Zrušili mi pracovní místo po MD - jak řešit ukončení?

kopretina82
20. lis 2013

Zdravím všechny 🙂
Včera jsem se dozvěděla, že moje prac. místo již neexistuje, tudíž se nemám kam vrátit(měla jsem smlouvu na neurčito) a bude se ukončovat prac. poměr.
Máte někdo zkušenost?
Mám nárok na odstupné, resp. co vše si můžu nárokovat?
Počítala jsem s tím, že se budu vracet, tak teď netuším co mě čeká(co se ukončení týče, jinak si určitě poradím 🙂)
Děkuju všem 🙂

llluckaaa
27. lis 2013

@j.a.n.i Ale pokud bych dostala to odstupné např. ve výši pěti platů, tak bych potom měla nárok na jeden měsíc podpory, ne? Nebo ještě je teda možná jedna verze - že bych pak nešla hned na nezaměstnanou, ale byla bych několik měsíců (např. 5) jako "žena v domácnosti pečující o dítě... atd.". Kdybych se poté hlásila na pracák, jakou podporu bych dostávala?
Ale jinak chápu, že by pro mě bylo výhodnější podepsat dohodu k druhému pracovnímu dni po konci mé RD.

j.a.n.i
27. lis 2013

@llluckaaa Odstupným se podpora nezkracuje, ale pouze odsouvá 🙂 takže bys měla nárok na 5 měsíců podpory, akorát by ti je začali vyplácet až po 3 nebo 5 měsících od konce zaměstnání. Nevím, zda se to totiž posouvá jen o zákonné odstupné nebo o skutečné. Akorát pozor na to, že se na UP MUSÍŠ zaregistrovat do 3 prac. dnů od konce pracovního poměru, pokud se zaregistruješ později, tak budeš mít jako poslední činnost péči o dítě a tedy zase tu malou podporu.

llluckaaa
27. lis 2013

@j.a.n.i Ahá, to jsou mi fígle 😕 Já právě myslela, že se zkracuje úměrně měsícům, za které je odstupné. Takže varianta péče o dítě padá 😒
Ty jsi zlato, děkuju za rady 😵 Zasloužila bys čokoládu nebo flašku a kdybych tě znala nebo věděla, kde bydlíš, tak už ti ji nesu 😉