RD a stěhování. Jak to oznámit zaměstnavateli?

wendiyk
22. pro 2019

Přeji všem krásnou 4. adventní neděli 🙂
Zajímalo by mě, co byste v mém případě dělaly vy. Třeba někdo řeší něco podobného. Jedná se o to, že v květnu budou dceři 2 roky. U zaměstnavatele jsem si zažádala o RD na 2 roky, ale chtěla bych to změnit na 3 roky. Tady stačí poslat žádost zaměstnavateli a on mi musí na 3 roky vyhovět, je to tak? A další dotaz se týká stěhování. Prodáváme byt, dlouho se to nevedlo, po novém roce jsme to chtěli pomalu vzdát, ale zájemce se našel, takže během příštího jara se budeme nejspíš stěhovat, do jiného kraje. Do nynějšího zaměstnání bych se nevrátila. Jak to zaměstnavateli oznámit? Je mi jasné, že budu muset hned nahlásit změnu trvalého bydliště, ale mám rovnou i oznámit, že už se tam nevrátím? Může mi zaměstnavatel v takovém případě dát výpověď, i když jsem na RD? Mám s kolegy i nadřízeným dobré vztahy, nerada bych, aby to brali jako podraz... Navíc, firma si teď prochází velkou krizí, propustila plno zaměstnanců, je málo zakázek. Myslím si, že tento rok se uvidí, jak to s ní pujdedal. Takže, říct jim to už po novém roce nebo dát výpověď až před třetími narozeninami dcery?

areh
22. pro 2019

Nejdřív nahlaš, že si RD prodlužuješ do 3 let věku dítěte. To ti vyhoví bez problémů. Taky jsem to tak měla.
Výpověď můžeš dát hned, na RD se pro tebe nic nemění, ale pokud bys byla znovu těhotná, tak by si neměla nárok na MD. To je asi jediné úskalí, které v tom vidím.
Za mě bych hned výpověď nedávala a nechala bych si "zadní vrátka".