Umíte někdo vysvětlit změnu v posledním 2 dávkách PPM?

jana_k1977
13. zář 2010

Ahoj holky. Docela tápu v systému pobírání mateřské a rodičovské. Mám dotaz, který doufám mi někdo zodpoví, protože se zdá, že já svými dotazy na sociálce obtěžuji.
1) Mateřskou pobírám od 1. února 2010 a skončila mi ke 12. srpnu 2010. Netušíte, proč se mi za červenec a srpen zvýšila denní dávka a denní vyměřovací základ? Já myslela, že je to % z platu, a tím pádem by to mělo být každý měsíc stejný výměr, ne? Buď mi dali víc, a nebo mi celou dobu dávali málo? 🙂
2) Když vláda odhlasovala vrácení mateřské na úrověň loňského roku, nevíte, kdy to zpětně pošlou? Nemůže mít bod v první otázce s tímto něco společného?
3) Na sociálce mi řekli, že protože má mateřská za posledních 12 dnů v srpnu (mateřská mi končí ke 12.8.) je VYŠŠÍ než měsíční dávka 3leté rodičovské dávky, nedostanu nic, a rodičovskou lze zažádat až od 1. Září. Je to pravda? Zdá se mi, že se takto přijdu o 2 týdny rodičovského příspěvku.

Díky za info. Jana

jajdaelda
13. zář 2010

@jana_k1977 ahoj
ad 1 a 2 - ano od července se to vrátilo na původní výši,takže to i tak nově vypočítávají, ale kdy budou vracet doplatek, to netuším,asi to bude taky okres od okresu jiné...
ad 3 - ano je to tak.. Pokud bys brala dvouletý rodičák (11400) a mateřskou měla za těch 12 dní např. 8000, tak Ti to doplatí do rodičáku,ale pokud máš mateřskou vyšší než rodičák,tak Ti zaplatí pouze mateřskou,víc ani ťuk 😒

jana_k1977
autor
13. zář 2010

@jajdaelda

Díky jejdaeldo, chápu. 🙂
Čili to pro mě znamená, že jsem nic nepropásla, nikdo se mě nesnaží natáhnout (nebo aspoň ne víc než jiné), a doplatek za únor až červen se mi snad někdy časem objeví na účtě. Huráááá.