Zaručená mzda?

helcakab
28. říj 2022

ahoj holky,
ve zkratce: v listopadu jsem se mela vracet po rodičovské do práce, dostala jsem výpověď zánik pracovního místa. Domluvili jsme se na 2 měsíční výpovědní době plus 3 měsíce odstupné, vše jak má být. Akorát po mě zaměstnavatel chce podepsat dodatek k pracovní smlouvě, v té původní jsem mela základ 15000 a minimální mzda se od té doby změnila, samozřejmě mi tam dali opět minimální mzdu 16200, ale slyšela jsem, ze by ta mzda měla odpovídat zaručené mzdě, což by u mě bylo více - pracovala jsem jako asistentka/fakturantka. Má cenu se hádat?

helcakab
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
20190418
31. říj 2022

@helcakab tupé ovce? Kdo tady brečí, že má ve smlouvě minimálku a je bez práce? 🤔🐑 Bééé

helcakab
autor
31. říj 2022

@20190418 tys nepochopila diskuzi??? Já se ptám, zda je v cajku dávat zaručenou mzdu????

helcakab
autor
31. říj 2022

@20190418 ano nebo taky musí mít babičky a rodinu, která pohlída že...

helcakab
autor
31. říj 2022

@20190418 ano u nás bylo vše ofiko...Ale teoreticky paní uvedomela kdyby vám dal zaměstnavatel odměnu 10000 na ruku odmítla byste?? Těžko ty kozo uvedomela abys neodrbala přece stát!!!!

suzanna123
31. říj 2022

@helcakab prosím tě, vykašli se na tyhle pitomé komentáře a co si kdo myslí a zjisti si někde, na co máš reálně nárok a jestli oni s tebou můžou takhle ukončit pracovní poměr. Ten zákon má zaměstnance, v tomhle případě matky, chránit a není zas tak jednoduché ho takhle obejít. Pokud je tvoje pozice zrušená, měli by ti nabídnout náhradu, pokud vím (ale personalista nejsem).

mia255
31. říj 2022

@helcakab ty musíš být sen všech zaměstnavatelů 👍 mě nikdy ani nenapadlo povyšovat se, že jako matka svou dětí mám nárok na něco víc protože jsem udělala službu společnosti a měla děti 🙈🤣 jak jsem psala namísto kopání kolem sebe bych se zaměřila na hledani lépe placené práce případně doplnění vzdělání...

muhehehe
31. říj 2022

@helcakab Trochu komplex, ne? Já čekám čtvrté dítě (nejstaršímu je sedm) a nepřipadám si společností nedoceněná. Nebo si asi spíš tyhle otázky vůbec nekladu. Jinak čistě na rodičáku, bez jakékoliv formy práce, jsem byla asi rok a půl. Jedny prarodiče nemáme vůbec, druhé vidíme 3x za rok (bydlí daleko), chlap chodí normálně do práce, chůvu nemáme a do školky šly všechny děti ve třech letech. Pracovat lze různě. Není potřeba flusat na pracující matky jedovaté sliny a podsouvat jim, že nutně zaměstnávají široké okolí hlídáním a ,,dělají kariéru" hlava nehlava. Jak si to kdo udělá, tak to má. A obviňovat společnost, že matky nedoceňuje.. hele nevim. Projevuje se to třeba jak? Normálně se ptám. Mě nic nenapadá.

Jinak teda projev otřesný. Smlouvu bych ti asi taky neměla úplně chuť prodlužovat, co si budem.

veroniquecz
1. lis 2022

@suzanna123 žádnou náhradu nabízet nemusejí. A chrání se jen těhotné, s tím, ze nemohou dostat vyhazov. Jediné plus je, ze si osoba pečující o dítě muže požádat o úpravu pracovní doby. A i s tím ji nemusejí vyjít vstříc.

veroniquecz
1. lis 2022

@helcakab proč chce podepsat dodatek když mas v ruce výpověď? Co v tom dodatku je? A opravdu se jedná o výpověď a ne o dohodu?

veroniquecz
1. lis 2022

@suzanna123
Po návratu z (klasické) rodičovské dovolené, má zaměstnanec už jen nárok na přidělování práce dle pracovní smlouvy v souladu s druhem práce a místem výkonu práce sjednaným v pracovní smlouvě. Pokud zaměstnavatel takové volné místo nemá, může dát zaměstnanci výpověď z důvodu nadbytečnosti. Pak zaměstnanci náleží odstupné s ohledem na délku trvání pracovního poměru.

suzanna123
1. lis 2022

@veroniquecz ty jsi personalistka? Právnička?

j.a.n.i
1. lis 2022

@veroniquecz No, pokud takove misto nema, protože po jejim odchodu nekoho prijal, tak ona neni nadbytečná, neb on o ni vedel a presto nekoho prijal a tedy ho mel prijmout pouze na dobu určitou. Jo, je druhou veci, komu se bude chtit soudit.

helcakab
autor
1. lis 2022

@veroniquecz v dodatku je úprava té mzdy , protože za dobu co jsem byla doma vzrostla minimální mzda, v původní smlouvě jsem měla 15000, což teď už neodpovídá minimální mzde

helcakab
autor
1. lis 2022

@muhehehe prosím tě...Dobře věc názoru, ale pracujících maminek, které to opravdu dávají bez hlídání je minimum, alespoň co já znám...

helcakab
autor
1. lis 2022

@veroniquecz ano, ano to je můj případ...

helcakab
autor
1. lis 2022

@suzanna123 díky, rozumná slova