Vybraní dovolené dopředu

monika76301
8. led 2019

Holky mam dotaz. Nevíte zda lze dovolená vybrat dopředu? Mam na mysli to, ze jsem teď v lednu načerpala 25 dnu dovolené a 10.3 2019 mam nástup na md. Ze bych ji cerpala jiz v únoru pred nástupem na. Md ne až pri přechodu z md na rodicak... Samozřejmě bych napsala účetní a domluvila se - ale nechci být za debila tak se raději zeptám první zde. Děkuji za odpověď

radecka1
20. led 2019

@monika76301 Zjisti si od zaměstnavatele, na kolik dní budeš mít nárok. (Myslím, že na dovolenou za celý rok, protože MD se započítává jako odpracovaná doba.) Dovolenou lze určitě vybrat, po dohodě se zaměstnavatelem, dopředu. Běžně jsme v práci vybírali skoro celou dovolenou v únoru (cesta za exotikou), protože byl nejméně vytížený měsíc. V případě, že by byl ukončen pracovní poměr v průběhu roku a bylo vybráno více dovolené, než na co byl nárok, tak se strhává částka za neodpracovanou dovolenou ze mzdy. Takže se dohodni, zaměstnavatel ti určitě vyjde vstříc, je to pro něj lepší než nemocenská.

vita_
20. led 2019

@lenoulinkaa V bance je jim ukradené, jestli jsi nebo nejsi těhotná, my se byli ptát na hypo v 9 měsíci a bylo jim to fuk, rozhodující je, jestli máš potvrzený dostatečný příjem.

lenoulinkaa
20. led 2019

@vita_ Jen, jsem se setkala s případem, kdy to třeba nedopadlo.. Ono ani to, že teď je potvrzení, že dnes jsi zaměstnaná a za dvě měsíce už to nemusí být pravda. Ale to není předmětem diskuze.

vita_
20. led 2019

@lenoulinkaa Předmětem diskuze to není, jen jsem uvedla na pravou míru nepřesné info. Ve smlouvě není žádná zmínka o tom, že se žadatel zavazuje/potvrzuje, že není v jiném stavu a po dobu hypo v něm nebude, stejně tak, že nezmění zaměstnání apod., takže toto není důvodem neposkytnout hypo, pokud je vše ostatní ok. Jsi pouze povinna banku informovat o změně tvé platební schopnosti, pokud by to mělo pro banku neblahý vliv.