Rodičovský příspěvek na 4 roky, kolik to dělá měsíčně?

ronikaaaa
15. dub 2015

Holky, jestli je tu některá, která má rodičovský příspěvek na 4roky mohla by jste mi prosím říct kolik to dělá měsíčně? Bylo mi řečeno, že prvních pár měsíců je to víc a pak se to sníží. Byla bych ráda kdybych věděla o jaké částky se jedná. Mockrát děkuji a přeji hezký den

xpila
23. srp 2015

@medved09 My snad někde psaly něco jiného? Samozřejmě, že ÚP vyplácí rodičovský příspěvek. Ale s rodičovskou dovolenou nemá nic společného. To ty mícháš hrušky s jablky a pořád nechápeš, že rodičovská dovolená a rodičovský příspěvek jsou dvě naprosto odlišné věci.

medved09
23. srp 2015

@xpila asi byste si měly dát pauzu a jít ven na sluníčko - je moc hezky - alespoň u nás a sedět celou neděli u PC není to nej 😀
Debata je poněkud napjatá... Nerada jsem se někoho dotkla. 😉 🙂 😀 😖
Přeji pěkné odpoledne všem diskutujícím a se svým Latte odcházím do bazénu.

vilibalda
23. srp 2015

@medved09 Nezlob se, ale opravdu nejsi na rodičovské dovolené. Máš v práci neplacené volno. Jsi osoba pobírající rodičovský příspěvek a zároveň pro zdravotní pojišťovnu spadáš do stejné kategorie jako žena na rodičovské dovolené. Pokud bys byla doma a rodičovský příspěvek nebrala, budeš pro pojišťovnu vedena jako osoba pečující o dítě do 7 let.

xpila
23. srp 2015

@medved09 Debata není vůbec napjatá, jen ty to nechápeš a píšeš blbosti. Možná by to chtělo si přečíst nejdřív zákony a pak tady něco psát a někoho o něčem přesvědčovat.

@vilibalda Je to marný 😉

j.a.n.i
23. srp 2015

@medved09 Zkus se podívat na body c) a d) zákona o zdravotním pojištění, myslíš, že kdyby to bylo to samý, tak to má zákon ve 2 bodech? Takové jako ty miluju, ví o věci houby, ale urážet ostatní by jim šlo...

§ 7
(1) Státními pojištěnci jsou:
a) nezaopatřené děti; nezaopatřenost dítěte se posuzuje podle zákona o státní sociální podpoře;7)
b) poživatelé důchodů z důchodového pojištění, kterým byl přiznán důchod před 1. lednem 1993 podle předpisů České a Slovenské Federativní Republiky a po 31. prosinci 1992 podle předpisů České republiky. Za poživatele důchodu se pro účely tohoto zákona považuje osoba podle předchozí věty i v měsících, kdy jí podle předpisů o důchodovém pojištění výplata důchodu nenáleží;
c) příjemci rodičovského příspěvku;7)
d) ženy na mateřské a osoby na rodičovské dovolené a osoby pobírající peněžitou pomoc v mateřství podle předpisů o nemocenském pojištění8);

kvet22
24. srp 2015

@j.a.n.i tak to je fajn.. to je tak ,kdyz kazdy rika neco jinyho zkrz penez a ze kolem toho je litani,tak mne to bylo receno. Sama se presvedcim na cem budu a jak to bude probihat 😉