Americká lednice. Máte tipy?

marimanta
10. pro 2023

Ahoj všem, přemýšlím o koupi americké lednice a jdu na brainstorming 🙂
Dávejte prosím tipy, nač si třeba dát pozor, co vám vyhovuje, nevyhovuje a tak?
Zatím ani nevím, jestli dvoudveřovou, čtyřdveřovou, mrazák dole, nebo po celé výšce na jedné půli.... No prostě hrňte na mě postřehy z praxe 🙂 Díky

areh
10. pro 2023

@marimanta měla jsme dvoudveřovou, vlevo mrazák (police i šuplíky) vpravo lednice. Bez ledovače, ten jsem nechtěla. Byla jsem spokojená.

zara0201
10. pro 2023

@areh
@marimanta
Mám takú istú,spokojnosť. Ľadovač som nechcela, uberá z objemu a zvykne tiecť.

fyii
10. pro 2023

@marimanta za me super americka ctyrdverova, je v ni dalrko vic mista a neprekazi tam ta delici cast...a vejde se tam i plech z trouby treba s dortem... za me urcite lepsi volba nez jen dvoudverova amerika, tam.mi vadi, ze pulku mrazaku zabere ten vyrobnik ledu.. ve ctyrdverovy to je v jednom supliku komplet

anonymmm88
10. pro 2023

Mam dvoudverovou s vyrobnikem ledu, neprijde mi ze by to zabíralo místo nějak víc. V lete využíváme denne

exbordelar
10. pro 2023

Tak tato diskuze me zajima, s dovolenim si prisednu 🪑
Momentalne totiz resim nasi malou lednicku. Rozrostla se nam rodina a vsichni strasne zerou. V ramci logistiky ted kolikrat navarim dopredu a problem nastava, ze ten hrnec, kdyz mam zrovna cerstve nakoupeno, nemam kam dat, bo se tam proste nevleze. Ted je zima, takze to davam ven, ale na jare uz to bude akutni situace. Je ta americka lednice opravdu tak velka, ze se tam vleze tydenni nakup plus dva hrnce treba?

garfa4
10. pro 2023

Mám dvoudveřovou, zásobník ledu byl uvnitř mrazáku, ten jsem vyndala. Dokoupila jsem boxy, hlavně do mrazáku, jelikož v něm mám jen dva šuplíky a ve zbytku bylo vše pohazene, nepřehledné. Mám ji rok a stále jsem spokojená.

fyii
10. pro 2023

@exbordelar jo ale jen ta ctyrdverova jinak ne... ta dvojdverova je pomerne uzka, pac tam ma velky predelovaci kus mezi lednici a mrazakem.. mela jsem obe, takze ja lobuju za ctyrdverou.. z te jedne spodni casti, kdyz nemam co extra do mrazaku tak si z toho muzes taky jeste udelat lednici.. jde to prepinat... mrazak x lednice

katka0093
10. pro 2023

Máme pátým rokem americkou lednici LG a je naprosto skvělá. Vybrali jsme čtyřdveřovou a myslím si, že jsme udělali dobře. V horní části lednice, opravdu široké police, není tam žádný sloupek uprostřed a v dolní části mrazák, plus tedy z pravé části mrazáku v případě potřeby můžu udělat ,, lednici,,. Bydlíme na vesnici, obchod zde není, takže nakupuji jednou týdně velký nákup a vejde se mi tam vše, co potřebuji. Jinak ta naše má také výrobník ledu, ale uvnitř v mrazáku. V levé části má tvořítka na led, pod ní je malý šuplík. Sama si tam napustí vodu, po nějaké určité době je vysype do nádobky pod tím tvořítkem. Třeba v létě je to super, že je led pořád k dispozici. Ale jde tato funkce klidně i vypnout. Prostě využívat podle potřeby.
Musím tedy říct, že americkou lednici chtěl manžel, mě to tehdy bylo celkem jedno. Ale teď už si jinou doma neumím představit.

Jinak pro srovnání, moji rodiče si letos také pořídili americkou lednici, jen tu s dvěma dveřmi. Tedy na levé straně mrazák, na pravé lednice. A pro mě osobně je to méně praktické, ale už jsem asi zvyklá z domu na tu naši, tak možná nejsem objektivní. 😅Mě prostě víc vyhovuje ta široká lednice nahoře, a také že nemusím třeba jogurty nebo zeleninu hledat někde u země. Přece jen se do té lednice chodí častěji než do mrazáku.

