Nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Budu mít?

Zodpovězené
11. čer 2021

Dobrý den,

obracím se k Vám s dotazem k peněžíté pomoci v mateřství. V roce 2017 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou a poté na rodičovskou dovolenou. Dále od 14.4. 2020 do 28.2. 2021 mi bylo v zaměstnání poskytnuto neplacené volno, při kterém jsem stále pobírala rodičovský příspěvek. Od března 2021 jsem nastoupila na nemocenskou dovolenou, která trvá nadále. Od srpna 2021 bych měla nastoupit na mateřskou dovolenou.

Můj dotaz zní, zda mám nárok na peněžitou pomoc v mateřství.

V zaměstnání mi bylo řečeno, že se s tímto dotazem mám obrátit na ossz, nebo vyčkat, až dostanu u lékaře papíry, které pak donesu do zaměstnání. Až potom dostanu posouzení ze sociální správy. Snad mi dokážete poradit.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkujeme Vám za Váš dotaz. Ptáte se, zda budete mít ve Vaší situaci nárok na PPM.

Pokud bude Váš pracovní poměr trvat i v době plánovaného nástupu na PPM, budete stále účastna na nemocenském pojištění a na PPM byste měla mít nárok.

Pokud Vás napadnou další otázky ohledně Vaší situace, můžete opět kontaktovat naši poradnu nebo se obrátit na OSSZ, jak jste již zmiňovala.

Přejeme hodně pohody a zdraví Vám i celé Vaší rodině.

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz