• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodičovský příspěvek 2012. Jak to bude?

13. prosince 2013 
Ahojky maminy co už jste na mateřské a pobíráte rodičovský příspěvek...chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou nevíte jak to bude po Novém roce s rodičovským příspěvkem?Jestli se bude taky vztahovat na ty matky co už pobírají rodičovský příspěvek na 4roky,(tzv. po dobu 9.měsíců 7600Kč a dále 3800Kč, tak jestli bych po Novém roce brala 3800Kč a nebo jinou částku? doufám, že mě pochopíte, o čem chci s Vámi diskutovat. děkuji za odpovědi.
18. čer 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nic není jistého, ale podle aktuálních návrhů by se tě to nemělo týkat, pokud sama nebudeš chtít.
18. čer 2011 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak píše j.a.ni. ještě to není úplně odklepnutý. Na to si budem muset ještě pár měsáců počkat.A mělo by se to týkat jenom těch co porodí od 1.1.2012 a pro ostatní je změna dobrovolná, ale především jde o to, že by měl bejt finanční strop, kterej za mateřskou dostaneš a záleží pouze na tobě jakou délku si zvolíš.Určitě k 2 letý variantě budou nějaký podmínky, ale neměla by být povinná 4 letá varianta pokud aspoň jeden z rodičů pracuje.. Jde o to, že dnes pokud jsi po škole nebo vedena na UP spadáš do 4 leté varianty a od nového roka pokud to projde a otec dítěte pracuje tak si můžeš volit délku jakou chceš a PPM by se podle návrhu mělo dát vypočítat z platu otce.
12. srp 2011 ve 22:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hardlove ale zvolit si délku rd,poku otec pracuje jde i ted
12. srp 2011 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
A nevíte náhodou někdo, kdy o té novele rozhodnou? Já mám nárok jenom na 4letou a teď nevím, jestli to máme raděj udělat tím složitým způsobem přes manžela, nebo čekat, co ve vládě vymyslí - malý bude mít 9 měsíců na konci února, tak kdyby to neprošlo, ať to stihnem vyřídit :unamused:
21. zář 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maciik pokud by měla začít platit od 1.1.2012 měli by do konce listopadu rozhodnout....
21. zář 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. zář 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nevíte náhodou,jestli se změna rodičáku bude týkat i mě, když porodím v prosinci?V tu dobu budu pobírat mateřskou a pak nastoupím na rodičák,ale až v dubnu 2012.Týká se to i mě nebo jen těch co porodí od nového roku?
23. zář 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mufy Bude se tě to týkat, protože o rodičák budeš žádat až v roce 2010.
23. zář 2011 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chtěla bych se zeptat jak je to s výší rodičovského příspěvku pro dítě narozené v půlce měsíce.Konkrétně mi jde o to,že syn bude mít v půlce října 2.narozeniny, končí mi rodičák a chtěla bych vědět jestli za říjen dostanu zaplacenou jen poměrnou část z rodičovského příspěvku nebo jak to bude??Moc díky za odpověď :wink:
1. říj 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jfk31 za celý měsíc :wink:
1. říj 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monny89
@jfk31 nevím jak to je -jestli to je jistý,že za celý měsíc,je to na úřednicích,protože já se tu taky pídila pro změnu na začátek a vyčetla jsem že bych měla dostat rodičák celý a mateřskou jen částečnou-a obojí bylo krácený a malý je narozený 14tého,takže taky v půlce měsíce,tak s tím radši moc nepočítej,pak kdyby to dali celý budeš mít aspo%n korunku k dobru :slight_smile:
1. říj 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marecek4 Rozhodně to není na úřednících, jsou přesně daná pravidla, podle kterých se řídí. A tedy na konci (pokud nenavazuje další mateřská) je rodičák vždy za celý měsíc.
Pokud je v jednom měsíci jak mateřská, tak rodičák, tak se vypočte mateřská podle počtu dní a podle toho kolik vyjde, tak rodičák za daný měsíc buď vůbec nenáleží (když je mateřská vyšší jak 7600,-/11400,-) nebo se doplácí do výše toho celoměsíčního. Takže pokud si třeba měla mateřskou za 1.-14. plácnu 5000,- tak dostaneš jako doplatek rodičáku 2600,- v případě 3 letého.
1. říj 2011 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i no to je možné,ale jsou i tací,kteří to dostali celé,nebudu tady rozepisovat kde,je to zbytečné,je možné že vlastně i různými úpravami se časem mění i tohle-ale jak říkám je to jako s výkladem zákona-možno je několik způsobů a i když je něco jasné jako facka,tak nakonec z toho jedinec vyjde jako bl....,takže už radši počítám,že dostanu míň a když tak pak půjdem s děckama na zmrzku,taky mě to příští rok čeká,další mateřskou už neplánuju,takže jestli pak rodičák dostanu celý nebo půlku-už bdu mít vlasně výplatu,a pokud se mi ještě podaří najít místo blíž k domovu budu ta nejspokojenější mamina,protože dojíždět,když mi za ty tři roky posunuli práci,defakto moje původní stanoviště zrušili a přeorganizovali a navíc zrušili veškeré spojení,a spoléhat se jen na auto,mi přijde hodně riskantní,protože pokud by se nedej bože stalo a auto se porouchalo,tak se do práce nedostanu-nebo rozhodně ne na potřebných 6 hodin
1. říj 2011 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marecek4 @j.a.n.i měla jsem to přesně tak, jak píše Jani, na konci rodičovské jsem dostala celej rodičák (dcera se narodila pátého), když jsem přecházela z mateřské na rodičák, tak mateřskou asi za čtyři dny a pak rodičák snížený o tu částku, co jsem dostala na mateřské... dopředu jsem to hledala v zákonech a takhle je to tam přesně popsáno, nedá se to vyložit jinak, aspoň jsem ten dojem z toho neměla....
Napadla mě jenom možnost, kdy by se mohlo zdát, že rodičák přišel "celý" - a to v případě, že mateřská ve zlomovém měsíci byla tak vysoká, že na rodičák nebyl nárok a ten přišel příští měsíc v plné výši, což si dotyčná mohla vyložit jako celý rodičák za zlomový měsíc.... jinak fakt nevim...
1. říj 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mavanka rodičák přijde celý, pokud na něj nenavazuje další mateřská a rodičák vlastně končí....tak přijde celý ikdyž je dítko narozené třeba prvního.....
2. říj 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ráda bych požádala o radu. Moment. jsem na prac.úřadě a jsem těhotná. Jak je to s mateř. a rodič.příspěvkem? Dostanu těch 7.600Kč za prvních 9 měsíců po porodu nebo až pak rodičák? Nepobírám už žádné dávky. Moc děkuji za radu :slight_smile:
4. říj 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivicek1 budeš na pracáku do porodu a od data porodu nastoupíš na rodičovskou dovolenou (RD). Jestli chápu dobře, tak budeš rodit až příští rok, tudíž budeš mít "k dispozici" těch 220 tis. a budeš si most vybrat, jak dlouho na RD budeš. Kdybys rodila tento rok, tak bys ještě spadala do starých pravidel a měla bys prvních 9 měsíců 7600 a zbytek (do 4 let věku dítěte) 3800. Ale i tak bys to vlastně mohla po novém roce změnit.
Předpokládám, že ta změna RD se schválí a bude od Nového roku platná :slight_smile:
4. říj 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vojtisek2007 ahoj,vím,že se vyznáš..prosím tě,jsem na MD od 7.6.2011,kdy mi končí a do kdy si musím zažádat o rodičák?
4. říj 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 nejsem vojtíšek, ale MD trvá 28 týdnů a zažádat o rodičák doporučuju měsíc před koncem MD :wink:
Ale vojtíšek určitě upřesní :wink:
4. říj 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 no vzhledem k tomu, že mateřská trvá 28týdnů máš jí nejspíš do 20.12 - ale přesně to budeš mít ve formuláři z OSSZ - Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku - stejně ho budeš potřebovat při žádosti o rodičák, vyplň si ho a pošli na ossz odkud ti chodí mateřská - oni ti ho vyplněný vrátí zpět a tam budeš mít přesně kdy ti mateřská končí, a od následujícího dne se žádá o rodičák - takže pokud tam budeš mít mateřskou do 20.12. tak o rodičák budeš žádat od 21.12. ale tiskopis si můžeš na úřad poslat už začátkem prosince :slight_smile:

