• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Když opět nastoupím z RD na MD, jak je to s výší PPM?

18. listopadu 2016 
Pokud nebudeš chtít 2 letý, tak nejpozději v červnu, jde to 3 měsíce zpětně, ale řešila bych to hned v dubnu, ať nejsi nějakou dobu bez peněz.
2. led 2010 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Taky mám otázku holky nevíte jak je to s rodičákem pokud otěhotním ještě před koncem rodičáku a narodilo by se mi druhé dítě např.až prvnímu bude necelé 3roky jestli znova nastupuji na půl roku mateřskou kterou platí zaměstnavatel a zda se to počítá opět z průměru než jsem nastoupila na první mateřskou?a pak po pul roce budu zas dostávat 7600 nebo rovnou 7600?můžou mi dát v práci při druhé nateřské výpověd nebo normálně naváže dál?A další příklad pokud by se druhe narodilo až prvnímu bude např.3 a čtvrt tudíž mezi by mi skončil rodičák a šla bych např na ty tři měsíce do porodu marodit tak jak se marodní počítá?jestli zas z průměru před první mateřskou nebo z rodičáku?a mateřská zas z toho výdělku před první mateřskou?a může mi dát zaměstnavatel výpověĎ?asi kdybych nastoupila marodní ihned po skončení rodičáku tak si myslím že by neměl nebo jo?
5. led 2010 ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
sakra holky, nepište to sem víckrát :slight_smile: mě než dojde, že je to ten samý dotaz, tak mám půlku odpovědi napsanou... :grinning: :grinning: :grinning:
6. led 2010 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím,
mám dotaz...jsem nyní na dvouleté rodičovské do dubna 2012.Snažíme se o další dítě,ale zatím se nedaří,tudíž do dubna už porodit nestihnu :unamused: chci se zeptat.když bych teď otěhotněla,je pro mě lepší nastoupit od dubna na těch pár x měsíců do práce nebo se domluvit s doktorkou na rizikovém těhotenství a být doma???Z čeho by se mi vypočítávala nemocenská a jak by to bylo vlastně potom s mateřskou?Měla bych na ní vůbec nárok?Stejně tak když bych nastoupila do práce třeba jen na půl roku měla bych na ní nárok?Mám odpracovaný u zaměstnavatele přes dva roky... díky všem za odpověď!!!!!
24. říj 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka69 Nárok na další PPM máš, bez ohledu na to zda a na jak dlouho do práce nastoupíš, podstatné je, že ti stále trvá pracovní poměr. Jinak pokud budeš v pohodě, tak je z finančního hlediska lepší nastoupit, plat bude vyšší než nemocenská a ohledně výpočtu další PPM si můžeš taky jen polepšit - pokud budeš mít vyšší plat než dříve, tak se PPM bude počítat z toho aktuálního, pokud bude menší, tak z toho před první mateřskou. :wink:
24. říj 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky moc za odpověď :wink:
24. říj 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den chtěla jsem se zeptat jsem na mateřské a a nyní jsem šla na půl úvazku do své práce. Kdybych otěhotněla jakou dostanu peněžitou výpomoc. Z celého úvazku co jsem měla před mateřskou nebo z toho půl úvazku , . Naše účetní říkala že z celého a moje teta je také účetní, tak ta říkala že z půl úvazku. tak tomu opravdu nerozumím.
14. pro 2013 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stypka Do 4 let věku toho prvního (předchozího) dítka z plného před mateřskou, po 4 roce z aktuálního, tedy polovičního.
14. pro 2013 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
děkuji, moc:slight_smile:
15. pro 2013 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barca1 mám úplně stejný dotaz....
16. pro 2013 v 10:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děvčata zdravím...mám dotaz, jaký je rozdíl mezi Kindergelt a Kinderzuschlag ? Máte někdo zkušenost? Prosím dále o radu jak s formuláři A 401 a A411...zažádat o ně v Německu a nechat poslat nebo si stáhnout tady, předvyplnit a nechat potvrdit na sociálce a v Praze a pak vše poslat do Německa? Děkuji za radu, :slight_smile:
18. lis 2016 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek