Výpočet náhrady mzdy za karanténu při zkráceném úvazku - pomohl by mi s ním někdo?

sarabi86
14. kvě 2021

Byla by tady prosím mzdová účetní, která by mi spočítala náhradu mzdy během karantény. Nastoupila jsem po rodičovské do nové práce a trochu s účetní bojuji.
Pracuji na 6hod úvazek a v měsíci březnu jsem byla 4 dny na OČR (zavřené školky) a poté 17 dní v nařízené izolaci. (10 pracovních dní náhrada mzdy u zaměstnavatele a 3 dny nemocenská vyplacená ČSSZ). 6 dní jsem odpracovala.
Můj příjem je 40 hrubého ve smlouvě plus prémie 4000. A za těch 10 dní mi vypočetla náhradu mzdy 3947,- Kovidový příplatek 2630,-
Možná jsem naivní a částka je v pořádku, je to má první placená nemocenská za 10 let ale zdá se mi to nějak málo.

Kdyby se našla nějaká ochotná dušička mi to přepočítat, ráda se odměním.

petradt1986
15. kvě 2021

@sarabi86 jukni sem.. Jen za izolacku by to bylo o hodne vice..
Je k tomu i uvedena kalkulacka.. Nad obrazkem je odkaz. Ale přidávám i sem.
https://www.mpsv.cz/izolacka

sarabi86
autor
16. kvě 2021

@petradt1986 Dekuji moc, to bude ta kalkulacka na kterou me pani ucetni odkazala. Pro me prozatim z nepochopitelneho duvodu mi to vypocetli z prumeru na hod ve vysi 121,8 Kč.

petradt1986
16. kvě 2021

@sarabi86 a jak dlouho pracujes? Jak dlouho mas takovou mzdu?
Logicky, osetrovacku plati rovnou stat. Izolacku 14 dni zamestnavatel, pote stat. Kdyz si zadas do kalkulacek na netu(vypocet nemocenske(te klasicke)(a ta je jen 60,65%)tak s tvou mzdou to vychazi porad vice.

sarabi86
autor
31. kvě 2021

@petradt1986 Vyreseno, ucetni uznala chybu a budou doolacet cca 8000. Preposlala jsem ji vyplnenou covid kalkulacku a at se na to jeste jednou koukne. "Program" pry spatne vyhodnotil muj prumer.

petradt1986
1. čer 2021

@sarabi86 to mam radost. Kdyby se clovek neozval.. Joo program.. Houby.. Ale jsem ráda, že už to je 👍