Práce bez smlouvy

te_reza
24. únor 2019

Zdravím, po mateřské jsem 1.2.nastoupila do práce. Smlouvu mi daly podepsat až 14.2.,než jsem se stihla rozkoukat, účetní mi smlouvu vzala, "že ještě musí něco dodělat" - no to jsem šla do mdlob, každopádně smlouvu pořád nemám i když se po ní pořád ptám. Práce mi nevyhovuje a chtěla bych skončit, ale zdá se mi, že mi smlouvu schválně nechtějí dát. Jaký mám možnosti? Vím moc dobře, že mě smlouvu měly dát arocnou do ruky a teď jsem na sebe akorát nas...

emamaira
24. únor 2019

Výpověď můžeš dát i bez to, abys měla písemnou smlouvu v ruce. Pracovní poměr vznikl i kdyz smlouvu nemáš u sebe.

te_reza
autor
24. únor 2019

@emamaira to ja vim, ale co když zapře, že jsem tam pracovala?

blondynka400
24. únor 2019

@te_reza Zkus si ověřit na sociálce či zdravotní pojišťovně, zda tě přihlásili, tím bych začala. Když budou dělat problémy, pohrozila bych jim inspektorátem práce a uvidíš reakci

emamaira
24. únor 2019

@te_reza myslíš jako ze by to zaprel kvůli odvodům? Nějaký důkaz, žes tam pracovala bys nenašla? Vyplňuje třeba nějakou docházku?

te_reza
autor
24. únor 2019

@blondynka400 to chci, i když tvrdí, že přihlášená už jsem

@emamaira no spíš peníze a tak celkově, co jsem slyšela, tak to není úplně světec a zákoník práce mu nic moc neříká..

blondynka400
24. únor 2019

@te_reza tvrdit můžou co chtěji 🙂 Ale jestli jsi přihlášená, dej normálně zrušení PP v ZD, pak by neměl být problém. Jestliže ne a smlouvu v ruce nemáš, je potřeba prokázat, že PP opravdu trvá, ale bohužel to může být maličko problém....

te_reza
autor
24. únor 2019

@blondynka400 no, zítra si zjistím, jestli jsem nahlášená a uvidím, díky

martaskaaa
25. únor 2019

@te_reza jak to dopadlo? Jsi nahlasena na poj?

te_reza
autor
25. únor 2019

@martaskaaa jsem, ale smlouvu pořád v ruce nemám, ale zítra tam jdu s vypovědí

bayt
25. únor 2019

@te_reza Tak k výpovědi smlouvu nepotřebuješ.

blondynka400
25. únor 2019

@te_reza tak to je dobrá zpráva. Jestliže jsi nahlášená, PP se jasně prokazatelný. Ps: zítra nejdeš s výpovědí, ale se zrušením ve zkušební době, nejsou to dvě totožné věci 🙂

te_reza
autor
1. bře 2019

Ahoj, tak pp jsem ukončila k 26.2., byl překvapenej, ale důvod, že se to doma prostě nezvládá (dcera je pořád nemocná) mi tak nějak neměl co říct. Po neděli mi dá doufám zápočťák (co dělat, když bude zdržovat?Během příštího týdne ho musím donést na pracák) jinak mám další otázku. Vím, že pokud zaměstnanec ukončí pracovní poměr, krátí se mu podpora, ale jsou tzv vážné důvody, díky kterým podporu nezkrátěj. Na pracáku po mě chce, abych zrušení pracovní smloouvy upravila tak, aby tam bylo, že to je kvuli péči o dítě do věku 4 let, a dala mu to podepsat znovu,dále mám přinést papír od dr., že je dlouhodobě nemocná (ten už mám)a výpis docházky ze školky. Příjde mě toho trapně moc, proč nestačí jasně papír od doktora?!Holka má hodně alergií a zvětšenou nosní mandli, je v podstatě pořád nemocná a čeká nás vyndání, ale následná péče ještě nějaká bude, protože už má kuli dýchání pusou zdeformovaný hrudník, takže bude chodit na rehabilitace

tulikiss
1. bře 2019

no pokud nechces ,aby se ti podpora kratila tak skutecne musi primo v tom ukonceni byt jako duvod ta pece o dite. bez toho to neuznaji a budou podporu kratit.

te_reza
autor
1. bře 2019

@tulikiss a stačí napsat jen péče o dítě do věku 4 let nebo to nějak rozepisovat?

tulikiss
1. bře 2019

@te_reza dulezite je, aby tam bylo napsano, ze ukoncujes pracovni pomer ve zkusebni dobe z duvodu pece o dite do 4 let.