Učitelka v MŠ - studium

daisyveronica
3. zář 2018

Zdravíčko 🙂 Je zde dobrá duše, která by mi poradila s VOŠ, kde bych si mohla doplnit vzdělání a později pracovat jako učitelka v MŠ ? Je mi 32 let, vystudovala jsem Střední průmyslovou školu textilní (zakončeno maturitou), ale v oboru jsem se nikdy neuplatnila. Pracovala jsem převážně v administrativě, nyní jsem po mateřské a sem tam si přivydělávám jako fotografka. Loni jsem si zkusila vypomáhat v soukromé školce a práce s dětmi mě bavila. Měla jsem v plánu studovat předškolní pedagogiku už při mateřské, ale nakonec mě od toho zradilo pár lidí, co mi to vymluvili, že bez hudebního nástroje (na žádný nehraju) si ani neškrtnu. Ráda bych se touto cestou zeptala někoho zkušeného, zda by mi mohl doporučit asi nejlépe soukromou školu v Praze, případně napsat pár rad, tipů ze své zkušenosti. Moc děkuji.

aselluska
4. zář 2018

Hlásila jsem se do Prahy do Dejvic, tam je státní předškolní peďák, ale hudební nástroj chtěj všude, na to musí umět hrát každá učitelka, mi bylo řečeno, nechodila jsem do ZUŠ a na klavír jsem se naučila sama 😉

merope
11. zář 2018

Dívám se, že ať umíš jakýkoli nástroj, stejně chtějí (skoro) všude klavír. Pokud opravdu chceš na danou školu a nehledáš už teď od října (to jedině na nějakou soukromou a nevím), tak do přijímaček to určitě zvládneš. Chce to domů klávesy nebo si sehnat možnost někam chodit hrát a nějakého učitele (jsou i videa, ale přesto bych doporučila aspoň na úplné základy aspoň trošku nějaký "dohled"). To, co požadují, opravdu není nějak těžké. Pokud máš dobrý hudební sluch, zvládneš to snadno, pokud ho máš špatný, tak možná bude pro tebe paradoxně složitější udělat talentovky ze zpěvu.

Jinak se dá pracovat v soukromé školce, tam většinou jsou rádi, že tam někdo je 🙂. Praxi ve školce berou zpravidla jako body plus při přijímačkách. Dokonce co se dívám, tak i pokud na klavír neumíš vůbec, ale znáš hudební nauku a umíš zpívat, máš šanci, jen přijdeš o body a možná tě někdo přeskočí a nedostaneš se.

daisyveronica
autor
13. zář 2018

@aselluska Ty jsi šikovná 🙂 Já mám z toho obavy. Ale prostě půjdu do toho 🙂

daisyveronica
autor
13. zář 2018

@merope Moc děkuji za radu 🙂 Koukala jsem samosebou i na soukromé, což by mi ani tak nevadilo, pokud za ty investované peníze by tam byla i hra na klavír 🙂 Zkusím zjistit 🙂