Musí na mě zaměstnavatel čekat další 3 roky (2. dítě)?

terezapetrova
8. lis 2013

Dobry den, planujeme s manželem 2. díte, 1. budou 3. 8. 2014 3 roky, den pote bych teoreticky mela nastupovat zpet do zamestnani - pokud se nam u 2. ditete nezadaří. Rada bych vedela musí na me zamestnavatel cekat další 3 roky pokud se s nim dohodnu na této delce i na druhé díte v pripade, ze na mateřskou s druhym dítětem /predpokladam spravne, ze mam u druhého dítěte nárok na mateřskou před rodičovskou?/ tedy 8 tydnu před 2. porodem nastoupim před 3timi narozkami 1. dítěte? neboli staci abych mela 2. planovany porod az do 17. 10. 2014? Urad me odkazuje at se zeptam zamestnavatele, toho se ale zeptat zatím nemuzu, vynesl by me v zubech jen kdyby vedel, ze bych pripadne chtěla další dite. Dekuji moc za jakekoliv info. Hezky den 🙂

terezapetrova
autor
8. lis 2013

Napsala jsem spatne datum 3tich narozek 1. dítěte - bude to 23. 8. 2014 🙂

j.a.n.i
8. lis 2013

@terezapetrova Do tří let dalšího dítěte ti drží místo vždy, pokud máš do té doby RD, nezáleží na termínu porodu. Pokud tedy nedojde k rušení zaměstnavatele nebo pobočka, to můžeš dostat výpověď i na mateřské či na RD.

terezapetrova
autor
9. lis 2013

@j.a.n.i Dekuji, me slo o to, /omlouvam se asi mi to moc nemysli/ ještě to zkusim vyjadrit jinak- aby zamestnavatel cekal další 3 roky a ja nemusela mezi dětmi do práce je jedno jestli znovu porodim do 3. tich narozek 1. dítěte nebo staci nastoupit na mateřskou s druhym dítětem před těmito narozkami? tedy mit 2. porod az po nich,? Diky moc a pardon za moji nemyslici hlavu 🙂

j.a.n.i
9. lis 2013

@terezapetrova Tak logicky stačí nastoupit na mateřskou, ne 🙂 když budeš na mateřské, tak si doma a nechodíš do práce... Ono, když to vezmu obecně, tak pokud bys měla třeba zdravotní problémy, tak nemusíš ani do 3 let nastoupit na tu mateřskou, ale budeš třeba ještě 2 měsíce po 3 narozeninách na neschopence a pak teprve půjdeš na mateřskou a taky nepůjdeš mezi dětma do práce.

terezapetrova
autor
9. lis 2013

@j.a.n.i Diky moc mas uplnou pravdu, takhle me to nejak nenapadlo, doufam, ze to vyjde, ještě jednou diky 🙂