Zvysovani platu pocas mojej rodicovskej dovolenej

filipkokysi
23. čer 2019

Dobry den,vratila som sa do prace a zadala som ,ze i ja chcem zvysit plat,kedze pocas mojej nepritomnosti vsem navysovali 5% ...vraj nemam narok...je to tak???? Dakujem za odpovede

bamak
23. čer 2019

Pokud zvyšování není někde zavazne napsane- třeba v kolektivní smlouvě. Tak žádný nárok nemas.

filipkokysi
autor
23. čer 2019

Dekuji

makronka222
23. čer 2019

A nechces jeste aby ti tu vyplatu posilali + materskou, rodicak a cerpat z prace dovolenou k tomu? :D to uz neni mozny tohle

ito
23. čer 2019

@filipkokysi zkus po nejake dobe, co tam zas budes zazadat o zvyseni. Tvuj pozadavek mi jako logicky prijde a pokud budes dobre odvadet svou praci, neni duvod nevyhovet ;)

pathan
23. čer 2019

@filipkokysi Zkus to za 3 měsíce. Přecejen, když jsi po rodičáku, tak asi budeš potřebovat nějaký čas, abyses rozkoukala pracovně...

pathan
23. čer 2019

@makronka222 U nás v práci všichni dostali v mezičase vyšší platovou třídu. Taky jsem po nějaké době žádala o přeřazení, na tom je snad něco špatného?

filipkokysi
autor
23. čer 2019

Ja uz právě do prace som nastoupila a dozvedela sa o zvysovani....je to ale i tak...take diskriminujuce....narodi sa ti dite,a uz nenas narok na nic...

brunetka11
23. čer 2019

@filipkokysi Nevidím na tom nic diskriminujícího. Výše platu by měla být odrazem výkonu a odbornosti zaměstnance.

pabka
23. čer 2019

Popravdě jsem napřed myslela, ze je to vtip. Plat je přeci odměnou za odvedenou práci. Po dobu rodicaku preci nepracujes, za co bys chtěla zvednout plat??
Já po rodicaku nastoupila do prace, první dva měsíce jsem měla i 40 hodin přesčasy a na dotaz zaměstnavatele zda je chci proplatit, by mě hanba fackovala si o to říct, pracuji v kanceláři a po těch letech doma beru tyto začátky za rozjezd a jakousi “moji chybu” v uvozovkách, ze mi vše trvá déle a zaucuji se, ze bych si o peníze navíc fakt neřekla.
A přijít do prace po letech doma a říct si hned o zvednutí platu, to jako vážně?

sudylichozrout
23. čer 2019

@filipkokysi tvuj pozadavek mi prijde maximalne drzy, nezlob se na me. 3 roky jsi byla doma, nepracovala a hned bys chtela zvysovat mzdu? Co takhle nejdriv ukazat, ze mas zamestnavateli co nabidnout a ze ti to misto drzel opravnene, i ldyz dle zakona musel? Vzdelavala ses po cas RD v oboru? Naucila ses neco, za co by sis zaslouzila vic penez? Predpoklad, ze nikoliv. Tak se zamysli nejprve nad tim, jak si zvyseni mzdy zaslouzit. Tak jako si ji za ty tri roky zaslouzili tvi kolegove tim, ze makali a posouvali sebe i firmu.

la_amanita
23. čer 2019

@pabka tak to jsi hloupá, že jsi pracovala týden zadarmo. Naštěstí většina lidí taková není.

sudylichozrout
23. čer 2019

@la_amanita nemyslim si, ze by byla hloupa. Jen velmi dobte chapala, ze si ty prescasy zpusobila tim, ze se rozkoukavala po RD. Z pravniho hlediska na penize narok mela a slusny zamestnavatel ji je nabidl. Z moralniho hlediska na ne narok nemela, a protoze je slusna, tak je odmitla. Win-win situace. Zamestnavatel i @pabka o sobe navzajem vedi, ze se umi chovat korektne, nezneuzivaji situace a mohou se na sebe spolehnout. Idealni pro dlouhodobou a bezproblemovou spolupraci, ktera prinese daleko vic nez okamzity prisun urcite sumy penez v podobe proplacenych prescasu. Myslela do budoucna a myslela dobre.

la_amanita
23. čer 2019

@sudylichozrout samozřejmě, že na ty peníze měla nárok i z morálního hlediska. Jako její rozhodnutí to je naprosto nenapadnutelne, ale dávat to jako následováníhodný vzor je špatně.

adelinaover30
23. čer 2019

Az odvedes nějakou praci a budes mit vysledky,zaxej o pridani...

jatva
23. čer 2019

pokial to nemate niekde ukotvene, tak zial mas smolu. Ferovy zamestnavatel by ti to mohol zdvihnut aspon o inflaciu. Neviem kde zijes, ale za posledne roky, minimalne v prahe, sli mzdy celkom hore. Ked som teraz este pocas rd zjednavala podmienky, tak som bola v celkom slusnej vyhode. Stacilo spomenut, ze mam inu ponuku a uz hned vsetko islo.

pabka
23. čer 2019

@la_amanita tak to je fajn, ze mě natolik dobre znáš, ze víš, ze jsem hloupá 🙂 🙂 🙂
Každý má zkratka na slušné pracovní jednání jiný názor.
Jasne, kdybych pracovala v obchodě, v cukrárně, na recepci, kde skutečně ty hodiny odpracujes, tak bych asi postupovala jinak. Já po letech nastoupila do kanceláře a sama jsem cítila, ze neodvádím 100% výkon, tak bych si za nej zkratka nenechala zaplatit navíc. Část pracovní doby jsem se dostávala zpět do věcí, které jsem měla umět - například některé fce v různých programech v počítači atd., tak mi přišlo fér, nenechat si za to platit, ze mi některé úkony a úkoly trvaly déle, než měly.
Tato moje hloupost jak říkáš, mi vynesla následující měsíc od zaměstnavatele odměnu a to ve vyšší částce, než by byly peníze za ty prescasy... zkratka i zaměstnavatel se zachoval více než korektně, jak já k němu, tak on ke mě.
Jednu dobu jsem byla taky zaměstnavatel, tak asi některé věci vidím jinak.
A nikde jsem neřekla, ze je to následovaníhodne, jak píšeš... každý ať se v práci prezentuje, jak uzná za vhodné.
Ale zadat zvýšení platu za neodvedenou práci mi proste nepřijde správně no...

pabka
23. čer 2019

@sudylichozrout přesně tak! 😉👍