Návrat do práce po mateřské

ajja87
27. čer 2019

Ahoj, prosím o radu,po prazdninach se mam vrátit do práce po mateřské (rodicaku) a chci se zeptat, může mě zaměstnavatel dát na jiný úsek (jednalo by se o stejnou práci a postavení)? Já bych chtěla na své původní místo,kde za mě mají nyní náhradu,ale na tom druhém úseku odchází paní do důchodu,tak se obávám, že mě budou chtít dát místo ní.

jitka_cv
27. čer 2019

Můžou tě dát kamkoliv, kde to odpovídá tvé pracovní smlouvě a náplní. Tvou původní židli ti drží jen po dobu mateřské dovolené.

ckei
27. čer 2019

@ajja87 ano, zaměstnavatel má v tomto případě jen obecnou povinnost přidělovat Ti práci podle pracovní smlouvy.

swetlusska
28. čer 2019

Mně se třeba snaží vnutit místo, které je podle nich "vhodné", mě osobně však nevyhovuje (náplní, dojížděním). Takže budu muset dát bohužel výpověď.

ajja87
autor
28. čer 2019

@swetlusska já bych náplň měla stejnou,jen se mi taky moc nelíbí, že bych musels jinam,protože každý den vyjíždím autem a spádově bych jezdila jinam,na starém místě bych aspoň byla blízko domova,kdyby třeba potřebovala na honem pro dítě do školky...a tak se právě taky rozmyslim o výpovědi...

motylcice29
28. čer 2019

@ajja87 tak ve smlouvě mas přece i místo výkonu práce? A to nejde jen tak změnit.

ckei
28. čer 2019

@motylcice29 po návratu z rodičovské dovolené může být změněno i místo výkonu. Místo výkonu zůstává stejné jen v případě,že se vrací po MD nebo RD ve stejném rozsahu jako MD.

swetlusska
28. čer 2019

Oni toho právě někde i využívají, aby se už ten člověk "nechtěl" vrátit. Taky jsem to nečekala, ale zase si říkám, že když mi mojí původní funkci zrušili, tak mě tam zas asi tak moc nepotřebují. Raději budu brát ze školky dítě vždy po obědě, budu s ním a budu si doma hledat práci, než se honit někam až na druhou stanu města na prací, která se mi nelíbí.

motylcice29
Autor odpověď smazal
Zobraz
motylcice29
28. čer 2019

@ckei jediné pokud by bylo třeba místo výkonu práce napr Brno a ne konkrétní adresa, kde firma sídlí (ma provozovnu)