Těhotná a smlouva na dobu určitou, vyplatí se PN x ÚP?

snazilka00
27. kvě 2014

Ahoj, potřebovala bych poradit od někoho kdo se vyzná. Mám sml. na dobu určitou, zaměstnavatel už nechce prodloužit. Do nástupu na mateřskou mi chybí 2 měsíce. Co se finančně víc vyplatí- pracák nebo nemocenská? Kdybych byla na pracáku, tak bych mohla kdykoliv kamkoliv, ale spíš se budu řídit financemi. Celkově mám odpracováno 5 let. Díky moc za rady.

mondulka21
27. kvě 2014

myslím že na 99% tě vyjde líp pracák. při HM 16000 ti na úp vyplatěj celkem za dva měsíce 17010 kdežto z nemocenský bys měla jen cca 16195. navíc na pracáku máš neomezené vycházky což je super. Na druhou stranu, v nějké diskuzi jsem četla, že snad paní odmítli na úp zaregistrovat, protože bylo prý jasné že práci nehledá.....

zuhra
27. kvě 2014

JAk odmitli zaregistrovat? to snad ne!!!!! prece ji proste neprodlouzili smlouvu a je nezamestnana ne svou vinou. to podle me neni ani mozne

serenna30
27. kvě 2014

Ahoj záleží na tvé Mzde, ale přiklonila bych se taky k pracaku. Zaregistrovat té musí!

zuhra
27. kvě 2014

Zkus si vygooglovat kalkulačky na výpočet podpory v nezaměstnanosti a nemocenske

terunka88
27. kvě 2014

Podpora v nezaměstnanosti - první dva měsíce 65% z prům. čistého měsíčního výdělku
Nemocenská - http://www.vypocet.cz/nemocenska

Vychází to zhruba nastejno (pracák asi o trochu líp), šla bych na pracák, tam nebudeš muset dodržovat vycházky. A zaregistrují tě v pohodě.

snazilka00
autor
28. kvě 2014

Holky, děkuji moc. Nečekala jsem, že zaměstnavatel projeví svůj vděk za odpracovane roky u něj zrovna tím, že už mi na ty potřebný dva měsíce do mateřské neprodlouží smlouvu. Jestli se to bere za posl.12 měs. hrubá mzda měla jsem 18.tis, pak 20 tis. Svatá pravda je to, že na nemocenské se člověk cítí jako vězeň. Na pracák me vezmou, volala jsem tam. Samozřejmě některý věci/rady se dozvím jen tu na M.konikovi 🙂

mondulka21
28. kvě 2014

@zuhra prý jí paní úřednice řekla že je zřejmé že žádnou práci stejně nehledá... jako taky jsem to nechápala.... holt natrefila na nějakou k...u....

zuhra
28. kvě 2014

@mondulka21 rozhodne na nejakou kr....! i sprostejsi bych klidne byla🙂

saraha1
2. čer 2014

ahoj, ted jsem nahodou narazila na tvuj dotaz. To,co ted tady budu psat, nemam sto pro zjisteny, ale pokud odchazis na materskou s navazujici rodicovskou z uradu prace, nemas moznost volby delky cerpani rodicaku. Plus a tim si nejsem vubec jista, jestli se doba rodicovske zapocitava do odpracovanych dni, ovsem pokud ted budes cerpat podporu v nezamestnanosti, a potom nahodou bys musela jit na pracak i po skonceni rodicaku, tak nebudes mit narok na celych 5 mesicu podpory. Ale tim si fakt nejsem jista. Zkus si to nekde zjistit.

mondulka21
3. čer 2014

@saraha1 délu rodičáku si určtě bude moct volit, když má nárok na mateřskou... a po skončení rodičáků by měla nárok opět na 5 měsíců podpory.... pokud se tedy za ty 2(3 nebo 4) roky nic nezmění....

saraha1
4. čer 2014

@mondulka21 ajo, ja jsem zapomnela, ze ma narok na materskou, tak si muze zvolit.
Kdyz uz jsem tu, nerozumi nekdo, jak to chodi u OSVČ? Hledala jsem, ale z tech vymerovacich zakladu, atd. mi jde hlava kolem. Presneji receno, pracuju, pak mi skonci smlouva, pujdu treba na 3 mesice na UP. A potom bych zacala podnikat. Jak dlouho si msuim platit nemocensky pojisteni, abych mela narok na nemocenskou, a kdyz budu mit treba prijem bez odecteni nakladu 15000, tak jak vysokou castku mesicniho pojisteni si muzu maximalne zvolit, atd.