Elektronická neschopenka, kdy dostanu lístek na peníze?

lenalena333
4. črc 2016

Ahoj nikdy jsem nebyla na neschopnosti a teď tápu.Lékař mi vystavil 24.6.el.neschopenku,k tomu jsem dostala další papír který mám dodat za 14dní zaměstnavateli.Kdy dostanu nějaký lístek na peníze?Jdu na kontrolu 19.7. Někdo mi říkal že musím k 15.dodat také nějaký "papír" ne jen na konci měsíce,nestačí ten po14dnech ?..osvětlíte mi to někdo? Díky 🙂

mariva30
4. črc 2016

Ahoj, s elektronickou neschopenkou jsem se nesetkala. U nás frčí papírové, ale pokud jsi dostala nějaký papír pro zaměstnavatele, nejspíš by jsi ho tam měla donést co nejdřív, protože od 3. do 15. dne neschopnosti tě platí zaměstnavatel (takže může i přijít na kontrolu) a od 16. dne ti neschopenku bude vyplácet sociálka. Na konci každého měsíce by jsi měla u lékaře dostat papír na peníze, který je potřeba donést do práce, jinak ti nikdo nic nevyplatí. Tak to aspon chodí u nás, ale hádám, že by to mělo být všude podobné..🙂

andreaandrejka
4. črc 2016

U nás taky dávají papírové a ty musíme do 3. dní odevzdat zaměstnavateli, takže jestli jsi jí dostala už 24.6 a je to stejné, tak už je dost pozdě. Ten papír co jsi k tomu dostala musíš odevzat taky, protože po těch 14.dnech už tě vyplácí sociálka. Pak budeš dostávat lístek na peníze jak už ti píše slečna výše a ten musíš odevzat taky zaměstnavateli, nebo si nosit lístky na sociálku sama. Nevím jakou máš účetní, některé to nosí včas, takže peníze pak taky chodí včas, některé na to kašlou, nosí je pozdě a v tom případě si je holky nosí sami, aby jim nemocenská chodila nějak za včasu.

lv
4. črc 2016

Ten lístek na peníze je ten papír, co máš dát po 14dnech (potvrzení o trvání prac.neschopnosti), není to k 15., je to po 14dnech. Pak stejné potvrzení budeš dávat vždy k poslednímu měsíci.

dadaamstaff
4. črc 2016

Take nevim jak u elektronicke. Ke konci mesice nosim papir na penize zamestnavateli. Papir dostavam u sve doktorky. Obcas zapomene a tak se pripomenu, aby mi to pro zamestnavatele dala 🙂

lenalena333
autor
4. črc 2016

ten první jsem dodala a ten po 14dnech už je na cestě 🙂 takže teď už jen na ty peníze na konci měsíce? Nechci právě nic promeškat :/ a já vůbec nechtěla být na neschopence :((

lv
4. črc 2016

jo, ted ten ke konci měsíce.

chris_n
4. črc 2016

trošku mimo, ale ja doporučuju lístek na peníze posílat zamestnavateli v kopii a original primo na socialku

mariva30
4. črc 2016

@lenalena333 Každý měsíc si musíš pamatovat jen ten papír na peníze. Já tam chodím v posledním týdnu a pak to nějak hodim do práce. Nic si nekopíruju, nosím zaměstnavateli originál, ale máme v práci velmi zodpovědnou účetní. Na neschopence je to pakárna a dodržovat vycházky mi dává hodně zabrat, ale zvykneš si... Ber to tak, že to je pro tvoje miminko asi to nejlepší, když tě lékař nechal doma...

nikyta123
12. srp 2021

Zdravím, potřebuji poradit ohledně E-neschopenky, nemám sní vůbec žádné zkušenosti :(
Tak prosím o radu, sem na Neschopence od 21.7.2021 až do dnes 12.8.2021 zítra 13.8.2021 budu neschopenku ukončovat.
Ale můj problém je v tom, že moje lékařka mi vlastně na konci měsíce 30.7. neposlala - trvání o pracovní neschopnosti (tzv. Lístek na peníze) byla sem ji asi před 4 dny poprosit že mi nepřišla náhrada mzdy za těch prvních 14 dnů a jestli by ho mohla poslat, její odpověď byla: Ano mi ho ňák pošleme v nejbližším možném termínu 🙄 a už mi neřekla kdy ho jako teda poště takže moje otázka zní kdy zítra jdu Ukončit PN a do dneška lístek na peníze nemají ani v práci ani na ČSSZ tak jestli mi pak vše zaplatějí na základě jen Ukončení PN nebo tam prostě ten jeden lístek aspoň musí poslat. Děkuji za Informaci