Jde mít stálý pracovní poměr a rodičák?

peeta81
10. bře 2013

Dobrý den,chtěla bych se zeptat....V práci kde mám půl úvazek mi nabídli,že by mě vzali na stálý pracovní poměr ale s tím že bych si oddělala ty samé hodany jako nyní...Jen bych měla určité zaměstnanecké výhody...Ale jde mi o to jestli bych nepřišla o rodičovský příspěvek....Moc děkuji za odpovědi

copa
15. bře 2013

@gepe nikdo z tebe nedělá blbku, prostě je možné vydělat si neomezeně i na HPP a přitom zároveň pobírat rodičák, jakožto sociální dávku; možná je to rádoby nelogické nebo "nesmyslné", tak kdo má peněz tolik, že rodičák mermomocí nechce, tak ať ho holt po státu nežádá 😉 vždyť přeci není povinnost pobírat rodičák, jen má na to rodič právo 😉
takže pokud někdo tu možnost má (chce při malém děcku ještě pracovat, zajistí si hlídání atd.), tak má vedle platu ještě rodičák jako kapesné 😉

vždyť je to stejná situace, jako když jsem po skončení pobírání PPM čerpala od zaměstnavatele dovolenou na zotavenou a zároveň pobírala rodičák, ne? a taky to šlo 😉

gepe
15. bře 2013

@copa ale MD a DD je rozdil. Tak jako "vydelat si" a pracovat na full time hpp je rozdil. Neni to nic radoby a jelikoz ci protoze nechce 🙂 no nic. troll

xpila
15. bře 2013

@gepe Pokud ti některá mzdová účetní řekla, že při pobírání rodičovského příspěvku nejde pracovat na plný úvazek (HPP a VPP byly dávno zrušeny), tak ti to řekla špatně. Samozřejmě to je možné bez omezení.
Na MD nejde pracovat u stejného zaměstnavatele v rámci stejného úvazku, pouze na jiný úvazek nebo u jiného zaměstnavatele.

gepe
15. bře 2013

@xpila hpp = ft, sorry ze jsem pouzila po staru, tukam na tabletu. Oot troll

berenika39
15. bře 2013

@gepe já si spíš myslím, že si to s něčím pleteš, tohle zrovna je jasný jako facka, nic, o čem by byly pochybnosti.
Můžeš pobírat RP a pracovat. Tečka.

xpila
15. bře 2013

@gepe Jasně, to je vedlejší (jako to, že to vždy nemusí být 40 hodin, když je vícesměnný provoz). Jde o to, že lze plný úvazek a pobírání rodičovského příspěvku. U nás to je relativně běžné a to pracuji ve státní organizaci, která má pár stovek zaměstnanců.

copa
15. bře 2013

@gepe momentálně můj vykojený mozek nepobírá zkratku DD, ale to je jedno...
já psala "vydělat si neomezeně i na HPP" tak nevím, proč zmiňuješ rozdíl "vydělat x pracovat na hpp" ??

@peeta81 prostě o rodičák nepřijdeš a hotovo, ať si mzdovky kdekoli tvrdí cokoli 😉

j.a.n.i
16. bře 2013

@gepe "Ze ze me delate blbku, taky nevadi, ja se s urednici na cssz hadat a nervovat nebudu." Nikdo z tebe blbku nedělá, pouze ty tvrdíš nesmysl a nechceš to uznat. A jen tak mimochodem CSSZ nemá s rodičákem nic společného, tak nevím proč by se s ní měl člověk hádat a nervovat 🙂 zaměstnanec s ní ani nikdy nepřijde do kontaktu, tam možná když si jde osobně pro potvrzení o výši mateřské.
A jak už jsem psala výše mzdovku neberu jako relevantní zdroj informací, kor o věcech, se kterými nemá nic společného.

gepe
16. bře 2013

@j.a.n.i prestan to uz pitvat a nevsimej si me.
@copa ze mas vykojeny mozek jsi rekla Ty.
Tazatelka vase odpo edi dostala, tak me uz konecne nereste. 🙂

j.a.n.i
16. bře 2013

@gepe A proč bych měla? Já se v diskuzích snažím chybné informace opravovat, aby pak nemátly další, kdo je budou číst.

gepe
16. bře 2013

@j.a.n.i diskuse casto nebyvaji relevantnim zdrojem, nerikam ze vzdy. Vis sama taky moc dobre, ze se musi oddelit RD a RP, hpp u stavajiciho zamestnavatele pokud je na RD, druh jine prac smlouvy ci dohody pro druheho zamestnavatele atd.
podle me strucne: @peeta81 prijde o RD! ale ne o RP./A klidne mi tady zase pastuj jako "citace" to co jsem kdy tady napsala. Umim cist a vim co jsem napsala.
Problem tady v diskusi nastal dle meho v tom, ze se tady motal rodicak, materska, aj. A ano svete zbor se, v zakoniku je definice ditete pouze do 2 let, moje chyba v neznalosti dalsi novelizace.

amallie
16. bře 2013

@gepe hele ale jí o rd nejde, ne? když nemá zaměsnavatele, nečerpá ani rd
jde jí o rp a o ten nepřjde
takže se pleteš ty, nahoře píšeš něco jiného než v posledním příspěvku

wahu
16. bře 2013

Při pobírání rodičovského příspěvků lze pracovat na plný úvazek. 🙂 Má kolegyně to tak řešila, z rodičáku financovala hlídání.

radiska
16. bře 2013

já jsem na rd a od října pracuji na hl.pr. poměr 🙂

gepe
16. bře 2013

@amallie uz @j.a.n.i jsem napsala co jsem napsala. Strucne opet: o RP neprijde. To ze jsem si ve svem staresinskem jiz tady, malomozecku fixla spatne otazku, moje chyba. Mam ze sebe udelat opravdu blbce, tazatelce se uklonit uctive s velkou omluvou, ze jsem si nepozorne precetla jeji dotaz atd.? Uz jsem napsala, ze jsem udelala chybu, co vic? 🙂

Tak me tady vsechny uklovejte, dokonale neomylne zeny, super matky 🙂

amallie
16. bře 2013

@gepe ale nic, tady šlo o vysvětlení pojmů, aby všichni věděly, jak to je a ne o to se snad omlouvat za chybu, spíš jde o to, aby až si někdo tuto diskuzi přečte (jako teď třeba já), když bude hledat informace, aby dostal správné
já jsem si nevšimla, že jsi psala, že ses spletla, myslela jsem si, že si stále stojíš za tím, že prachy nedostane
pokud si myslíme to samé, tak je to cajk, ne? 😉

jelikož zakladatelka psala, že zaměstnavatele nemá, tak mi nenapadlo, že se původně bavíš o RD 😉