Skončila mi smlouva na určito. Jaká bude výše mateřské?

nikiss24
15. zář 2011

Ahojky holky, mám takovou prosbu, jsem skoro ve 4. měsíci těhotenství a na mateřské jsem s dcerou už třetí rok. Předtím jsem pracovala v supermarketu a měla jsem smlouvu na dobu určitou, která mi už skončila, ale vyšlo mi to tak, že jsem měla rodičák na tři roky a PPM mi dali také. Ale bohužel nevím, jak to bude teď, protože smlouvu už nemám. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli některá nevíte, zda dostanu PPM a jestli budu muset mít rodičák na 4 roky, nebo jestli se mi to bude zase z něčeho počítat. Bojím se dojít na sociálku, než si to někde zjistím. Moc děkuji předem za rady. 🙂)))

vojtisek2007
16. zář 2011

@nikiss24 budeš mít od dne porodu 4 letý rodičák....ale jde to obejít přepsáním na manžela, pokud 4 leou verzi nechcete....

nikiss24
autor
16. zář 2011

@vojtisek2007 a jak? To by manžel musel být s mimi doma? Díky za odpověď 🙂

vojtisek2007
17. zář 2011

@nikiss24 nemusel, po skončení 6ti nedělí by se na něj převedl rodičovský příspěvek, v měsíci, kdy by ho čerpal, by si v práci na víkend zažádal o mateřskou - dostal by z ossz potvrzení, že jí čerpal a tudíž si může zvolit dva nebo tři roky k rodičáku, zvolí si je a pak se zase rodičák převede zpátky na tebe 🙂

nikiss24
autor
17. zář 2011

@vojtisek2007 Ahá tak to je dobře vymyšlené 🙂 díky za radu, alespoň vím, že se vyhnu 4letce, která by měla od roku 2012 být skoro o šestinu menší. Díky moc 😉