• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Žena v domácnosti, jaké jsou výhody a nevýhody?

14. listopadu 2016 
ne, bohužel nebere
26. led 2016 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děvčata, nepleťte si pojmy - příspěvek na péči s péčí o osobu blízkou
j.a.n.i @sylvar
26. led 2016 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolanka :slight_smile: Ti jsou legrační na tom ÚP. Doufám,že jste se nenechala zmást.
31. led 2016 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@magdalenax A proč by jako školka měla požadovat potvrzení, školce není nic do toho,co rodič dělá či nedělá... klidně může být doma a mít dítko ve školce na celý den a platit si zdravotní sám.
31. led 2016 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@magdalenax My si pojmy nepletem, ale podle toho co píšeš v tom máš malinko bordel ty.
31. led 2016 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Pardon, že se do toho míchám, ale školka opravdu nic nepožaduje. Žádné potvrzení o zaměstnání, ani o ŽL, nic podobného. To by totiž jinak byla diskriminace. Takže dítě může být ve školce, jak rodič uzná za vhodné.
31. led 2016 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady máte tip na práci na pár hodin a ještě ji můžete dělat doma :slight_smile: www.extra.privydelekzdomova.cz
9. únor 2016 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcii84 vy si takto přivyděláváte?
9. únor 2016 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@venuss Ať si píše co chce, já ji nevěřím
9. únor 2016 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaký je rozdíl mezi ženou v domácnosti a osobou pečující o dítě? Do 15let je to jen u dvojčat nebo u dětí různého věku?
10. únor 2016 v 06:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Školka určitě nic nepožaduje. Když jsem se loni na toto ptala na socialce, tak mi paní řekla, že dítě může být ve školce jak chci. Taky nechápu, kdo a jak by to kontroloval? To by jako úřady prohlizely třídní knihy? A jaký úřady? Sociální?
10. únor 2016 v 07:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@magdalenax a za jakých podmínek by to mela MS požadovat? A státní i soukr skolky by mely?
10. únor 2016 v 08:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 Žádný, je to různého pojmenovaní toho samého, resp. žena v domácnosti není žádný ofiko pojem. A jinak 2 děti do 15 mohou být rozdílného věku a je to do 15 toho staršího.
11. únor 2016 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@magdalenax Myslím, že si to pleteš, to se řešilo pár let zpátky, že školka nemůže požadovat po rodičích potvrzení o zaměstnání, neb školka není zaopatřovací ústav, ale vzdělávací. Takže by docházelo k diskriminaci dítěte, kdyby nemohlo mezi kolektiv jen kvůli tomu, že třeba maminka je s druhým dítětem doma, nebo prostě doma.
11. únor 2016 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@angie.shy Také si myslím,že před pár lety něco takového existovalo. A rozhodně to je diskriminační. Kamarádka mi tehdy vysvětlovala,že snad chtějí potvrzení i o příjmech nebo co,ale to jsem se snad preslechla,jelikož to mi připadá kruté odmítnout dítě skrz to,že jeho rodiče mají normální nebo slušne platy a můžou si tedy platit privatní školku.
12. únor 2016 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinella nešlo přímo o potvrzení o příjmech, ale o to, jestli rodiče pracují. Některý školky pak dávaly přednost dětem pracujících rodičů. Prostě šílenost. To že je nedostatek míst ve školce řešit takhle. Naštěstí už je tohle snad vymýceno :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. únor 2016 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlavně nejdřív musí člověk umístit dítě a až pak hledá práci..
13. únor 2016 v 06:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@morgan Aha,tak to já to pochopila opačně,že děti pracujicicich státní školka nebrala,protože "ti mají peněz dost",aby si zaplatili soukromou.
13. únor 2016 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dana3262 Je mi líto, ale požaduje. My jsme museli oba dokladovat, že pracujeme, je strom postavený zdejší bodovací systém. Konkrétní město jmenovat nebudu.
13. únor 2016 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brunetka11 řešil to tehdy ombudsman pro lidská práva, tak leda se obrátit tam
13. únor 2016 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mohu se zeptat, zda tedy zdrav . pojišťovna můze nějak overit, ze je dite ve školce nebo ne?.
24. dub 2016 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca1601 školka určitě musí někam počty dětí nahlášených hlásit
24. dub 2016 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n to asi ano..ale u kazdeho zvlášt hlasi jak dlouho ve skolce je?
24. dub 2016 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca1601 tak musis urcite nahlásit, zda bude jen na dopolední či celodenní péči. Pak to asi hlásí někde. Kvůli kapacitám. Víc by mohla vědět @apacheee
24. dub 2016 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca1601
@chris_n ve třídní evidenci nijak neevidujeme, zda dítě chodí jen na dopoledne, nebo na celý den - ale v kuchyni tohle vědí určitě:slight_smile:
Ale s tou zdravotní pojišťovnou nemám tušení, nikdy jsem o tom neslyšela, ale obecně si myslím, že nemají právo toto vědět, to by asi rodič musel dát nějaký souhlas s tím tuto informaci sdělit:(
24. dub 2016 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@angie.shy
@morgan

syn jde za týden k přijímacího řízení do školky a bodovací kriteria obsahují zaměstnanost rodičů, docela mne to překvapilo.
24. dub 2016 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@apacheee jde o to, že dle toho muzou matce zrušit tu péči o díte.... nemusí jí pak platit státní pojistení. Mozna to bude v prihlášce nekde u ředitelky zapsany
24. dub 2016 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca1601 měla jsem péči o dítě vyřízenou je to 2roky zpět. Tím pádem syn mohl do školky pouze na čtyři hodiny a školka nám při nástupu dala potvrzení,že syn navštěvuje mš jen ty 4hodiny. Po nás to potvrzení ze školky zdr.pojišťovna vyžadovala
24. dub 2016 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@apacheee no já si taky říkám, že jsem nedávala souhlas s podáváním informací a navic by doskolky takhle mohl zavolat kdokoliv a zeptat se a to prece nejde..ne? A tyve školce pracujes? Ja mam strach z nejake pokuty kdyby se na to prislo...jde o to, ze to budu vyplnovat zpetne...pokud to pujde...jako myslim, ze jsem byla osoba pecujici o dite do 4let, ale nevedela jsem, ze tam syn muze byt jen na 4hodky
24. dub 2016 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luca1601 ano, jsem učitelka v MŠ, tč. na RD:slight_smile: ale s tímto opravdu žádné zkušenosti nemám, tak bohužel neporadím:(
24. dub 2016 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek