Může mi zaměstnavatel zrušit rodičovskou dovolenou?

ejkave
31. kvě 2016

Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat o radu či názor. Jsem neštastná. Jsem na RD a ta by mi měla končit až v polovině prosince. Dostala jsem ale nabídku jít od podzimu pracovat k jinému zaměstnavateli. Dnes jsem volala do své práce že jsem dostala tu a tu nabídku na jinou práci a že se na své původní místo nevrátím jestli by mi přes léto mohli připravit smlouvu o ukončení poměru dohodou. Vše jim vždy trvalo týdny než něco vyřídili tak jsem raději volala s předstihem. Paní vedoucí mi řekla že bez problémů a že ukončení dohodou vypíše již k 1.červnu a že mi zruší i rodičovou at si přijdu pro papíry. Může mi takhle zasahovat do rodičovské? Byla bych několik měsíců bez peněz :(. Nikdy jsem o takovémhle postupu neslyšela... děkuji

j.a.n.i
31. kvě 2016

@ejkave Evidentně máš bordel v tom, co je rodičovská dovolená a co je rodičovský příspěvek... rodičovská dovolená je volno od zaměstnavatele a celkem logicky s koncem pracovního poměru končí i rodičovská dovolená, která ale nemá nic společného s rodičovským příspěvkem.

ladyhacek
31. kvě 2016

@ejkave jak píše @j.a.n.i o žádné peníze nepříjdeš > rodičovský příspěvek ti dávám stát (220.000,-)) a rodičovská dovolená je od zaměstnavatele > když nenastoupíš není důvod aby tě dál ,,evidovali´´ - jen si raději zjisti jak je to se zdravotním > to možná budeš muset platit

lajla
31. kvě 2016

Ani zdravotní nemusíte platit,min zaměstnavatel odhlásí,novy přihlásí... někdy ale zapomenou přihlásit tak bych si to jen ověřila