Nástup do nové práce. Jak se na to připravit?

9. únor 2024

Ahoj holky vím,že nejsem jediná kdo takhle ,, začínal" ale poraďte mi prosím🙏🏼.
Jak se nejlépe připravit na nástup do práce ,když jdu někam kde to neznám,nikoho neznám. Stresuju. Nastupuji v pondělí a už teď mám hrozně nervy..😓

zekrt
9. únor 2024

Dobře se vyspat, dobře se nasnídat a usmát se na sebe ráno do zrcadla. 😊

lenickakl
9. únor 2024

Ty jo, ja uz si to nepamatuju. Je to skoro dvanact let. Ale asi jsem tam proste prisla a dej se vule bozi. 😂 Byla jsem jeste maly, vyplaseny decko. 😄

pampeliska1313
9. únor 2024

Nemít očekávání. Bude trvat než se zajedete, budete asi dělat chyby, ale je to v pořádku. Dejte si čas a nechtějte od sebe žádný šílený výkony.
Je v pořádku, pokud Vám něco nesedne (kolektiv/prace samotná) a nemá cenu se drzet zuby nehty, jen protože je to práce.)

autor
9. únor 2024

Já vím do jaké práce jdu. Baví mě. Ale jde mi o kolektiv. Nebo spíš jsem stresař.Bojím se ,že na mě budou všechny dámy koukat.😓

moudivlacek
9. únor 2024

tak si zkuste rict, kdyz to bude jo spatny, mate moznost ze dne na den proste odejit, ale snazila bych se naladit spise pozitivne, ze to bude dobry ;)

autor
9. únor 2024

@moudivlacek To nemám kam. Potřebuji práci. Vím jenže ono to nejde.🤷🏼‍♀️ Furt mi v hlavě vrtá ten červík.

moudivlacek
9. únor 2024

tak pokud nebude vyhovovat, da se soubezne hledat prace nova a ve zkusebce odejit, moznosti je, nebala bych se toho

autor
9. únor 2024

@moudivlacek Děkuji 😇

marketa1218
9. únor 2024

Naprosto chápu, taky jsem stresař, nový kolektiv je pro mě vždycky velká výzva. Nicméně si řekni, že nejde o život.✊️

leilinka1234
9. únor 2024

Nastupovala jsem po mateřské do nové práce, ženský kolektiv. Nohy se mi klepaly, nervózní jsem byla 😃 klasika asi. Hlavně buď svá 😊 ideálně usměvavá a dobře vyspaná 😊 občas nový nástup přinese třeba druhý den zápisné v podobě upečené buchty, koláčů apod. Jedna kolegyně přišla první den s přesným počtem malých balíčků, byl v tom ten malý svačinový pytlík oříšků, taky moc milé😊. Přijde mi to fajn, udělá to vždycky dobrý dojem.

autor
9. únor 2024

@marketa1218 Děkuji 😇

autor
9. únor 2024

@leilinka1234 Jenže já zase nechci ,aby jsi myslely ,že jsem v háji. Nechci,aby poznaly ,že stresuji.

biciklissie
9. únor 2024

Já bych na to šla spíš opačne. Taky jsem stresar. A říkám si, že se nebudu stresovat ještě tím, ze se stresuju. Prostě se snažím si říct, že stres je relevantní pocit při tak velké změně. Není ani nic špatného na tom, že někdo pozná, že nejsi úplně ve své kůži. Za prve jsme všichni jen lidi a všichni se něčeho bojíme. A za druhé, mě třeba je spíš takový ostych sympatický, příliš suvereni lidi mě spíš odpuzují. Pak je taky fajn promyslet, čeho se nejvíc bojíš a na to se zaměřit, promyslet to, co nejvíc se na to připravit. Hodně štěstí, určitě to nakonec bude fajn.

miryp
10. únor 2024

Jsem od malička trémista, protože zkrátka rodinné zázemí mé sebevědomí rozhodně nepovznášelo směrem nahoru a přestože na sobě už několik let pracuji, v tomto směru stále mám co zlepšovat. Udělej si o víkendu čas na sebe, pusť si nějakou meditaci na odbourávání stresu a neklidu, vizualizuj si ten první den tak, jak je za tebe ideální, aby ses cítila dobře a jdi brzy spát. A pak je dobré si uvědomit, že každý jeden člen toho pracovního kolektivu si také prošel prvním dnem a dost možná si procházely stejnými pocity...

autor
10. únor 2024

@biciklissie Ženských se nejvíc bojím. 😂

vanilkacka
10. únor 2024

Ja mam kolem sebe moc fajn lidi z nekolika tymu (skoro same zeny), navzajem si ruzne na stridacku davame ruzny cokoladicky apod. jen tak, ale treba to zapisne, co jsem tak vypozorovala, pusobilo spis na vetsinu negativne, ze je tam novacek 2 dny a uz nam neco pece. Takze s timto bych byla opatrna a radeji par dni pockala.

autor
10. únor 2024

@vanilkacka Já si právě taky myslím. Nechci aby to braly jako,že jim lezzu do zadku.

koran2
10. únor 2024

Odporúčam Ti nastudovat si neco malo o sebelasce. To je klíč... plus choď tam s tim, že si jedinečný človek (jako je každý jeden z nás!) a kolegovia sa na Teba tešia 😉