Mateřská znovu po rodičovské. Za kolik?

lucynetka
8. črc 2011

Ahoj, moc prosim....jsem zatim jeste na rodičovské dovolené a planujeme druhe mimco, ale zajimalo by me z ceho by se pocitala nová mateřská ( první pul roku ) do prace naspupovat uz nechci, nejradeji bych byla aby to navazovalo od konce rodicovske na novou materskou. Jenze nevim kolik bych brala penez, z ceho se ta materská vubec vypocitava kdyz jsem byla predtim na rodicovské a mateřské dovolené.Nekdo mi rekl, že bych brala stejne jako v prvnim tehu, ale muselo by to vsechno navazovat. Tak nevim...nevite nekdo jak to je?diky

anetka1701
9. črc 2011

taky jsem byla zvědavá, tak jsem trošku googlila :o) http://aktualne.centrum.cz/finance/online-porad... a http://www.prozeny.cz/magazin/deti-a-rodina/rod... je tam všechno :o) a vypadá to moc dobře...

ssaara
9. črc 2011

Já jsem taky navázala z rodičáku rovnou na mateřskou a penízky mam krásný,ještě lepší než na první mateřské. Vypočítává se to z období,kdy jsi naposledy chodila do práce.

andy80
9. črc 2011

Pokud stihneš otěhotnět před vypršením rodičovské dovolené, do práce nenastoupíš, protože půjdeš na neschopenku, vznikne ti nárok na mateřskou a bude stejná jako byla ta předešlá. Pokud však nestihneš otěhotnět, do práce nenastoupíš, tudíž dostaneš výpověď, otěhotníš až potom, tak nebudeš mít na mateřskou nároku a nebudeš mít nárok ani na výběr délky rodičovské dovolené.

bufina
9. črc 2011

Já jsem nastoupila na mateřskou s druhým díětem když byly dcerce 2 roky a 3 měsíce, rodičák sem měla tříletej, takže ještě před jeho vypršením.A dokonce mně mateřskou vypočítali o něco málo vyšší, než tu první.