blondynka400
10. pro 2023

@fyii za mne to nemůžeš takto generalizovat. Ono hodně záleží na značce a provedení. Teď mám dvojdvéřovou a je v ní víc místa než ve čtyř. To přepínání co píšeš je super, ale bohužel to zdaleka nemají všechny

blondynka400
10. pro 2023

@marimanta měla jsem obě varianty. Každá má své plus a mínus. Za mne určitě s filtrovanou vodou a ledem, neumím si to bez tohoto představit. A to že zabírá moc místa není pravda, možná u těch levných, jinak ne. Teď mám dvojdvéřovou, jsem spokojenější než s čtyř. Ale spíš to bude značkou a provedením. Co mi vadí je šířka, plech tam třeba nedám. Ale zase tuto potřebu většinu roku fakt nemám, takže mi to nějak nevadí.

blondynka400
10. pro 2023

@exbordelar otázka je, jaké lednice srovnáváš. Kdysi jsem měla "obyčejnou" do které se vlezlo snad úplně vše, na místo lepší než americká. I u těch amerických je šílený rozdíl v prostoru, ač zvenku vypadají hodně podobně. Každopádně to co píšeš se v pohodě vleze, když vybereš správně.

dasasa1
10. pro 2023

My mame dvojdverovou s vyrobnikem ledu a filtrovanou vodou a doma nepijeme nic jineho nez tu vodu z lednice. Naprosto nejlepsi cast lednice, v lete i ten led hodne pouzivame . A jak je lednice na jedne strane a mrazak na druhe az dolu, tak se deti v obou castech sami obslouzi uz od utleho veku. Uz ji mame snad 8 let a jsme spokojeni na 100procent.

dashyyy
11. pro 2023

Máme ETU pátým rokem myslím a je boží.. dvoudvéřka, vlevo mrazák, vpravo lednice, výrobník ledu, tříšti a točíme přes ni vodu, má tam filtr a voda chuťově nesrovnatelná. Za mě bomba, už jinou lednici nechci 😀
@dasasa1 přesně.. ta filtrovaná voda je neskutečný rozdíl, filtry teda kupujeme do zásoby pro jistotu 😀

barunkasem
13. pro 2023

Mame, spojenost obr!

dulmich
13. pro 2023

Taky jsem pro americké lednice 👍
Máme Bosch, dvoudveřová, ledovac i s stříští je super v létě, chlazená voda je taky skvělá. Na straně lednice máme výklopné okénko na nápoje a to já tedy oceňuji na té lednici jako jednu z nejlepších věcí na ní!

marimanta
autor
13. pro 2023

Všem díky za komentáře, pročítám to, koukám, co je na trhu... ale já a nejmladší máme teploty, čtyřletá zánět spojivek... tak odpovídám takhle všem, nemám kapacitu napsat každé z vás 😉

leilinka1234
13. pro 2023

Máme dvoudveřovou s výrobníkem ledu. Obojí super. Mamka má čtyřdveřovou s mrazákem dole a byť je o fous větší, tak bych neměnila.

pinkninja
14. pro 2023

@marimanta Popravde, chtela jsem ji kvuli kostkam, drcenemu ledu😉 Jelikož ji nemame u přívodu vody, nebyl vyber tak velky. Mame dvoudverovou, vlevo mensi mrazak, vpravo lednice. Oceňuji velikost a mrazak s policemi. S normálním mrazakem mám problem - supliky, nepřehlednost. Tady je vse lepe videt…

xer
14. pro 2023

@marimanta mame samsung, mrazak cela ta polovina od zhora az dolu, vyrobnik ledu (drceny i kostky - vyuzivame prevazne cca kveten az rijen), da se z toho napoustet studena voda pres filtr (filtr menime cca po mesici az 2, dcera i manzel vyuzivaji jen tuto vodu, ja jen v lete kdyz chci ledovou vodu ale nechci led) ve dverich lednice vyklopny bar - vyuzivame hodne (postupem casu jak starnem jsme jen vymenili sortiment z whisky, skotske, red bullu apod na actimel, cappy apod🤣)
Mame cca 11 let a za tu dobu jsme jen letos menili digitalni displej za novej - uz tam byli spatny kontakty a obcas se sam prepnul do rezimu dovolene. Jinak spokojenost. Az odejde pujdem urcite do co nejvic podobny ale na 1000% amerika, normalni mi prijdou strasne malinkaty a neprakticky

tereza0111
14. pro 2023

Samsung, dvoudverova - jedna cast lednice, druha mrazak, s vyrobnikem ledu (+voda+ trist) a za me i deti super. Vyrobnik vyuzivame fakt hodne, s velikosti jsem naprosto spoko

trilien
14. pro 2023

@marimanta mame 6 rokov dvojdverovu. Mrazak na celu polovicu s výrobou ľadu. Maximálna spokojnosť. Sla by som do nej zas.