Zkrácený úvazek - dítě do 15 let

console
27. únor 2019

Ahoj holky, jdu si pro radu.
Hodlám si požádat o zkrácený úvazek, na což mám ze zákona nárok-dítě do 15 let. Hodlám pracovat 6 hodin. Mohu si toto určit? Nebo může zaměstnavatel říci, ne, musíš pracovat 7 hodin. Moje mzda se skládá z Fixu-10 000 Kč a provize. Práce mi neubyde, budu dělat stále stejné množství. Tedy by se měl zkrátit pouze fix o ¼, tedy o 2500 Kč, chápu to správně?
Děkuji moc za rady a držte palce. Naše vedoucí je šílená…ač na jiných odděleních toto funguje naprosto běžně, u nás je se vším problém. Děkuji a pěkný jarní den😊

lv
27. únor 2019

Vyhovět ze zákona musí, pokud tomu nebrání vážné provozní důvody = nejsou striktně dané, tak věřím, že si většina zaměstnavatelů nějaké najde. Zkus, uvidíš.

console
autor
27. únor 2019

@lv Díky, ale bohužel jsem nenašla, co by mohlo vadit...není to směnný provoz,,,není to práce v úkolu...prostě administrativa navíc s flexi prac.dobou, díky

ava
16. dub 2019

@console pokud je to ještě aktuální, podívej se na aperio.cz, našla jsem info, jak napsat žádost apod. Také jsem chtěla po návratu z RD zkrátit úvazek. Teď už je to 4 roky, funguje to 🙂. Ze začátku jsem ale narazila na tvrdý odpor. Nenechej se odradit!

console
autor
16. dub 2019

@ava Děkuji🙂 je to aktuální, pokud se mi nepodaří teď otěhotnět, tak určo zažádám. Je mi jasné, že taky lehce narazím, ale nedám se🙂