Nevyhovující podmínky v práci v těhotenství

jances91
27. pro 2016

Ahojte holky, nevím zda tento dotaz již tady byl, protože tady je toho opravdu moc a chvílemi se i ztrácím :D Pracuji jako třidička textilu, výkon práce je třídit různé sortimenty oblečení, ale problém je, že se často zohýbám, taháme i 30 kg břemena (ano vím že se to nesmí,já tomu bohužel nešéfuji), je tam hodně prachu, oblečení je napuštěné různými chemikáliemi atd. Mohla bych ještě pokračovat tady půl hodiny. Rodinný příbuzný, který se vyzná v zákoníku práce, mi řekl že to jsou nevyhovující podmínky a pokud mi nenajde vhodnější místo u nás v práci (bohužel jiné tam není), tak bych měla být doma s náhradou mzdy 100%. Ale teď k mému dotazu. Chtěla jsem se zeptat, zda se některá z Vás s tímto setkala a mohla mi poradit jak to zaměstnavateli říct. U nás je problém, že můj zaměstnavatel je cizinec a už jednu mou otázku bral jako výhrůžku a tak mě sesadil z kanceláře na halu.

Moc Vám děkuji a přeji hezký zbytek dne 🙂

jances91
autor
27. pro 2016

@blondynka400 ani si nedovedu představit, že bych měla požádat mou doktorku o napsáni rizikového těhotenství a přitom by to byla lež

blondynka400
27. pro 2016

@jances91 na hale jsou přesčasy, příplatky, to admin nedostane nic....
Když oni to někteří doktoři navrhují sami jako řešení 😀
Každopádně za mne ( a i vzhledem k zákonům) z toho co jsi psala tak jediné neslučitelné s těhotenství je to tahání těžkých věcí a ty chemikálie jsou na rozbor, to ti takto nikdo neřekne. Vše ostatní v rozporu s těhotenstvím není....

jances91
autor
27. pro 2016

@blondynka400 já moc děkuji za názor a zkušenost 🙂 zkusím to. Uvidím, třeba se nějak rozumně domluvím s vedoucím 🙂 on totiž tak špatný není :D

blondynka400
27. pro 2016

@jances91 zkus to. Za mne hlavně přijít slušně, nevyhrožovat hned zákoníkem a podobnými věcmi, na to je času dost a přijít s tím můžeš vždy. Řekla bych, že pracovat chceš, ale že některé věci co děláš nejsou ideální, a že se chceš rozumně dohodnout. Jestli není špatný, za mne se nějakého kompromisu doberete .-) A za tu zlou pak můžeš být vždy 🙂

jances91
autor
28. pro 2016

@blondynka400 děkuji za radu 🙂 určitě to zkusím nejdřív po té slušné stránce 🙂

jances91
autor
4. led 2017

Ahojte holky, tak jsem dnes přišla do práce s papírem o tom, že jsem těhotná a že by bylo dobré mě dát na jinou pracovní pozici. Jsem zpět v kanceláři a mám radost. Vedoucí je prostě zlatej člověk. Moc Vám děkuji za Vaše názory a rady, byly jste hodné 🙂 Ať se Vám daří 🙂

j.a.n.i
5. led 2017

@jances91 No vidíš a ty bys zbytečně řešila neschopenku 😉

jances91
autor
5. led 2017

@j.a.n.i nevěřila jsem že vedoucí ředitele zlomí 😊