Vyrábíte někdo něco? Potřebuju si přivydělat

martulinecek
11. říj 2013

chci se zeptat jestli někdo něco vyrábíte a prodáváte?potřebuju si přivydělat,mám brigádu v zaměstnání,ale jen max 20hod týdně a zatím jsem od prvního měla jen jednu směnu,což je na prd.třeba šperky atd a co je k tomu potřeba.hlavně abych do toho moc neinvestovala.dík za odpovědi

blahova_andrea
11. říj 2013

podle mě musíš do výroby vlastních věcí vždy investovat. musíš si nakoupit materiál, ať už se pustíš do čehokoliv a taky musíš být dost šikovná a dobrá obchodnice, abych to pak prodala a měla i zisk. kamarádka třeba maluje hedvábí, udělala si i kurz na vytváření kovových spon na ty hedvábné šátky, začala šít na míru, dělala i svatební šaty, které byly taky zdobené malovaným hedvábím, do toho maluje do nějaké galerie myslím i obrazy. a to nemá uměleckou školu, takže to asi jde. spousta maminek tu šije, plete nebo háčkuje. záleží na co jsi šikovná. já třeba každou takovou maminku obdivuju!!!

sarkad2856
12. říj 2013

Přesně tak,jak je už tady psáno, mě zase baví dělat s perličkama atd. ale jak tě něco baví a chceš si tím přividělat,musíš do toho vždy něco vložit,já vložila několik tisíc,ale baví mě to.Musíš si taky spočítat zda ti ta cena za výrobek pokryje náklady a výdělek.Ale pokud jsi šikovná tak to jde 😉

jancip
12. říj 2013

Já myslím, že se ruční výrobou moc vydělat nedá. Vezmu-li v úvahu materiál a čas, tak kdybych to měla pak rozpočítat na hodiny, tak ten výdělek příliš velký není. Je to spíše pro zábavu.

edeltraut
12. říj 2013

Já jsem jeden čas zkoušela fimo a korálky, ale sotva to pokrylo materiál 🙂, takže jen tak pro zábavu. O něco výnosnější byly košíky z pedigu. Sem tam upeču dort nebo cukroví na vánoce, na tom se nějaká koruna vydělat dá, ale když spočítám kolik mi vychází na hodinu práce, tak taky žádné terno 😀. Ale když je maminka šikovná, tak se dá dělat věcí 🙂.

zuzamik
13. říj 2013

Pokud chceš tvořit, vždycky musíš investovat- ze vzduchu nic nevykouzlíš 😉
A nesouhlasím, že by se ruční výrobou nedalo vydělat- dá. (protože kdyby ne, z čeho by žili řemeslníci?) Člověk musí dbát nejen na kvalitu toho, co dělá a na prezentaci, ale musí se najít i správná klientela a nebát se ocenit svou práci a čas- pokud vyrábíte (cokoliv) za cenu materiálu a prodáváte jen po maminách v okolí (které samy koukají na každou korunu), tak to holt moc slavné nebude...

ilonne
13. říj 2013

Investovat budeš muset každopádně, minimálně do materiálu. Já háčkuju hračky a čepičky a pravda je, že až tak závratný výdělek neočekávej. Chodím do práce, háčkuji po nocích, a jsou to hodiny práce. Kdyby mě to nebavilo, nedělám to. Na uživení to určitě není. Musíš taky počítat s tím, že si sem tam někdo něco objedná, pak si to nevezme atd.

ldemeterova
14. říj 2013

Zkuste privydelek pomoci v domacnosti - hlidani deti, uklid, doucovani, pomoc seniorum nebo hlidani domacich mazlicku. Zalozili jsme inzertni stranky presne na tohle. Inzerce je zdarma. Vyzkousejte - viz link nize. Preji hodne uspechu a zabavy! 😉