Přišly mi nemocenské dávky. Nevím,co to je

pantomima
4. čer 2010

tak v tom mám trochu zmatek

jsem na rodičovské dovolené na tři roky (do října), v současné době jsem zaměstnaná na částečný úvazek 0,2 u stejného zaměstnavatele, jako před nástupem na mateřskou, nyní jsem na neschopence a pobírám nemocenskou (počítanou z úvazku 0,2)
od zaměstnavatele mi za minulý měsíc přišel zaplkacený jeden den- zbylé tři dny , které nezaplatili jsou ty, co se po nástupu na neschopenku neplatí ( vměsíčním plánu mám 4 dny odpracovat, minulý měsíc jsem odpracovala jeden, pak šla marodit)

dnes mi přišly na účet peníze ze sociálky za období 21.-30.4.10, jako že nemocenské dávky, vůbec nevím, co to je? dokážete mi někdo poradit?, neschopenku mám od 7.4.

díky

pantomima
autor
4. čer 2010

jo ještě jsem chtěla říct, že mi normálně přišel i rodičák 🙂

j.a.n.i
4. čer 2010

no, normální nemocenská, ne 🙂 od 15. kalendářního dne platí ČSSZ a tu nezajímá na kolik dní chodíš do práce, ale kolik si za měsíc vyděláš a z toho ti rozpočte nemocenskou na všechny kalendářní dny v měsíci
a rodičák se normálně bere současně, to nevadí, ten budeš zrušit až s nástupem na další mateřskou, tam už současné pobírání vadí

pantomima
autor
4. čer 2010

jani- díky, už jsem se v tom trochu zorientovala, já už dlouho nemarodila a když to byxlo naposled, tam mi to všechno platil zaměstnavatel, tak jsem z toho byla trochu paf 😀

j.a.n.i
4. čer 2010

jojo, to chápu 🙂 je to takové nečekané, že to chodí ze dvou míst...

pantomima
autor
4. čer 2010

te´d ž mi ale zaměstnavatel nebude nic posílat ne? jen sociálka 😀 , bdu marodit až do nástup na mateřskou 😉 ..pak doufám, že mi novo vypočítají z příjmu před nástpem na první mateřsko, ne z úvazku 0.2....všechny rady tak vyzněly, jen jedna paní mi napsala, že neví, jestli bych stávající malej úvazek neměla končit, před nástupem na mateřskou

j.a.n.i
4. čer 2010

jojo, jen sociálka...
jestli je ten 0,2 úvazek řešen jen dodatkem, tj. je to tvoje původní smlouva, jen snížený počet hodin, tak je to v pohodě a mateřskou ti budou počítat z toho vyššího platu,tj. z toho před první mateřskou. Pokud je to druhá smlouva a je jen na dobu RD, tak ji ukonči, tam by mohl být problém.

pantomima
autor
5. čer 2010

díky jani, tak na to se kouknu, ale mám smlouvu v práci, tak si tam pro ni musím zajet 🙂

pěkný víkend!!!!