Po ukončení RP doma s dcerou a na ÚP, mám na něco nárok?

terrav
23. led 2015

Všechny vás zdravím,
mám dotaz. V roce 2010 jsem nastoupila na půl roční mateřskou a poté přešla na rodičovský příspěvek, z něj jsem šla ale na další, jelikož v době, kdy dcerka měla zhruba 2,5 roku se nám narodila další dcerka (březen 2013) u ní jsem nastoupila rovnou na rodičovský příspěvek, který jsem si tehdy ještě s přítelem vybrali ve výši 7600kč měsíčně a letos v červenci dostanu poslední částku. Dcerka nebude mít ještě věk na školku, čili s ní budu doma, mám nárok na něco, po přihlášení na ÚP? Prosím na jak dlouho a v jaké výši a co potom? Děkuji moc všem za informace, v tomto tápu celý život 🙂

j.a.n.i
23. led 2015

@terrav 5 měsíců podpora, zezačátku něco k 3700,- pak to klesá postupně ke 3000,-

terrav
autor
23. led 2015

@j.a.n.i a potom nic? jen pět měsíců? děkuji 🙂

j.a.n.i
23. led 2015

@terrav Potom nic, buď být doma zadarmo nebo jít do práce a dítko dát někam do školky, i dítě pod 3 roky se dá umístit.

terrav
autor
23. led 2015

@j.a.n.i jsme tu maličká vesnice a tak mladé dítko mi sem do školky nevezmou a jedno mít tu a s druhým někam dojíždět, bych nestíhala s prací, celkem máme děti 4, no děkuji za tuto informaci, to mi pomohlo pro další řešení 🙂

lv
24. led 2015

Nejde ještě ted částku přerozdělil a brát méně, třeba az do 3let dítěte?

j.a.n.i
24. led 2015

@lv A co si tim pomuze?

lv
24. led 2015

@j.a.n.i no bude mít nějaky peníze déle než 5měs

j.a.n.i
24. led 2015

@lv Jako jaký, myslíš ty, které nedostane teď? To je fakt výhra...

terrav
autor
24. led 2015

@lv beru 7600 a vycházíme tak akorát nemohu si dovolit brát míň ☹ max by se to posunulo o měsíc

terrav
autor
24. led 2015

@lv to není řešení 🙂