Vyplácení dávek nemocenské, Praha v roce 2012

neu.sona
4. bře 2012

Ahoj všem, prosím o Vaše zkušenosti s vyplácením nemocenské... Před třemi roky jsem byla na nemocenské, hodně se to tenkrát řešilo, téměř všem chodila výplata na účet pozdě. Tenkrát jsem problém neměla.
Nevíte, jak to bylo minulý rok a i už ten letošní? Mám čekat, že peníze za leden a únor vůbec nedorazí?
Děkuji.

tehulka2008
7. čer 2012

ahojky.mam dotaz.od 4.5. mi skončila mateřska d. 5.5. jsem nastoupila na rizikove t .penizky mi přišli pouze od zaměstnavatele a to dnes. 7.6. podle toho,co vím tak nemocenskou by měl vyplacet uřad.ale vůbec nevím k jakymu datu to proplací.vsechny papíry jsem dala přesne jak mi bylo řečeno. a ani nevím jakou častku uřad proplací.tak se trochu bojím co dál. ☹ dekuji za odpověd.

neu.sona
autor
7. čer 2012

@tehulka2008 proplácí to sociálka. v praze u firmy, která má nad 25 zaměstananců Trojská. Ale teď hodně záleží na tom, kdy to tam zaslal účetní. zavolej si na linku čssz a oni Ti řeknou podle rodného čísla, zda to tam máš či ne. Pak to můžeš řešit se zaměstnavatelem.

baterik
14. čer 2012

Zdravím, mám na Vás taktéž prosbu, jsem marod od 18.4., dosud mi nebyla vyplacená ani jedna dávka nemocenské. Na stůl jim lístek dorazil 6.6. a mají tedy ještě 30 dní na vyřízení. Nějak se v tom nevyznám, ale neposlala to náhodou účetní pozdě??Děkuji za odpověď.

j.a.n.i
14. čer 2012

@baterik Vcelku ne, protože prvních dní platí zaměstnavatel, což předpokládám, že ti přišlo, tak část od sociálky je až za květen a to toho 6.6. je takové normální datum.

paaajaj
25. čer 2012

Ahojík chtěla jsem se zeptat zaměstnavatel mi zachrul listek na peníze vystaví mě doktorka nový lístek?A budu si ho moc poslat sama nemusí tam dát zaměstnavatel razítko děkuji za odpověd.

j.a.n.i
25. čer 2012

@paaajaj Ano, vystaví a pokud to není první lístek na peníze, tak si ho můžeš poslat sama, akorát udělej zaměstnavateli kopii, ať neprská, že nemá doklad, že jsi stále na nemocenské.

paaajaj
26. čer 2012

dobře děkuji za odpověď 🙂

nadeline
18. lis 2012

Ahoj, potrebovala bych zjistit kdy dostanu nemocenskou ze socialky? Na neschopence sem byla od 2.10. a ukoncenou sem ji mela 2.11. Listek na penize sem odevzdala. Zaklad mam 9800,- hrubeho. Prisla mi vejplata 4500,- a sem bez koruny. Dekuji za odpoved.

j.a.n.i
18. lis 2012

@nadeline Takže si ke konci neschopenky odevzdávala 2 papíry? Jeden bez proužku a druhý s červeným proužkem?

nadeline
19. lis 2012

jj odevzdala

j.a.n.i
19. lis 2012

@nadeline Tak to by měli přijít teď někdy, mají na to 30 dní od odevzdání.

douchova
6. pro 2012

Dobrý den,

jsem 6měsíců na neschopence a mám 4687Kč.Zvyšuje se po nějaké době nemocenská?
Děkuji

j.a.n.i
7. pro 2012

@douchova Ne, nezvyšuje, je po celou dobu trvání neschopnosti stejná. Resp. mohla by se o pár korun zvednou po novém roce, když se mění redukční hranice, ale to se týká pouze vyšších neschopenek, ty si ji redukovanou neměla.

dasenecka
12. dub 2013

Ahoj holky, nepřišla mi nemocenská k 6.4., tak jsem volala na OSSZ a řekla mi paní, že jim lístek na peníze přišel teprve 5.4., takže to zazdili na účtárně v práci...na OSSZ mi řekla ale, že nemocenská se už zpracovává, nevíte, kdyby mi mohla mít na účtě? Děkuji za odpověď🙂

j.a.n.i
12. dub 2013

@dasenecka Kdy by ti mohla přijít nevím, ale neříkala bych tomu, že ho zazdili v práci, 1.4. byl svátek, pak to účetní připraví a hodí do pošty, takže cca 4.-5. mi přijde normální termín.

dasenecka
12. dub 2013

OK děkuji, myslela jsem si, že by se to díky svátku mohlo opozdit..

pavllaa
22. dub 2013

Mám otázečku,jsem od 18.2.2013 na nemocenské a pracovní smlouvu jsem měla na dobu určitou do 28.2.2013.První měsíc jsem dostala vyplaceno pouze za odpracovaný dny,kvůli pozdnímu odevzdání lístku na peníze..Lístek na peníze jsem odevzdala hned 10tého a poslala jsem rovnou i na další měsíc..Bylo mi řečeno,že nemocenská mi bude vyplacena příští měsíc.Jenže tento měsíc jsem nedostala vůbec žádnou a nevím co s tím mám dělat.Děkuji za radu.

j.a.n.i
22. dub 2013

@pavllaa Nějak nechápu kdy a jaký lístek na peníze si odevzdala, nicméně tu dobu od 18 do 28 platí zaměstnavatel, takže pokud to nepřišlo, tak je potřeba se obrátit na něj. Pak dobu od 1 do 10 ti nezaplatí nikdo a od 11.3. ti už platí OSSZ, takže tam bych zavolala, zda mají kompletní podklady, i když záleží kdy jim přišly, zpracování někde i k těm 3 týdnům trvá.