Kam s lístkem na peníze?

coreprincess
5. led 2018

Ahoj holky na gyndě mi vystavili papír k poslednímu na pokračování pracovní neschopnosti nebo karanteny. Takže papír na peníze.
Je tam napsáno, že mám papír odevzdat v práci a ta, že to odevzdá na příslušném úřadě Ossz.
Jenže ted mi pisou z prace smsku, ze sem jim to tam nemela nosit, ze sem to nema odnest na urad, ale jako neudelala jsem to spatne ne? Když jsem to odnesla do prace.. prace to tam prece musi odevzdat ne?
A ja treba od priste to tam muzu nosit sama..je to tak ne? Neudelala jsem to špatně, že sem to dala do prace ne?

dancamich
5. led 2018

Vy to nemuzete posilat CSSZ sama. Musi to jit uctarne a z ni teprve na CSSZ. Rekla mi to tak baba na CSSZ 3 roky zpet, takze to posilam doporuc. na nasi uctarnu. V praci by to meli vedet, ale asi jsou natvrdli, takze jim to pripomente. 🙂

anetapegg
5. led 2018

@dancamich neni to pravda!!! ja jsem na neschopence uz 10 mesicu a kazdy mesic posilam doporucene listek na penize primo okresni sprave socialniho zarizeni v miste vykonu prace. Do prace listek nenosim je to zbytecny aby to slo pres deset ruk....v praci staci pouze neschopenka a pak ukonceni neschopenky....

dancamich
5. led 2018

@anetapegg tak ta baba na CSSZ je fakt asi krava. ☹ To jsem nemusela posilat ucetnim, ale rovnou na tu Prahu Trojskou. Ach jo. Dik za info.

anetapegg
5. led 2018

@dancamich standartni postup je ze to nosis zamestnavateli, ale pokud mas debila sefa jak ja tak jsem vedela ze by to schvalne zdrzoval, ztracel a ja se penez nedockala...volala sem si na cssz a tam mi rekli ze jsou dve moznosti bud pres zamestnavatele nebo sama posilat🙂 tak kazdy mesic posilam doporucene postou na socku🙂 a penize mam vzdy kolem 10teho

dancamich
5. led 2018

@anetapegg jinak ty tri roky zpet se to z nasi uctarny posilalo socialce dle sidla zamestnavatele, jinak bych to nosila rovnou na MSSZ k nam do Brna a nedavala prachy za dopisy. Mozna byla zmena, takze se omlouvam autorce prispevku za zavadejici odpoved.

dancamich
5. led 2018

@anetapegg Tak jsem asi fakt tehdy narazila na nejakou divnou babu. Ona vubec CSSZ je dobra banda slipek. Ted mi prisly penize na ucet, ktery uz 3 roky nepouzivam, ale na CSSZ ho maji jeste podle vseho porad v systemu. Zjistila jsem to, kdyz jsem s tim delala poradek.

j.a.n.i
5. led 2018

@dancamich Tak samozřejmě, že to musí jít na OSSZ kam patří zaměstnavatel, ale je úplně jedno, jestli to tam pošleš ty nebo on. Pokud si to chtěla nosit na jinou, tak celkem chápu, že tě odkázali na zaměstnavatele...

dancamich
5. led 2018

@j.a.n.i chtela jsem to puvodne posilat na tu Trojskou, pod kterou jsem v te dobe spadala dle sidla zamestnavatele. Vim, ze to patri tam, kde ma sidlo zamestnavatel, jen jsem nejak nepobrala, ze mi teda primo z Trojske tvrdili neco jineho...

j.a.n.i
5. led 2018

@dancamich No, pak je ještě otázkou, zda si jim tam nechtěla dávat ten první, protože ten opravdu přes zaměstnavatele jít musí...

ariadna12
5. led 2018

Ja to teda dala zamestnavateli a ten vse zaridil. Musi tam snad sam dodat nejake razitko ci vyjadreni.

ariadna12
5. led 2018

@ariadna12 teda asi musi (mne bylo receno, ze to mam prinest v zubech do prace).

absintka19
5. led 2018

Jen nezapomen kdyz to chces zanest do prace, ze tam musis jit v dobe vychazek. Nam tak prisel kluk dones papir na penite mimo vychazek a bylo z toho nedodrzeni lecebneho rezimu....

j.a.n.i
5. led 2018

@ariadna12 No, k tomu prvnímu musí doplnit přílohu s tvými přijmy, aby měli tu nemocenskou z čeho vypočítat, ale pak už to jen přeposílá a jemu se to dává jako omluvenka, že nejsi v práci. Takže pokud člověk pošle originál na OSSZ a kopii do práce, tak to taky od toho druhého stačí.