Plot mezi sousedy. Poradíte, jak na souseda?

90bobisek90
8. zář 2019

Dobry den, koupili jsme pozemek rozdeleny na dva. Majitel druhe strany ma psa a volali jsme mu kvuli oploceni. Jestli by nam na plot prispel, ze bychom ho chteli udelat co nejdrive. Byl na nas dost arogantni, ze nam na plot neprispeje ani korunu. Ze chce taky videt povoleni na plot a jaky tam chceme mit, ze nam ho podle toho schvali. My si ten plot klidne postavime a zaplatime sami. Ale pokud ma psa, nemel by to nejak resit i on?

priefi
9. zář 2019

@motylcice29 no vzdyt jsem psala, ze jsou jeste mista, kde to je. Tam od kud pochazim to taky jeste funguje mezi tzv.starousedlikama a nekterymi novymi, co si to vzali za sve, ale je tam hodne novych, kteri na Tebe divne koukaj jen proto, ze pozdravis, jelikoz tam se zdravili vsichni vzdycky

kejt29
9. zář 2019

@priefi tak my jsme uz dneska mimozemstani 😂 postavili jsme pred rokem, ted stavi soused, plot jsme si dohodli, vodu jim davame, zdvorilostni rozhovory vedeme i s dalsimi sousedy, ti uz jsou teda pres cestu. Psa sousedu mame radi. Zatim zadne rozepre nastesti...

motylcice29
9. zář 2019

@priefi ale my nejsme starousedlíci, ale v nové zástavbě, nikdo tu nebydlí déle než cca 5 let....

knuffel
9. zář 2019

@biedronka10 Jo tak psí bobky by byly na samostatné téma, někdo to má tak, že nechá klidně psa vydělat před něčí branku, to je úroveň některých vidláků...

No a soused s vodou je prostě omezenec, stačilo, kdyby přišel a zeptal se, ale vlézt na cizí pozemek a natáhnout cizí hadici z cizí studny... Budiž mu odpuštěno, teď už vím, že mu není shůry dáno a je trochu neomalený, ale jako naschvály si neděláme a fungujeme normálně.

90bobisek90
autor
10. zář 2019

Pochazim z RD, sousedi starousedlici a opravdu sousedi vedle a naproti, des a hruza, naschvaly mym rodicum, opravdu hnus. Bohuzel budeme mit teda asi to same. Takze nejde o to, kdo se kdy kam prestehoval :( byli jsme si popovídat se sousedy uplne na konci ulice. Budeme na te strane totiz jedine dva baraky. A strasne mily par. S tema bych si tu grilovacku dokazala predstavit...

priefi
10. zář 2019

@kejt29 to jsi spatne pochopila. Ja to myslela tak, ze ja to brala jako normalni stav, ale pro ty nove pristehovale to neni normalni, aby se lidi zdravili, kdyz bydli na stejne ulici. Tento pristup mi prijde zvlastni, ale pro ne jsou zvlastni ti, co tam bydli a zdravi se a je taky 🙈

biedronka10
10. zář 2019

@knuffel jo ten nas je vidlak ale uci nekde na vysoke.... Takze takpvy paradox. S vodou jsme zas meli problem my, kdyz nam dosla ze spolecne studny s druhym spusedy a byli jsme mesic a pul bez vody na zimu a ja pul rocni dceru. Cekali jsme, nez nam schvalili a prijeli vyvrtat studnu. Do te doby bez vody, protoze milostpan ma dve, a nechtel nam poslytnput ani litr vody

biedronka10
10. zář 2019

@priefi u nas je to obracene. My jsme ti novi vetrelci, byt jsme sli do stareho, jsme pratelsti a troufnu si tvrdit, ze i pomocni, prptpze kdyz zkolabpvala spusedka od vedle, presto ze me pomlouvala, letela jsem ji ozivovat (i kdyz bezuspesne) zbytek zalezl, zarigloval, nikdo nesel pomoct, ja doma musela mechat obe male decka o samote a letet tam a volat muzi at okamzite se vrati z prace hlidat, a pak kdyz prijel pohrebak, vsichni vylezli, chodili a neomalene cumeli a rozdavali rozumy. Moc nas neprijali, prave protpze mame asi jine uvazovani.

texetka
25. zář 2019

@90bobisek90 dle nového zákona není potřeba žádné povolení na plot do výše 2 m an vašem pozemku. My jsme dělali betonový plot letos . Postavili jsme ho vedle starého plotu, výška 1,75 m . Pohoda. Nechte si pozemek vyměřit a pak si ho nechte postavit. Hotovo.

90bobisek90
autor
25. zář 2019

@texetka ano, pozemek bude znovu vymeren geodetem a co nejdrive postaven plot. Bohuzel tim to s nasim sousedem jeste nekonci, ale aspon neco..

kaja2016
5. říj 2019

@90bobisek90 A jakpak je stary, pan soused? 60?