ten tiskopis najdeš tady :

https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit.jsp?CMD=EditForm&FN=XRodPZ110101215&SSID=opXbAfDWWU1YNkC081G.WCpFp5Kq4hjJ
4. říj 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka Moc díky :wink: ,myslela jsem si to,že to tak bude,ale nemám v tom takový přehled. Jo,až příští rok v květnu :slight_smile:
4. říj 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivicek1 jojo, ty už na tom vyděláš. Nebudeš muset být na rodičáku 4 roky, ale budeš si moct sama určit, jak dlouho na RD budeš :wink:
4. říj 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka
@vojtisek2007 díky,holky,jsem si to myslela dobře
4. říj 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
formulář jsem si stáhla a vyplním,stáhnu si asi i tu žádosto rodičák,abych to měla všehno,nebo musím mít orig.formuláře-ještě na volbu délky?
4. říj 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 nemusíš mít origo formuláře, stačí tyhle stáhnutý. na volbu délky si taky stáhni amůžeš poslat zároveň s žádostí o rodičák, jestli už víš na kolik let :slight_smile:
4. říj 2011 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
maminky, poradte... dcerka se narodila zacatkem zari, nyni zacatkem rijna (resp. zitra, drive jsem nemohla, musela jsem odhlasit ten predesly na syna) jdu zazadat o rodicovsky prispevek. Zajima me kdy dostanu prvni "vyplatu" jestli az v listopadu... a za zari a rijen nic nedostanu kdyz uz mala byla na svete?
4. říj 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boobinka žádat o rodičák na dceru budeš ode dne jejího narození a během října by ti měl přijít zářijovej rodičák - vyplácí se zpětně, nebo jestli to nestihnou, tak v listopadu dostaneš dva :slight_smile:
4. říj 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vojtisek2007 ... dekuji za objasneni :slight_smile:
4. říj 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky měla bych dotaz.Jsem na pracovním uřadě už od školy takže jsem nepracovala .Tak by se chtěla zeptat jestli budu mít 4 letou variantu na rodičovský příspěvek nebo mam nárok na jinou variantu .A kdy si mám o něho požádat .Moc vám všem děkuji .
17. říj 2011 v 18:15  •  čeká miminko, termín má v lednu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ejinecinecinka Budeš mít nárok na 4 letou variantu, případnou jinou byste museli vybrat přes otce. Jo a žádá se o rodičák po porodu :slight_smile:
17. říj 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 38
Tvůj příspěvek