče jste oba. Pokud vás on sám nezvládá živit, musí ti umožnit, abys práci našla a udržela si ji.
Mně ten pečovák přijde fajn, nešlo by si jen domluvit dohodu, že odděláš jen pár směn do měsíce? Soboty plus případně v týdnu, když jim někdo odpadne? Ale budeš muset zpracovat chlapa, bez něj to nepůjde ☹

darkwitch
29. kvě 2021

@montelvina a nemohla by si si najít klienty ke kterým bys jezdila domů a mohla se v případě nemoci syna dohodnout ze tam pojedeš odpoledne? Tedy nevím jestli to tak může fungovat, jen me to napadlo když si psala, ze jsi pecovatelka

montelvina
autor
29. kvě 2021

@llluckaaa hledala jsem všude možné ...chtěla jsem i domově seniorů sloužit jen noční nebo víkendy ...jenže vrchní říkala ue kdyby záleželo na ni vyhoví mi ale ze holkam by to vadilo protože víkendy jsou peníze a noční taky ...já to chápu každy tam bojuje za peníze každy musí platit nájem a noční přece po nich nemůžu chtít aby měla výhody ...byt tady pro syna je pro me důležité ...nemám mám problém až budu pracovat a věřím ze syn zroho vyroste dávat mužů větší část svého výdělku Fakt ...muž je v tom natvrdly asi nebo já nevím

montelvina
autor
29. kvě 2021

@darkwitch to mě taky napadlo musela byh akorát udělat kurz co se týká OSVČ nejspíš protože nevím jak daně a tyhle věci ...ale jak i tak muž se vrací z práce až v 17 h ...většina práce pečovatelek spočívá ve dne co se týká krmeni myti přebalovani ...musela bych si najít schopné lidi což je dnes zázrak ale i tak budou spoléhat na pomoc přes den ...starý lidi už mají své zvyky proste kdyz mají dostat v pul dvanácté oběd chtějí to přesně ...můj tatínek rozvazel stařikum obědy a říkal kolikrát jsem to nestihl přesně a už čekali a zlobily se ...myslím ze můj problém není najít práci ale proste tam jít ...už jsem se koukala ze snad budu dělat erotickou linku po telefonu 😀😀😀ne na to nemám ...ale je pravda ze kdyby dnes uměla víc používat mozek a ne ruce asi bYxh na tom byla lépe měla jsem se lépe učit

darkwitch
29. kvě 2021

@montelvina a domluvit se ze budeš delat denní a když bude syn nemocný tak noční, vždyť do školky bude nějak chodit, tak si místo ocr vezmeš noční, tak by ti vyjít vstříc mohli ne? I pro ne bude lepší dát ti noční bez ocr

montelvina
autor
29. kvě 2021

@darkwitch kdo vám daruje ze dne na den noční kdyz za to jsou peníze ...zkoušeli jsme Otom mluvit s jednou kolegyni ze ona to třeba bude pro me dělat ale neprošlo to ty služby jsou napsané v půlce měsíce a všichni si pak plánuji podle toho lékaře ATd nebo proste ...setkala jsem se na Kladně s neochotou nidky za 14 let v práce v pecovatelstvi jsem nezažila tak špatný Tým ....no nějak to porešim musím nedá se nic dělat peníze potřebuji ...člověk se nesmí vzdát

montelvina
autor
29. kvě 2021

@te_reza ne mám jendo dítě ale je pořad marod c roce 2019 měl pořad antibiotika proto jsem přišla o práci zalecil ho imunolog ale pořad je často nemocný akorát stím rozdílem ze se zroho dostane tak do 5 dnu nejdéle a je bez antibiotik ale když není nemocný tak jsou pořad karantény ...takže byl snad doma už 9 krát do toho byla zavřena školka dva měsíce ....před prázdniny taky to už jsem byla na pracaku ...

drep
29. kvě 2021

Nemyslím, že tvůj problém má řešení. Školkové dítě prostě nemocné bývá, notabene dítko, co není úplně 100% fit primárně. Že ti v žádné práci nebudou tolerovat, když tam víc nebudeš než budeš je nabíledni. Takže zbývá za 1) na očr chlap, za 2) pracovat v noci, za 3) pracovat o víkendech a za 4) pracovat z domova. Jestli chápu správně, tak za 1) nejde, protože se o vaše společné dítě nechce starat (?!), za 2) nejde, protože se s ním nevyspí, za 3) nejde, protože vám sice chybí peníze a máte dluhy, ale koníček je důležitější a za 4) spíš nejde, protože pro práci, která umožňuje home office nemáš kvalifikaci. A bonusem se k tomu staví, že to není váš společný problém, ale tvůj. Prima chlap pro život.

te_reza
29. kvě 2021

@montelvina v roce 2019 možná ještě ani ve školce nebyl, ne? A řeší to nějak jeho doktor?
@drep úplně si to vystihla. Já vidím jenom že to po všech stránkách prostě nejde

montelvina
autor
29. kvě 2021

@te_reza chodil do školky ale byl často nemocný ...problém byla jeho marodnost po pul roce častého marodeni jsem ho vzala k imunolozce která nám nechala nabrat krev ...ale když přišly výsledky byla už nemocná a nikdo ho mechtel léčit prý nedávat do školky ze ho ničím cpát nebudou ...když se vrátila naše imunolozka tak ho zalecila jeho nemocnost se zlepšila ale stále nemocný je akorát bez ztech antibiotik říkala imunolozka ze to nic nemění na tom ze marodít bude ze Musí se potkat s bacily ...do toho přišel Covid a časté karantény zavřena školka ...prosím vás co se týká lékařů chodime k foniatrii psychologovi k neurologovi ...endokrinologii diabetologii hrozí mu růstový hormon ma po magnetické rezonanci ...nic nezanedbam ...

martt
29. kvě 2021

@montelvina To co píšeš , tak říct můj manžel at si poradím sama co se týká hlídání dětí. Tak bych sbalila kufry a oznámila mu , ze se stěhuju blíž k rodičům, abych to hlídání měla. Chce aby jsi chodila do práce, ale zapojit se jako tata nechce. Uprime chce to si bud vyjasnit pozice nebo se opravdu od něj odstěhovat blíž k rodičům . Sice tvoje dítko je ještě malé, ale až bude větší tak bude mít kroužky apod. A tímhle stylem co předvádí tvůj manžel to bude jen a jen na tobě.

montelvina
autor
29. kvě 2021

@drep no já si pořad říkám ze ještě po předchozím vztazích ze ještě nedela to co ostatní chlapy jako me nemlati nechlasta vydělává platí poplatky ...na to abCh trhala rodinu no ...proste skratka najdu si noční a postavim ho před hotovou věc a bude se muset zařídit a vydržet to ....byt tvrdá

montelvina
autor
29. kvě 2021

@martt no taky pravda