K jakému datu ukončit prac. poměr? Po RD zůstávám doma

vasik10
5. lis 2013

Ahoj, prosím, zůstávám doma se synem, jelikož jsme se nevešli do školky.15.11. mu budou 3 roky a bylo mi doporučeno nastoupit na Pracovní úřad na 5 měsíců..V práci bych měla si ukončit pracovní poměr, jen nevím, k jakému datumu?

blahova_andrea
5. lis 2013

a kým ti bylo doporučeno jít na úp a zrovna na 5m? o tom kdy a jak ukončíš PP bys měla mluvit se zaměstnavatelem a tam si tedy dohodnout i datum, ne? já bych se asi zkusila v práci dohodnout na neplaceném volnu a nebo bych se nechala zapsat tak, že pečuji o dítě do 4 let. to už ti ale samozřejmě zaměstnavatel nemusí držet místo a může tě pak propustit. a RP už máš vybraný?

j.a.n.i
5. lis 2013

@vasik10 No, na datumu je potřeba se především domluvit se zaměstnavatelem... a tedy celkem mě fascinuje, že minimálně od září ne-li déle víš, že nemáš školku a začneš to řešit ani ne 14 dní před nástupem do práce? Co když ti zaměstnavatel řekne, že ti dohodu nepodepíše a že máš 16.11. nastoupit? A když nenastoupíš, tak ti napíše áčka a vyhodí pro hrubé porušení kázně a s tím máš na UP smůlu... No nic, tolik k tomu, co bys sis měla příště pohlídat a teď konstruktivní rada.
Ideální by bylo sehnat na pár dní hlídání a domluvit se se zaměstnavatelem, že třeba ještě na pár dní až týden nastoupíš a pak to ukončíte dohodou, tím pádem získáš podporu počítanou z platu, ale zas je to jen a jen dobrá vůle od zaměstnavatele, protože on z toho bude mít akorát víc starostí. Pokud se na tomhle nedohodnete, nebo nejsi schopna zajistit hlídání ani na pár dní, tak se pak pokud dohodnout na ukončení k 15.11., ale podporu budeš mít jen tu malou, tedy zpočátku cca 3600,-, pak něco pod 3000,-. Nebo tedy požádat o to neplacené volno, pokud bude zaměstnavatel souhlasit.
Jo a drobnost nakonec, není dobré to zadávat jako otázku, protože každý může odpovědět pouze jednou a pak už nemůže reagovat, vždy je lepší diskuze (případně to na ni myslím mohou přehodit admini).

@blahova_andrea No, to je jednoduché, jelikož má nárok 5 měsíců na podporu, takže je finančně lepší jít na 5 měsíců na UP a po vybrání podpory se nahlásit na ZP jako osoba pečující o dítko.