90bobisek90
autor
6. říj 2019

@kaja2016 neco po 50 bych rekla. Geodet ho mel taky plne zuby :D snad se jednou odstehuje... Zatim nas to ale neodradilo 🙂

biedronka10
6. říj 2019

@90bobisek90 prave vek asi neni moc relevantni, ti nasi magori maji neco pres 40, oba vysokoskolaci a pracuji s lidma, ale horsi jak vztekly duchodce a pavlacovy drbny. Ted barak prodavaji za astronomic price, ale tomu co to prodavaji uz vymyvaji hlavicku jak jsme strasne spatni a co tam ma a nema on rekonstruovat a jak nam skodit. A protoze ho nenechaji ani chvilku o samote, aby se s nim dalo mluvit, tak to bude taky jeste vesely.

kaja2016
7. říj 2019

@90bobisek90 Takovej nerudnej uz v 50ti? Chjo. No to tu muze byt klidne jeste 40 let🙂 Tak to chce opravdu hoooodne vysoky plot a co nejmene kontaktu.-)

kaja2016
7. říj 2019

@biedronka10 Hele normalni clovek si udela nazor sam. Toho bych se nebala.-)

90bobisek90
autor
7. říj 2019

On nam rikal, ze ten barak chce nejspis prodat. Jsou sami dva a barak velky jak krava. Ten je snad trigeneracni. Asi neni v zivote moc spokojeny, kdyz potrebuje delat takove naschvaly. Minule manzelovi rekl, ze je mlady floutek. Tahne nam na 30,ale oba vypadame na 15...ten se bude jeste divit, my se nenechame zastrasit.

biedronka10
7. říj 2019

@kaja2016 a ja jo, protoze je znam a vime jakci jsou extra manipulatori. Tak zli lidi jsem dlouho nezazila

biedronka10
7. říj 2019

@90bobisek90 ten nas zas vsude vsechno sazi jak posahanej. Naposled nam vysazel stromy k baraku a protoze nemame zaklady, tak je mi jasny, co to s tim muze udelat. Nedodrzel ani zakonnou vzdalenost. A mozna budoucimu novemu majiteli, rikam mozna, tak mu kecaji co tam ma mit a co ne a uz stvou

motylcice29
7. říj 2019

@kaja2016 na to bych úplně nesazela, efekt prvního dojmu je velmi silný, natož při negativních informacích 😉

kaja2016
8. říj 2019

@motylcice29 Hele ja prave mluvim ze zkusenosti. ja se driv desne bala pomluvy a snazila se ji predejit opravdu opakovane. Pak jsem mela v zivote takove klidne obdobi a bylo mi to uplne putna, jestli me nekdo bude mit rad a nebo nebude a prave ai overila, jak to funguje. Vetsina lidi si pomluvy vyslechne, mozna zadrbe, ale pak se diva na lidi s otevrenejm ocima proc si delat zle nekde kde realnej problem neni. To musi byt fakt uz pripad, ja na to teda od te doby nenarazila, co to neresim...

kaja2016
8. říj 2019

@biedronka10 fakt se toho neboj. manipulator nezmanipuluje normalniho cloveka, to bystemuseli bydlet nekde se zvlastni skladbpu obyvatel. bud v poho a uvids, ze se s vama budou normalne vsich i bavit a jeste ae dozvis jakej je soused desnej...

biedronka10
8. říj 2019

@kaja2016 prave ze bydlime v obci se zvlastni skladbou obyvatel, plnou podivinu, alkoholiku, alternativcu, sektaru, atd. Fakt, tos nezazila, tady je to jal ldyby spadla bomba s nejakou erupci. Kazdy je tu magor nejakym zpusobem a my magori, ze jsme tu pristali. Jako na luftaky je to tu pekny, ale na trvaly zivot fakt narocny. Ja jsem tu prosla urcitym psychickym tlakem a nervama. A pritom je tu krasne a je to fakt minivesnicka.

kaja2016
9. říj 2019

@biedronka10 haha, a neni to jedna z tech byvalych chatovych kolonii, co se postupne prestaveli na tb? 🙂 Ze jednu takovou znam, taky zajimavy.-)

biedronka10
9. říj 2019

@kaja2016 ne, tohle je osada o par lidech kterou uz z poloviny obyvaji chalupari

kaja2016
9. říj 2019

@biedronka10 aha, takze opacny proces. Uprimne me takovy mista taky lakaj, ale to asi proto, ze jsem z praheeeee.... A stehovani mozny neni?

kamcadvorka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
inssomnia
9. bře 2022

@kamcadvorka nechat někomu odvézt psa policií je fakt to poslední řešení, pokud chcete ještě někdy bydlet v klidu :/ jestli je to nějakej konec vesnice a týpek tam doteď měl pohodu, tak chápu, že dělá vlny. Zvyknout si bude muset, ale jít rovnou do konfliktu, to fakt není dobrej nápad. Hlavně proto, že se může že souseda vyklubat psychopat, kterej umí dělat psychonâtlak a sousedské rozepře žádnej úřad ani policajti dlouho řešit nebudou.

plotzamereni
8. únor 2023

Soused si postavil plot a teď tvrdí, že 49 cm2 je u nás ještě jeho. 40cm2 Chce aby jsme abychom odstranili tyto cm, ovšem cena by byla 500 000 tis.kč jeho škoda 500 kč, vůbec tuto část nemůže využít.

barumrallyebum
8. únor 2023

Hlavne soused nesmi mit pocit, ze vam zalezi na jeho kydech, jinak bude prudit vic a vic! Nikdy nebude spokojeny i kdybyste se rozkrajeli. Dvoumetrovy betonovy plot na vasem pozemku nebo se odstehovat.