Jak nejlépe vyčistit troubu?

aliishaa
19. led 2024

Uz začínám být alergicka na návody na čištění trouby které končí větou: Potom lehce setřete. Ono něco takového fakt existuje? Tohle nejde dolů ani drhnutím, tak prosím o radu. Zatím selhal na doporučení přípravek z DM, z Lidlu, teď vypaluju troubu vytřenou octem a přemýšlím co dál 😃. Chci jen něco, co je běžně dostupné v obchodech.

knuffel
19. led 2024

@aliishaa Mechanicky musíš podle mě vždy, já nasypu hodně prášku do pečiva, smíchám s octem, nanesu jako kašičku a čekám, pak se to drbe líp. Nikdy mi nefungovalo nic z obchodu.

verunnaj
19. led 2024

Koukni na Instagram perfekcionistkaeliska 🙂 má super a funkční návody

klokanka31
19. led 2024

@aliishaa Tohle je 100% účinné, nastříkáš, chvilku necháš působit, a opravdu jen setřeš. ALE měj u toho vždy rukavice. Já hrdinka na to šla bez rukavic, a popálila jsem si s tím ruce 🙄

aliishaa
autor
19. led 2024

Díky, při příštím čištění na to mrknu / vyzkouším. Dnes jsem tam nechala ruce, jestli mi něco ulehčí práci tak budu vděčná.

30bar
19. led 2024

@aliishaa to mas krasne ty jo. A ten sprej z Dm teda nebyl nic moc?..je hodně chvaleny. Takovy cerny obal ma myslim..

prejeta_zaba
19. led 2024

@30bar Mně zabírá krásně. Ale musí se nechat působit, ideálně i několik hodin.

aliishaa
autor
19. led 2024

Hm tak to mám asi jiný, šedivý, i když na připáleniny je podle obalu taky. Do DM ale stejně půjdu - takže budu hledat černý sprej, díky 🙂 .

30bar
19. led 2024

@aliishaa toto je on. Na troubu jsem jeste nezkousela ale na rosty je super. Nastrikam,necham působit nekolik hodin a pak smyju

aleja
19. led 2024

Já vždy udělám takovou kašičku, že smichám jedlou sodu s octem, pak to napatlám na strany trouby a nechám působit. Hodně toho vytáhne, pak opravdu jen stírám. Jinak na dvířka je super písek (něco jako CIF) z DM, žlutý obal asi za 30 Kč.

marienkamaru
23. led 2024

Zkoušely jste někdo parní čistič? Za mě to je teda pecka.