Těhotenství a práce s chemikáliemi

terysek007
21. kvě 2019

Dobry den 😊 Mam podobnou otazku. Pracuji v autolakovne, takze taky sama svinstva… No a tchyne do me furt huci, at v praci skoncim, ze min.dva roky musim byt od toho, aby se mi nenarodilo postizene miminko. Ze ji to pry rekla znama, ktera pracuje v laboratori. Jsem si vedoma rizika, ale nedelam primo s tim, jelikoz laky se strikaji v boxu. Jen ano, obcas se toho nadechnu, kdyz se strika plnic…pouziva se redidlo a takovety blbosti na auto. Tak se vas chci zeptat, zda vazne musim jit pryc a nebo zda se snazit vyhybat kontaktu s chemikaliemi a pak se nechat preradit od zamestnavatele az otehotnim. A zda nekdo nevi, kam bych si mela zajit na vysetreni, zda mam velke mnozstvi v sobe tech chemikalii..zda je tam velke riziko a nebo zda mohu byt klidna a v klidu se pokouset o mimi? Moc dekuji vsem a preji krasny den 😊

levinstonka
21. kvě 2019

I já před otěhotněním pracovala přes 8 let v prostředí s chemikáliemi, mnoho mých kolegyň vše ustálo a byly povětšinou přeřazené na práci v kanceláři, stejný postup byl i v mém případě, většinou se u nás však posílají tehulky na rizikové ... Nebudu Vás strašit, ale kdybych mohla vrátit čas když mi doktor v 9tt nabízel rizikovou už bych se nehádala a šla bych, nestojí to za to zbytečně riziko, jsem astmatik a atopik ... Možná bych se vyvarovala předčasného porodu a všech nastalých komplikací, ale Vy sama musíte dobře vědět zda je to pro vás a budoucí těhotenství vhodné prostředí 🙂

uzivatelkapetra
21. kvě 2019

No pokud se snažíte asi bych to nehrotila zatím, v dnešní době už má málokdo takovou práci, že by byl přímo ohrožován výpary, jsou OOPP, postupy, které rizika minimalizují.
Víš v jaké kategorii je tvá práce zařazená?
Ale pokud tě práce nebaví a ráda bys ji změnila, tak to je pak jiná

jankol
21. kvě 2019
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

Asi bych to nehrotila a řešila to až v případě otěhotnění. Dneska pokud s tím člověk přímo nepracuje jako že nestříkáte ty auta přímo vy tak to nebude až takový problém.

terysek007
autor
21. kvě 2019

@uzivatelkapetra No zarazena..netusim 🤷‍♀️ Jako obcas sem v primem styku,ale tak da se to resit tim,ze odejdu na cerstvy vzduch. Tuto praci mam velmi rada,ale samozrejme ted se bojim,aby miminko nebylo postizene. Proto se ptam,jestli z vas nekdo nevi,kam pak jit na vysetreni,jestli to svinstvo v sobe nemam a budoucimu plodu to nijak neublizi..Cetla jsem ,ze se chodi na takovato vysetreni,ale nikde uz se nepise kam a ani zadne podrobnosti. Ale dekuji za odpovedi. Vazim si jich a jsem klidnejsi 🙂

uzivatelkapetra
21. kvě 2019

@terysek007 asi b ch se pobavila se závodním doktorem, nebo s obvoďákem

speku
21. kvě 2019

@terysek007 Rizikem pro budouci miminko jsou hlavne mutageny a karcinogeny. Chemikalie ani tak ne- maji hlavne lokalni ucinek- malo kdy systemovy a pokud pouzivas OOPP, tak bych byla v klidu. Pokud delas v riziku chemikalii, ktere se dostavaji do tela, dela ti zavodak BET- Biologicke expozicni testy- z moci/krve- napriklad u prace s arzenem, formaldehydem a podobnyma vecma. Takze bych byla v klidu, pokud otehotnis tak hned na zacatku informovat zamestnavatele at te prevede na jinou praci a je...

terysek007
autor
16. srp 2019

@levinstonka Dekuji za nazor a odpoved 🙂

terysek007
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
terysek007
autor
16. srp 2019

@speku Dekuji 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru