Může zaměstnavatel požadovat můj těhotenský průkaz?

andusa1566
30. led 2016

Dobry vecer,chtela sem se zeptat muze po me zamestnavatel pozadovat muj tehotensky prukaz? Neni to lekarske tajemstvi?

markyska88
30. led 2016

@andusa1566 rozhodně nemůže ! Jsou tam citlivé informace ! Pokud potřebuje potvrdit těhotenství, může lékař vystavit potvrzení. Já bych to teda zaměstnavateli rozhodně neposkytla.

andusa1566
autor
30. led 2016

No prave taky nechci protoze tam ma jeste k tomu datum kontroly o dva dny drive nez mi skoncila zkusebni doba...chci zajiit na gyndu a poprosit a nejake potrvzeni ale doufam ze jim to bude stacit 😒 . Delaji mi neuveritelne peklo

ireniq
30. led 2016

Když jsem chtěla po gyn. potvrzení o těhotenství (kvůli rizikove práci), napsala na vymenak (takový ten obyčejný papirek)
"Jmenovana je v péči tehotenske poradny"
a říkala, že takhle je to diskretni a do podrobností že nikomu nic není.

ovecky
30. led 2016

Taky si myslím, že nemůže, nemá nárok na žádné informace, jsi povinná jen oznámit včas předem nástup na mateřskou.

(a s ohledem na citlivost informací nechápu ty, kdo kopii průkazky dají za slevovou kartičku v DM, brrrr)

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
j.a.n.i
31. led 2016

@ovecky No, jelikož tam chtějí kopii první strany, kde jsem já osobně měla jméno, příjmení a předpokládaný termín porodu, tak mi na tom nic moc citlivého nepřišlo...

j.a.n.i
31. led 2016

@andusa1566 Ale jinak pokud nežádáš nějaké úlevy z titulu těhotenství, tak ho můžeš poslat do háje komplet, pokud žádáš, tak nějakou zprávu od doktora a dost. Já bych mu k tomu tedy klidně kopii titulní stránky průkazky přiložila, neb jsem tam krom jména a TP nic neměla, ale to nic nemění na tom, že nárok na to nemá.

andusa1566
autor
31. led 2016

Jasny takze jiim muzu normalne rict ze na to nema pravo videt muj prukaz...a zajjit si na gyndu at mi daji jen nejake potvrzeni?

gepe
31. led 2016

@andusa1566 z jakeho duvodu ho chteji videt, kvuli zkusebni dobe?

andusa1566
autor
1. únor 2016

zkusebni doba mi skoncila pred 14 dny

gepe
1. únor 2016

@andusa1566 tak mozna chteji vedet, zda jsi jim nezatajila tehotenstvi jiz pri nastupu. Jiny duvod z pohledu zamestnavatele me nenapada. V kazdem pripade, jak uz Ti psaly vyse, prvni stranu ano, zbytek ne. Pripadne dolozit jeste potvrzeni od lekare, ktere jim musi stacit 🙂

j.a.n.i
1. únor 2016

@gepe A i kdyby zatajila, tak co?

gepe
1. únor 2016

@j.a.n.i to byla uvaha, nic vic. 🙂